-

Lyžování a ubytování Garmisch - Partenkirchen / Zugspitze

Ubytování v Garmisch - Partenkirchenu / Zugspitze - kde můžete bydlet?

Garmisch - Partenkirchen

Pojeďte s námi strávit do Alp do Německa zimní dovolenou do některého z ubytování v lyžařském středisku Garmisch - Partenkirchen (Garmisch - Partenkirchen / Zugspitze, Německo) a užijte si skvělé sjezdové i běžecké lyžování na udržovaných tratích v blízkém i vzdálenějším okolí

Wallgau

Vydejte se na aktivní zimní dovolenou do Alp a prožijte v oblíbeném lyžařském středisku Wallgau v Garmisch - Partenkirchenu / Zugspitze, které je známé nejen v Německu, ale i za hranicemi, a prožijte tady zasloužený čas odpočinku plný lyžování a dalších zimních sportů

Lyžování Garmisch - Partenkirchen / Zugspitze - kde se lyžuje?

Classic

Náhled skimapy areálu Classic

Ve skiarálu Classic (Garmisch - Partenkirchen / Zugspitze, Německo) na vás čekají pečlivě upravované sjezdovky a moderní lanovky a vleky pro ty nejlepší zážitky nejen z lyžování, ale i ze snowboardingu nebo skialpinistických tůr

Eckbauer

Náhled skimapy areálu Eckbauer

Vydejte se na lyže do lyžařského areálu Eckbauer a vychutnejte si v Garmisch - Partenkirchenu / Zugspitze v Německu skvělé lyžování na udržovaných sjezdovkách všech stupňů obtížnosti, kde si užijí jak začínající, tak i pokročilí lyžaři

Kranzberg

Náhled skimapy areálu Kranzberg

Užijte si upravené a prostorné sjezdovky, vysokokapacitní lanovky a vleky a další lyžařskou infrastrukturu na vysoké úrovni v areálu Kranzberg v Garmisch - Partenkirchenu / Zugspitze, Německo, jehož věhlas daleko přesahuje hranice samotné země

Zugspitze

Náhled skimapy areálu Zugspitze

V lyžařském areálu Zugspitze (Garmisch - Partenkirchen / Zugspitze, Německo) si budete moci vy i vaši blízcí užít skvělé lyžování, kvůli kterému se do Alp během zimní sezóny pravidelně sjíždějí milovníci alpského lyžování i běžek ze všech koutů Evropy

Lyžování Garmisch - Partenkirchen / Zugspitze - informace

S mezinárodní atmosférou, pestrou nabídkou využití volného času, rozmanitým lyžařským areálem se špičkovými možnostmi sjezdového i běžeckého lyžování a pestrou nabídkou ubytování čeká na své hosty Olympijské středisko Garmisch - Partenkirchen / Zugspitze na úpatí pohoří Wettersteingebirge nedaleko hranice s Rakouskem. Lyžařský areál Ga - Pa, jak je také někdy tato oblast familiérně nazývána, patří k nejlepším lyžařským areálům v Německu. Nedaleko od města se do výšky 2.962 metrů tyčí nejvyšší hora Německa Zugspitze, která je současně zdejším nejvýše položeným lyžařským areálem s perfektní nabídkou lyžování a 100%-ní zárukou dostatku sněhu.

Lyžařská oblast Garmisch - Partenkirchen / Zugspitze - fotografie

Turistický ruch a zimní sporty včetně lyžování se začaly pod nejvyšším německým vrcholem rozvíjet již těsně po světové válce, v roce 1949. Ze své přitažlivosti region kolem Zugspitze do dnešní doby nic neztratil, i když by se někomu mohlo zdát, že město Garmisch - Partenkirchen žije hlavně ze slávy dávných časů. Již v roce 1936 hostil region Zimní olympijské hry a roku 1978 se zde konalo Mistrovství světa ve sjezdovém lyžování, poslední velká lyžařská akce mezinárodního významu v minulém století.

Jízda na sjezdových lyžích ovšem není jediný zimní sport, který může tento region svým návštěvníkům, kteří sem přijíždějí prožít svou zaslouženou zimní dovolenou, nabídnout. Každým rokem se Ga - Pa hřeje na výsluní popularity díky pořadatelství Novoročních skoků na lyžích v rámci známého Turné čtyř můstků. Navíc pořadatelství Mistrovství světa v alpském lyžování v roce 2011 město opět dostalo do centra mezinárodní pozornosti.

Lyžařská oblast Garmisch - Partenkirchen / Zugspitze - fotografie

Na první pohled je vidět, že v poslední době se tady značně investuje do cestovního ruchu a aktivního odpočinku. Postupně je tady budována nová turistická a lyžařská infrastruktura, stejně tak jako nové objekty pro ubytování turistů. Například dvě lanovky ve skiareálu Classic již byly zmodernizovány a další projekty jsou v plánu. Znalci lyžování v Německu určitě vědí, že pod název Classic - Gebiet bývají zahrnovány lyžařské areály Osterfelderkopf, Kreuzeck a Hausberg, které mají skvělé sněhové podmínky nejen pro fanoušky sjezdového lyžování, ale také pro vyznavače snowboardingu.

