Lyžování Švýcarsko 2016

Kde se ve Švýcarsku lyžuje?

Švýcarsko se na tomto webu z důvodu přehlednosti a snadné orientace dále dělí na následující lyžařské oblasti:

Seznam všech lyžařských areálů ve Švýcarsku, v jejichž blízkosti nabízíme ubytování, a to včetně informace o aktuálním stavu, naleznete na stránce s přehledem možností lyžování.

Lyžování Švýcarsko - základní informace

Lyžování ve Švýcarsku - fotografie

O Švýcarsku se říka, že je to země plná hor a tudíž pro milovníky zimních sportů učiněný ráj. Pokud toužíte zalyžovat si i v létě, švýcarské Alpy vám to umožní. Několik lyžařských středisek leží ve vysokých nadmořských výškách a proto se i přírodního sněhu zde dočkáte v letních měsících.

Lyžování ve Švýcarsku - fotografie

Kdo již někdy ve Švýcarsku lyžoval, jistě nám dá za pravdu, že nejznámější oblastí jsou 4 Vallés. Ona 4 údolí tvoří střediska Veysonnaz, Nendaz a Verbier.

Lyžování ve Švýcarsku - fotografie

Na svazích Walliských Alp byste našli oblast Aletsch Arena. Její zvláštností nejen kvůli ideálním podmínkám pro lyžování je ledovec Aletsch Gletscher, díky kterému bylo Švýcarsko zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO.

Lyžování ve Švýcarsku - fotografie

Z části v Itálii a z části ve Švýcarsku můžete lyžovat na svazích Cervinia – Zermattu. Mezi zdejší lákadlo patří 22 km dlouhý sjezd z Malého Matterhornu do italského Valtournenche. Jedinou nevýhodou střediska Zermatt je, že sem nesmíte vjet autem, ale pouze vlakem.

Lyžování ve Švýcarsku - fotografie

Nejmenší lyžaři si užijí nejvíce zábavy ve středisku Scuol. Nepatří sice mezi nejnavštěvovanější, o to víc ale slibuje pohodovou a klidnou jízdu na jeho svazích bez masy turistů.

Lyžování ve Švýcarsku si užijí všechny věkové skupiny. Svahy jsou vždy upravené a s dostatkem sněhu. Na sjezdovky vás přepraví moderní zařízení, kterých je dostatek a tak se nemusíte obávat dlouhých front.

Kromě zimních sportů nabízí Švýcarsko také pohled na okouzlující krajinu a pokud budete unaveni z celodenního lyžování, doporučujeme výlet na saních tažených koňmi, kde si budete moci vychutnávat kouzlo Švýcarska.

Další informace o Švýcarsku

Pokud vás zajímá porovnání jednotlivých oblastí z hlediska počtu a délky sjezdových tratí, kvality běžeckých stop, vzdálenosti z ČR či průměrné ceny skipasu, podívejte se na srovnání lyžařských oblastí ve Švýcarsku.

Hornaté Alpy ve Švýcarsku mají největší počet čtyřtisícových vrcholů z celé Evropy a to je důvodem, proč bývají švýcarská lyžařská střediska položena ve vyšších nadmořských výškách. Do Švýcarska se kromě lyžařů, snowboardistů a běžkařů sjíždějí též milovníci vysokohorské turistiky, aby zde poznávali krásu místních horských velikánů. Zimní zájezdy do Švýcarska proto již několik let neodmyslitelně patří do nabídky nejrůznějších cestovních kanceláří.

Díky vysokým nadmořským výškám je ve švýcarských střediscích zaručen přírodní sníh až do jara. Lyžování ve Švýcarsku je oblíbené u všech věkových skupin a pestrá nabídka aprés-ski zdejších středisek jistě zpříjemní vytoužené chvilky odpočinku po celodenním lyžování. Do většiny oblastí se dostanete pohodlně autem. Výjimku tvoří akorát Zermatt a Saas-Fee, kam je vjezd aut přísně zakázán a musíte zvolit jinou alternativu k cestování. Avšak krása švýcarských Alp vám tento menší problém zcela jistě vynahradí.

Švýcarsko se také řadí mezi země, kam můžete vyrazit jen tak a vždy tu najdete vhodné ubytování. Pokud byste raději vyrazili někam jinam, můžete se podívat na nabídku zimních destinací a určitě si vyberete.

Magazín o lyžařských střediscích v Evropě. Recenze, informace o počasí a odkazy na webkamery.

Novinky

23.8.2016
Itálie v lednu s polopenzí 8.890,-

Týdenní pobyt v Itálii, Marilleva s polopenzí za 8.890,-. Termín 8.1. – 14.1.2016. Útulný menší… [více]

20.7.2016
Nabídka zimní dovolené 2016/2017

Zima již v prodeji! Kompletní nabídku ubytování na zimní období 2016/2017 naleznete zde.

18.5.2016
Rakousko dítě do 12 let zdarma

Letní dovolená v Rakousku, Kaprun / Zell am See s all inclusive za 6.048,-. Dítě… [více]

8% dolů, děti zdarma

Slevy na pobyty v Alpách Nabízíme slevu 8%.
Každému a po celou zimu.
K tomu děti do 12 let ZDARMA.
Plus další mimořádné akce.
Potřebujete s něčím poradit? Jste skupina a požadujete individuální přístup? Kontakty Zavolejte nám na
222 745 417
jsme na

nebo pište na
vlna@vlna.cz

Reprezentace jezdí s námi

Zimní olympijské hry 2010 - Vancouver Nejen členové bronzové štafety ze ZOH 2010 byli opět během své zimní přípavy v rakouském Ramsau ubytováni se svým realizačním týmem v našich objektech.

Spolupracujeme

kurzy prodej bazar