Lyžování Německo 2016

Kde se v Německu lyžuje?

Německo se na tomto webu z důvodu přehlednosti a snadné orientace dále dělí na následující lyžařské oblasti:

Seznam všech lyžařských areálů v Německu, v jejichž blízkosti nabízíme ubytování, a to včetně informace o aktuálním stavu, naleznete na stránce s přehledem možností lyžování.

Lyžování Německo - základní informace

Lyžování v Německu - fotografie

Německo nepatří mezi 3 nejoblíbenější destinace pro lyžování, ale i přesto se najdou návštěvníci, kteří ho upřednostní pro krátkou vzdálenost z České republiky. Lyžařská střediska jsou rozmanitá a nabízí každému něco.

Lyžování v Německu - fotografie

Nejznámějším lyžařským střediskem je Berchtesgaden. Sem míří především milovníci běžek a rodiny s malými dětmi, pro které jsou v Hochschwarzecku sjezdovky uzpůsobeny právě na jejich první lyžařské krůčky.

Lyžování v Německu - fotografie

Jediný ledovec Německa se nachází na hoře Zugspitze. Je známý především sjezdovkou Kandahar, na které se koná závod Světového poháru. Pod toutéž horou najdeme také Garmisch – Partenkirchen. Toto lyžařské středisko vzniklo spojením dvou vedle sebe sousedících městeček a v roce 1936 se zde konaly dokonce 4. Zimní olympijské hry.

Lyžování v Německu - fotografie

Dalším známějším lyžařským střediskem v Německu je Oberstdorf. Právě zde začíná každý rok slavný závod Turné čtyř můstků a také se zde konají závody Tour de Ski. Kromě lyžařského vyžití, si v Oberstdorfu užijete také relaxaci. Jeho další předností je, že je to lázeňské městečko.

Lyžování v Německu - fotografie

Německo má v Alpách malý podíl, ale jeho střediska se kvalitou mnohdy dokáží vyrovnat těm v Rakousku. Pokud nepatříte zrovna mezi ty, kterým nevadí za lyžováním cestovat stovky mnohdy i tisíce kilometrů, věříme, že pro vás bude zimní dovolená v této destinaci vzpomínkou na celý život.

Další informace o Německu

Pokud vás zajímá porovnání jednotlivých oblastí z hlediska počtu a délky sjezdových tratí, kvality běžeckých stop, vzdálenosti z ČR či průměrné ceny skipasu, podívejte se na srovnání lyžařských oblastí v Německu.

Německo zasahuje do Alp sice jen malou částí, ale i přesto sem každý rok přijíždí mnoho milovníků sněhu a zimních sportů. V roce 1936 se zde dokonce konaly 4. Zimní olympijské hry a ty daly vznik lyžařské oblasti Garmisch - Patenkirchen. Mezi nejrozsáhlejší oblast k lyžování v Německu patří Algäu. 500 kilometrů nejrůznějších sjezdových tratí v nádherné horské scenérii, je podívaná kterou byste zcela jistě neměly vynechat. Pokud plánujete dovolenou v německých Alpách, nabízíme vám přehled lyžařských oblastí, které vám Německo nabízí.

Pro milovníky severského lyžování je síť perfektně upravených běžkařských tratí v oblasti Berchtesgaden. Toto malebné horské městečko si získalo své příznivce také díky zdravému horskému klimatu. Nádherný výhled na celé okolí německých Alp se vám naskytne z hory Zugspitze a pokud rádi lyžujete ještě v jarních měsících, pak nejvhodnějším střediskem je Reit im winkl, který je známý vytrvalým sněžením. Nemusíte jezdit nikterak daleko aby jste si užili zimních radovánek, zimní zájezdy do Německa vás určitě mile překvapí.

A pokud byste si přeci jen nevybrali, máte možnost podívat se na všechny zimní destinace, kde se dá lyžovat.

Novinky

30.8.2016
Silvestr v Rakousku

Nevíte jak letos trávit Silvestr? Přichází s nabídkou ubytování v Rakousku s polopenzí a to… [více]

23.8.2016
Itálie v lednu s polopenzí 8.890,-

Týdenní pobyt v Itálii, Marilleva s polopenzí za 8.890,-. Termín 8.1. – 14.1.2016. Útulný menší… [více]

20.7.2016
Nabídka zimní dovolené 2016/2017

Zima již v prodeji! Kompletní nabídku ubytování na zimní období 2016/2017 naleznete zde.

8% dolů, děti zdarma

Slevy na pobyty v Alpách Nabízíme slevu 8%.
Každému a po celou zimu.
K tomu děti do 12 let ZDARMA.
Plus další mimořádné akce.
Potřebujete s něčím poradit? Jste skupina a požadujete individuální přístup? Kontakty Zavolejte nám na
222 745 417
jsme na

nebo pište na
vlna@vlna.cz

Reprezentace jezdí s námi

Zimní olympijské hry 2010 - Vancouver Nejen členové bronzové štafety ze ZOH 2010 byli opět během své zimní přípavy v rakouském Ramsau ubytováni se svým realizačním týmem v našich objektech.

Spolupracujeme

kurzy prodej bazar