-

Lyžování a ubytování Flims Laax Falera

Ubytování ve Flimsu, Laaxu nebo Faleře - kde můžete bydlet?

Falera

Ilustrační foto

Pojeďte s námi strávit do Alp do Švýcarska zimní dovolenou do některého z ubytování v lyžařském středisku Falera (Flims Laax Falera, Švýcarsko) a užijte si skvělé sjezdové i běžecké lyžování na udržovaných tratích v blízkém i vzdálenějším okolí

Flims

Vydejte se na aktivní zimní dovolenou do Alp a prožijte v oblíbeném lyžařském středisku Flims ve Flimsu, Laaxu nebo Faleře, které je známé nejen ve Švýcarsku, ale i za hranicemi, a prožijte tady zasloužený čas odpočinku plný lyžování a dalších zimních sportů

Laax

Zažijte během pobytu ve Švýcarsku nekonečný pocit svobody a nefalšovanou radost z jízdy na těch nejlepších svazích v Alpách a vydejte se do střediska Laax (Flims Laax Falera) na svou zaslouženou zimní dovolenou, během níž můžete trávit celé dny na zdejších vyhlášených svazích

Lyžování Flims Laax Falera - kde se lyžuje?

Flims Laax Falera

Náhled skimapy areálu Flims Laax Falera

Ve skiarálu Flims Laax Falera (Flims Laax Falera, Švýcarsko) na vás čekají pečlivě upravované sjezdovky a moderní lanovky a vleky pro ty nejlepší zážitky nejen z lyžování, ale i ze snowboardingu nebo skialpinistických tůr

Lyžování Flims Laax Falera - informace

V dávných dobách se po obrovském skalním sesuvu rozvířené mraky prachu usadily a udělaly tak prostor pro mimořádně všestranný lyžařský ráj. Mezi ledovcem Vorab a horským hřebenem Cassonsgrat si najdou své místo také milovníci freeridingu a snowboardingu. Flims, Laax a Falera, tak se jmenují tři rekreační střediska, která zvou i k pěším výletům a posezením v horských chatách. Dnes má lyžařská oblast Flims, Laax a Falera přes 200 km sjezdovek na více než 100 čtverečních kilometrech zasněžených svahů. Je tak největším souvislým zimním sportovním areálem v oblasti Graubünden. Vždy se držela nejnovějších trendů a tím přitahuje zejména mladší sportovce. Region je v létě Mekkou pro bikery a v zimě zase oblíbeným místem pro snowboarding, carving a freeriding. Přestože je středisko Falera nejvzdálenější, je to hezká vesnička bez aut, která leží na slunečných svazích a se skiareálem je spojená sedačkovou lanovkou.

Lyžařská oblast Flims Laax Falera - fotografie

Hlavní vstupy do lyžařského areálu, který sahá přes vrcholky Crap Sogn Gion (2228 m), Crap Masegn (2477 m) a La Siala (2810 m) až k ledovému vrcholku Bündner Vorab (3018 m), se nachází v hotelové čtvrti Laax - Murschetg. Kontrast nabízí vesnická atmosféra v sousedním původním Laaxu, odkud se k lanovkám dostanete skibusem. Další hlavní vstup je ve Flims, kde je kabinkovou lanovkou přímý přístup k vrcholku Nagens (2127 m). Od léta 2007, kdy byl otevřen obchvat Flimsu, je středisko osvobozeno od tranzitní dopravy a může znovu volně dýchat. Mezi Reichenau a Ilanz si Rýn před 10 000 lety vytvořil cestu skrz skalní masivy. Výsledkem je soutěska, která byla nazvána švýcarským Grand Canyonem. Ruinaulta, jak je soutěska nazvána v rétorománském jazyce surselvy, je už trochu přiléhavější název. Krásný výhled na tento div přírody budete mít z mimořádné vyhlídkové terasy Conn, kam se dostanete pěšky, kočárem taženým koňmi, nebo na běžkách.

