-

Lyžování a ubytování Hörnerdörfer

Lyžování Hörnerdörfer - kde se lyžuje?

Balderschwang

Náhled skimapy areálu Balderschwang

Ve skiarálu Balderschwang (Hörnerdörfer, Německo) na vás čekají pečlivě upravované sjezdovky a moderní lanovky a vleky pro ty nejlepší zážitky nejen z lyžování, ale i ze snowboardingu nebo skialpinistických tůr

Bolsterlang

Náhled skimapy areálu Bolsterlang

Vydejte se na lyže do lyžařského areálu Bolsterlang a vychutnejte si v Hörnerdörferu v Německu skvělé lyžování na udržovaných sjezdovkách všech stupňů obtížnosti, kde si užijí jak začínající, tak i pokročilí lyžaři

Ofterschwang

Náhled skimapy areálu Ofterschwang

Užijte si upravené a prostorné sjezdovky, vysokokapacitní lanovky a vleky a další lyžařskou infrastrukturu na vysoké úrovni v areálu Ofterschwang v Hörnerdörferu, Německo, jehož věhlas daleko přesahuje hranice samotné země

Lyžování Hörnerdörfer - informace

Fischen - největší místo z pěti vesnic Hörnerdörfer - spolu s blízkým Oberstdorfem a Kleinwalsertalem tvoří malebný trojúhelník. Obec Fischen se svými sedmi místními částmi leží tam, kde se Allgäu ukazuje ze své nejlepší stránky. Milovníci panoramat jistě ocení výhled na Allgäuské Alpy a rozlehlé údolí Illertal. Místo je ideálním výchozím bodem pro výlety na horských kolech, stejně jako pro pěší turistiku. Fischen má vynikající léčebné klima a nabízí lázeňské léčby i fyzikální terapie. Nordic walking, Qigong, bylinkové trasy s průvodcem a výlety do přírody program pobytu ještě doplňují. Pohodlné ubytování nabízejí 4-hvězdičkové hotely i rodinné penziony.

Blízkost k Oberstdorfu dělá z Fischenu renomované „předměstí“. Velká oberallgäuská lyžařská střediska jsou v dosahu 10 kilometrů. Místo je v zimě útulné, ale o nic méně aktivní: dva rodinné lyžařské vleky i s umělé zasněžovanou a osvětlenou sjezdovkou, lyžařské školy, noční běžkařská stopa, sáňkování, curling, výlety na sněžnicích a 50 km turistických stezek. Lyžařský areál na Stinesseru je ideálním terénem pro začátečníky a rodiny s dětmi. Dva vleky jsou v provozu od prosince do března, za předpokladu, že je dostatek sněhu. Při odpovídajících nízkých teplotách můžou být uvedeny do provozu zasněžovací zařízení. Lyžařský areál Hörnerbahn se nachází ve vzdálenosti 3 km. Fischen v zimním a zasněženém údolí nabízí širokou běžkařskou síť pro klasický i bruslařský styl.

Obec Ofterschwang leží na úpatí Weltcupexpressu, který přímo přes sedačkovou lanovku vede do lyžařské a turistické oblasti. Ofterschwang je ideální pro rodinnou dovolenou, nabízí ubytování v rodinných apartmánech, ve farmách i v 5-hvězdičkových luxusních resortech. Milovníci lyžování a snowboardingu zde mohou zažít zimní zábavu. O to se mimo jiné stará také nejdelší zasněžovací zařízení v Německu na Ofterschwanger Hornu. Lyžařské středisko, místo alpských závodů Světového poháru, má moderní 4-sedačkové lanovky, lanovku Weltcup-Express a skvělé sjezdovky pro všechny úrovně. Skutečnou výzvou pro znalce je sjezd pojmenovaný po olympijské vítězce Ossi Reichert. I snowboardisté si ve funparku u lyžařského vleku na vrcholu přijdou na své. Kolem Ofterschwanger Hornu se nachází mnoho běžkařských tratí, tři okružní trasy v oblasti Gunzesried a k tomu noční stopa pro bruslení. V Ofterschwangu, u dolní stanice, je přímý vstup do běžkařské sítě Hörnergruppe a Fischenu s celkovou délkou 40 km.

Také Bolsterlang je díky své poloze na slunné náhorní plošině ideálním místem pro dovolenou pro rodiny s dětmi a milovníky přírody. Místo s úchvatnými panoramatickými výhledy a nádhernými turistickými stezkami si uchovalo charakter pravé horské vesnice. Na jídelních lístcích mnoha horských chat jsou chutné sýry a chléb. Tradice se zde udržují díky dechové hudbě, lidovému divadla a mnoha festivalům.

7 km od Oberstdorfu, v Bolsterlangu, se otevírá lyžařský areál s moderní 6-místnou kabinkovou lanovkou Hörnerbahn, dvousedačkovou lanovkou, třemi lyžařskými vleky a 2 lyžařskými školami s cvičnými vleky. Dále zde najdete 17 km upravených sjezdovek všech stupňů obtížnosti v nadmořské výšce 900 - 1700 m, speciální freeridovou sjezdovku na Horngratu a nádherné lyžařské trasy. Bezplatné parkoviště se nachází u spodní stanice lanovky a u vleku Dorflift, stejně tak tři půjčovny lyží s veškerým příslušenstvím a tři lyžařské a snowboardové školy. Zejména pro zkušené lyžaře doporučujeme sjezd Weiherkopf-Abfahrt (jedinečný sjezd FIS Světového poháru v Allgäu), který je asi tři kilometry dlouhý a má výškové převýšení 804 metrů. 6-místná kabinková lanovka až k sedlu mezi Bolsterlanger Hornem a Weiherkopfem nabízí nejvyšší jízdní komfort, který dává seniorům i dětem potřebný pocit bezpečí.