Classic - Gebiet nabízí svým návštěvníkům mnoho různých typů sjezdovek, v celé oblasti je na výběr až pět sjezdů do údolí. Nejnáročnější úsek, Kandahar, je dlouhý 3.700 metrů a od startu až do cíle překonává výškový rozdíl 940 metrů. Požitek z perfektního lyžování ale najdete i na dalších zdejších sjezdovkách, k nimž patří kupříkladu Standard, Tonihütten, Kochelberg a Horn, a které mají rychlé lesní úseky i příjemně široké a dostatečně prostorné svahy. Pokud patříte mezi začátečníky, určitě si zamilujete sedačkovou lanovku Kreuzwankl - Ski - Express, kolem kterého poklidně stékají výhradně technicky nenáročné sjezdovky v barvě modré a krátké cvičné svahy.

Lyžařská oblast Garmisch - Partenkirchen / Zugspitze - fotografie

Mezi další oblíbená místa rekreačních lyžařů, kteří zvolili ubytování v oblasti Garmisch - Partenkirchen, patří prosluněné svahy u lanovky Längenfelderbahn s většinou středně obtížnými sjezdy, takže se sem nemusejí bát vydat ani úplní začátečníci, ani zkušení lyžaři. Zugspitzplatt, náhorní plošina pod vrcholem Zugspitze, je opravdovou špičkou z hlediska sněhových podmínek. Lyžování na ledovci obvykle začíná v polovině listopadu a končí až na začátku května. Sjezdovky jsou rozděleny podle obtížnosti do dvou částí a tak se zde budou dobře cítit jak začátečníci, kteří se budou nejspíše zdržovat v horních pasážích skiareálu s modrými sjezdovkami, tak zkušení lyžaři, na které čekají svižnější tratě v nižších partiích.

Pro snowboardisty je v prostoru Weisse Tal vytvořen rozsáhlý snowpark s kickery a raily a na milovníky běžek tady čeká opravdový ráj. Začátečníci mohou vyzkoušet krásné a lehké stopy na okraji městečka, vedoucí přes široké zasněžené louky, kterými je možné se dostat od Olympijského stadionu až do Hammersbachu a Grainau. O něco sportovnější jsou trasy mezi Kaltbrunnen a Klais a u Geroldu je napojení na běžkařskou síť kolem obce Wallgau, jedné z nejoblíbenějších vesniček pro ubytování.

Lyžařská oblast Garmisch - Partenkirchen / Zugspitze - fotografie

Lázeňské místo Garmisch / Partenkirchen nabízí také pestrý zábavný program a další sportovní nabídku pro příjemně strávené chvíle i mimo sjezdovky. K nim patří například ledové kluziště pod širým nebem nebo sáňkařské dráhy, které se nacházejí většinou maximálně několik desítek metrů od jednotlivých ubytování. Nejznámější je strmá trať z Partnachalmu, na které se každým rokem 6.ledna konají sáňkařské závody Hornschlittenrennen.

Garmisch - Partenkirchen / Zugspitze - lyžařské informace

Hodnocení

Celkové hodnocení oblasti Garmisch - Partenkirchen / Zugspitze: ***

 • Velikost skiareálů v oblasti: **
 • Sjezdovky: ***
 • Lanovky / vleky: ***
 • Jistota sněhu: ****
 • Úprava sjezdovek: ****
 • Lyžaři začátečníci: ****
 • Pokročilí lyžaři: ****
 • Snowpark / funpark: **
 • Běh na lyžích: **
 • Rodinná dovolená: ***

Výškové členění

 • Nejvyšší kóta / vrchol: 2.720 m.n.m.
 • Nejnižší kóta / údolí: 730 m.n.m.

Sjezdovky v Garmisch - Partenkirchenu / Zugspitze

 • Lehké: 26 km
 • Středně těžké: 42 km
 • Těžké: 18 km

Z těchto sjezdovek v Garmisch - Partenkirchenu / Zugspitze je 73 % s možností umělého zasněžování v případě nedostatku přírodního sněhu.

Přepravní zařízení (lanovky a vleky) v Garmisch - Partenkirchenu / Zugspitze

 • Kabinových lanovek: 5
 • Kabinkových lanovek: 3
 • Sedačkových lanovek: 8
 • Lyžařských vleků: 16

Celkový počet lanovek a vleků v Garmisch - Partenkirchenu / Zugspitze je 37 o celkové délce 57.6 km s přepravní kapacitou 40.892 osob za hodinu.

Garmisch - Partenkirchen / Zugspitze - poloha

GPS koordináty pro navigace: 47.4922, 11.0859 (47°29'32'', 11°5'9'')