Kdo se ze středisek Flims, Laax nebo Falera pomalu přesouvá do lyžařského areálu, zjistí rychle, jak je areál obrovský a jak málo z toho je využito. Přesto se mohou lyžaři a snowboardisté těšit na 220 km různých sjezdovek a lyžařských spojovacích cest. Začátečníci preferují široké a slunné sjezdovky na Spaligna, o něco výše na Alp Dado i na ledovci Vorab. Na ledovci, který je navštěvován také díky svému nádhernému výhledu, začíná mnoho nejhezčích sjezdů celé oblasti. Téměř nekonečné se zdají liduprázdné svahy dolů do Alp Ruschein. Jsou jako sen. Nahoře prudké a razantní, dole rovné, ale rychlé. Na Crap Masegn a zpět do lyžařské oblasti vede pohodlná 2-sedačková lanovka, na kterou může být delší čekací doba. Rychlý západní sjezd z Crap Masegn je dalším vrcholným bodem lyžařského areálu. Stejně jako černá sjezdovka Fatschas na Crap Sohn Gion, která zve především ráno, čerstvě upravená, k opravdovému rychlostnímu opojení z jízdy. Na ní se dříve dokonce konaly závody světového poháru.

Lyžařská oblast Flims Laax Falera - fotografie

Přímo pod horní stanicí jsou snowboardeři jako doma. Je zde pro ně udržovaný snowpark se sněhovým korytem a vlastním vlekem. Pokud možno dopoledne byste měli sjet výškový rozdíl 600 metrů mezi Crap Sogn Gion a Plaun, později přes den jsou na hodně frekventované sjezdovce Curtgani ledové plotny. Potom se můžete přesunout na protější stranu, do Nagens a Mutta Rodunda. Tam na svahy až do odpoledne krásně svítí slunce. Také se lze zařadit do fronty na sedačkovou lanovku La Siala. Rychle je všem jasné, proč je vlek tak vyhledávaný. Kromě sportovního vjezdu na jižní svah Siala West zde začínají také dlouhé sjezdovky Ofen a Siala Ost, po kterých se buď dostanete zpět do Nagens, nebo na sjezd do Flims, nejlépe se zastávkou na chatě Segneshütte, v Startgels nebo Foppa.

Rozsáhlý lyžařský areál je také rájem pro milovníky lyžování v hlubokém sněhu. Na mapě sjezdovek jsou žlutě označené freeridové oblasti jen těžko přehlédnutelné. Bezkonkurenční jsou možnosti na Cassons, s jeho obrovským bílým sněhovým svahem. Označené jsou tam jen dvě lyžařské trasy, ale sjízdný je kompletně celý obrovský svah. Běžkařský sen lze objevit v Bargis. Kromě výškových tras v údolí Bargis, jsou běžkaři odkázáni na nižší oblasti pohoří Surselva, kde není velká záruka sněhu. To jim ale vynahradí okouzlující krajina. Vedle různých tras v Laax, Sagogn a Trin-Mulin lákají běžkaře především stopy z Flims do Conn.

Flims Laax Falera - lyžařské informace

Hodnocení

Celkové hodnocení oblasti Flims Laax Falera: ****

 • Velikost skiareálů v oblasti: *****
 • Sjezdovky: *****
 • Lanovky / vleky: ****
 • Jistota sněhu: *****
 • Úprava sjezdovek: ****
 • Lyžaři začátečníci: ****
 • Pokročilí lyžaři: *****
 • Snowpark / funpark: *****
 • Běh na lyžích: ***
 • Rodinná dovolená: *****

Výškové členění

 • Nejvyšší kóta / vrchol: 3.018 m.n.m.
 • Nejnižší kóta / údolí: 1.100 m.n.m.

Sjezdovky ve Flimsu, Laaxu nebo Faleře

 • Lehké: 88 km
 • Středně těžké: 81 km
 • Těžké: 19 km

Z těchto sjezdovek ve Flimsu, Laaxu nebo Faleře je 65 % s možností umělého zasněžování v případě nedostatku přírodního sněhu.

Přepravní zařízení (lanovky a vleky) ve Flimsu, Laaxu nebo Faleře

 • Kabinových lanovek: 3
 • Kabinkových lanovek: 8
 • Sedačkových lanovek: 9
 • Lyžařských vleků: 8

Celkový počet lanovek a vleků ve Flimsu, Laaxu nebo Faleře je 28 o celkové délce 48.3 km s přepravní kapacitou 46.116 osob za hodinu.

Flims Laax Falera - poloha

GPS koordináty pro navigace: 46.8042, 9.268 (46°48'15'', 9°16'5'')