Z krásné sluneční terasy horní stanice Horngratu si můžete vychutnat panoramatický výhled na Riedberger Horn a na celý allgäuský alpský hřeben. Z horní stanice vede nádherný sjezd k vleku Weiherkopf-Schlepplift, který vám pomůže se dostat na vrchol (1665 m). Tady budete fascinováni nádherným horským panoramatem. Weiherkopf je „odrazovým můstkem“ pro razantní sjezdy. Při lyžařské túře přes tři vrcholy až k Alpe Ecku a odsud do údolí Gunzesrieder Tal nebo do Ofterschwangu. Sedačková lanovka Stuibeneck vede o něco severněji od lanovky Hörnerbahn a nabízí skvělé alternativy. Lyžařské vleky Angerlift a Dorflift jsou oblíbené především u začátečníků a rodin s dětmi. Svahy s hlubokým sněhem při trase Hörnertour z Bolsterlangu do Ofterschwang nebo při sjezdu z Riedberger Hornu do Bolsterlangu. Snowboardisté se budou dobře cítit na freeridové sjezdovce od horní ke střední stanici lanovky.

Balderschwang je s 220 obyvateli nejen nejmenší obcí v Bavorsku, ale i s nadmořskou výškou 1044 metrů nejvýše položenou Hörnerdorfskou vesnicí. Díky této poloze se může pochlubit s 99% čistou oblohou, což návštěvníci velmi rádi využívají. Balderschwang nabízí 4-hvězdičkové hotely, které se specializují na wellness, ale také překvapivě širokou škálu ubytování všech kategorií. Relativně suché horské klima poskytuje Balderschwangu nejen vymetenou oblohu v zimních měsících, ale také prašan, když už se jinde sníh na lyže lepí. Právě díky této mimořádnému klimatu má Balderschwang velkou jistotu sněhu a také přezdívku "Bavorská Sibiř".

Lyžařské vleky Hochschelpen s napojením na 4-sedačkovou lanovku, tři hlavní lyžařské vleky a dva cvičné vleky s 25 km sjezdovek, od lehkých až po FIS trať, nabízejí začátečníkům i středně pokročilým v lyžařské oblasti Balderschwang zajímavé sjezdy. Ideální pro rodiny je skiareál Riedberger Horn. Tři zařízení (nová sedačková lanovka a dva malé vleky) a sluneční terasa se postarají o skvělé lyžařské zážitky. 300 m dlouhý spojovací vlek Schwabenhof spojuje navzájem skiareály Hochschelpen a Riedberger Horn dohromady. I přes jednu závodní trať jsou sjezdovky v Balderschwangu velmi rodinné a přehledné. O ty nejmenší je dobře postaráno v dětském klubu nebo v lyžařských školách pro děti.

Idylické lázeňské místo Obermaiselstein leží na slunné náhorní plošině a je ideálním místem pro relaxační, sportovní i rodinnou dovolenou, v dobře udržované penzionech, hotelech a apartmánech. Nabízí např. vlastní paraglidingovou školu, let přes zasněžené hory v zimním období je skvělým zážitkem.

Kdo přijede do Obermaiselsteinu, měl by mít horské a turistické boty. Můžete zde vyzkoušet všechno: zimní procházky po loukách a lesích, lehké výškové túry po předalpské oblasti nebo cesty na vrchol se skalními útvary. Určitě byste měli vyzkoušet cestu přes jeskyni Sturmannshöhle, kde má Allgäu svět pravěku. Obermaiselsteinským lyžařským areálem je Grasgehren – Riedberger Horn (5 km), kam vás bezplatně dopraví skibus. Tato "sněžná díra" v nadmořské výšce 1400 - 1700 m slibuje lyžování od prosince do začátku května. Pět vleků, skvělé sjezdovky, umělé zasněžování (v případě potřeby) potěší všechny návštěvníky.

Hörnerdörfer - lyžařské informace

Hodnocení

Celkové hodnocení oblasti Hörnerdörfer: ***

 • Velikost skiareálů v oblasti: **
 • Sjezdovky: ***
 • Lanovky / vleky: ****
 • Jistota sněhu: ****
 • Úprava sjezdovek: ****
 • Lyžaři začátečníci: ****
 • Pokročilí lyžaři: ***
 • Snowpark / funpark: **
 • Běh na lyžích: ***
 • Rodinná dovolená: ****

Výškové členění

 • Nejvyšší kóta / vrchol: 1.665 m.n.m.
 • Nejnižší kóta / údolí: 880 m.n.m.

Sjezdovky v Hörnerdörferu

 • Lehké: 19 km
 • Středně těžké: 31 km
 • Těžké: 7 km

Z těchto sjezdovek v Hörnerdörferu je 80 % s možností umělého zasněžování v případě nedostatku přírodního sněhu.

Přepravní zařízení (lanovky a vleky) v Hörnerdörferu

 • Kabinových lanovek: 0
 • Kabinkových lanovek: 3
 • Sedačkových lanovek: 7
 • Lyžařských vleků: 12

Celkový počet lanovek a vleků v Hörnerdörferu je 25 o celkové délce 19.5 km s přepravní kapacitou 30.240 osob za hodinu.

Hörnerdörfer - poloha

GPS koordináty pro navigace: 47.458, 10.2626 (47°27'29'', 10°15'45'')