-

Lyžování a ubytování Bad Hindelang a Mittelberg

Ubytování v Bad Hindelangu a Mittelbergu - kde můžete bydlet?

Bad Hindelang

Ilustrační foto

Pojeďte s námi strávit do Alp do Německa zimní dovolenou do některého z ubytování v lyžařském středisku Bad Hindelang (Bad Hindelang a Mittelberg, Německo) a užijte si skvělé sjezdové i běžecké lyžování na udržovaných tratích v blízkém i vzdálenějším okolí

Lyžování Bad Hindelang a Mittelberg - kde se lyžuje?

Oberjoch - Bad Hindelang

Náhled skimapy areálu Oberjoch - Bad Hindelang

Ve skiarálu Oberjoch - Bad Hindelang (Bad Hindelang a Mittelberg, Německo) na vás čekají pečlivě upravované sjezdovky a moderní lanovky a vleky pro ty nejlepší zážitky nejen z lyžování, ale i ze snowboardingu nebo skialpinistických tůr

Lyžování Bad Hindelang a Mittelberg - informace

Malá obec Mittelberg se nachází v poklidném a krásném Kleinwalsertalu. Ve 13. století osídlili toto území Walserové ze Švýcarska, a proto se tento region jazykově liší od okolních obcí. Další zvláštnostní pak je, že Kleinwalsertal, náležející k Rakousku, je přístupný pouze z německé strany. Ze tří stran je tohle údolí orámováno přes 2000 m vysokými vrcholky hor.

Lyžařská oblast Bad Hindelang a Mittelberg - fotografie

Společně se střediskem Oberstdorf tvoří Kleinwalsertal největší německo-rakouský lyžařský areál. Zimní sportovní středisko Kleinwalsertal-Oberstdorf nabízí 120 km sjezdovek všech stupňů obtížnosti a je tu v provozu 47 vysoce moderních lanovek a vleků. Dobře upravené sjezdovky jsou zvláště vhodné pro začátečníky a pro rodinné lyžování. Zábavní a snowboardové parky jsou také zárukou skvělé zábavy milovníků snowboardů a freestylu. Kromě toho se může Kleinwalsertal po právu pochlubit ještě více než 45 km běžkařských tratí a Oberstdorf dokonce více než 73 kilometry. 7 sáňkařských drah nabízí perfektní zábavu pro celou rodinu.

Zdejší lyžařský areál ale nabízí i další příjemné zimní aktivity, jako jsou např. výlety na sněžnicích, nordic walking a snowbike. Úvod sezóny je v Kleinwalsertalu každoročně spojen s velkolepými akcemi a koncerty na začátku prosince. Také zde pořádají výstavu "art on snow" (umění na sněhu), na níž se pravidelně účastní mnozí umělci sportovní scény s názvem Board Rider Artists a tito zde též vystavují některé své práce. V únoru bývá na pořadu dne tzv. Iron Night, kdy zde soutěží ti snad vůbec nejbláznivější snowboardisté a milovníci freestyle. Při rozhodování se pro levnou dovolenou si můžeme v Mittelbergu vybrat z široké nabídky cenově přijatelného ubytování v čase Vánoc, na Silvestra, nebo třeba v době masopustního karnevalu.

Lyžařská oblast Bad Hindelang a Mittelberg - fotografie

Ti z návštěvníků, kteří se poněkud blíže zajímají o kulturu a místní řemesla, se zřejmě zastaví v muzeu v Riezlernu. Cesta za kulturou v Kleinwalsertalu nás přivede k tradičním pamětihodnostem. Zvláštní atrakcí bývá i představení ve volné přírodě, na Breitachklammu, na hranici do Allgäu. Další cesta za lyžováním nás zavede do Kleinwalsertalu s opravdu cenově příznivým ubytováním v tamních hotelech, penzionech, prázdninových domech a ubytovnách. Není vůbec žádný problém si ubytování zajistit již předem.

Kleinwalsertal představuje jakousi zeměpisnou zvláštnost. Tohle údolí je totiž přístupné autem pouze od Oberstdorfu, tedy z německé strany. Ovšem toto krásné horské údolí je pochopitelně součástí Rakouska. Zařízení pro volný čas jsou tu vpravdě impozantní: na celé řadě perfektně udržovaných zimních turistických stezek si můžeme v klidu vychutnat nedotčenou místní přírodu. Je tu v provozu tenisové centrum s krytými tenisovými kurty a bowlingové hřiště. Kdo chce jen tak odpočívat, najde skutečně dostatek příležitostí vně i mimo hotelových komplexů. Ve večerních hodinách pak můžeme třeba zakončit svůj náročný den na lyžích pobytem v některém z útulných barů nebo si můžeme zajít zatančit do některé diskotéky.

Lyžařská oblast Bad Hindelang a Mittelberg - fotografie

Příjemnému večeru v Kleinwalsertalu nestojí vůbec nic v cestě. V různých restauracích a hostincích si příjemně odpočineme po náročném sportovním dni. Kdo to má rád poněkud „vydatnější“, může zavítat v Mittelbergu na Steinbockalm a zachovat se podle hesla: "Da steppt der Bär und fliegt die Kuh", tedy něco jako „tady stepuje medvěd a letí kráva…", ihned po skončení lyžování na sjezdovkách. Večery s taneční hudbou pro mladé věkem i srdcem tady bývají velice oblíbené. Ovšem zatancovat si můžeme jít i do jiných barů a diskoték, je toho tady opravdu dost.

Určitě stojí za to, zajistit si zimní dovolenou v Allgäu již předem. Sníte o zimní pohádce a dokonale zasněžených svazích? Pak je právě zimní dovolená v Bad Hindelang absolutně to pravé! Toto místo je velmi známé mezi lyžaři, snowboardisty i carvery. Narazíme zde i na skutečně náročné sjezdy pro zkušené milovníky zimních sportů, ale také na mírné svahy, jako stvořené pro rodiny s dětmi. Právě tady si dozajista přijdou na své vyslovení „exoti“ lyžování. Součástí tamního areálu v Bad Hindelangu jsou totiž taktéž trati v hlubokém sněhu a lyžování na boulích. Kromě toho se přímo nabízejí i dvojité běžkařské bílé stopy, trati pro freestyle, sáňkařské dráhy a trasy pro výlety na sněžnicích.

Lyžařská oblast Bad Hindelang a Mittelberg - fotografie

Kdo si jednou zamiluje zimní svět kolem Bad Hindelangu, ten se jenom těžko bude loučit s tamějšími různorodými tratěmi a s nočními sjezdy z romantických vrcholků hor. Díky sjezdovkám s umělým osvětlením totiž čeká na zdejší zimní hosty i tento vpravdě neobvyklý zážitek! Zažijeme jedinečné lyžování a přitom si vychutnáme opravdu zcela zvláštní kouzlo nočního lyžování. Méně zasněné, ale o to více akční zážitky nás pak očekávají v zábavním parku Honeyhills. Zkušení snowboardisté a vyznavači freestyle určitě nepohrdnou svými speciálními překážkami s názvy Rails, Boxen, Jibs a Kicker, a ve zdejší bílé nádheře se doslova vyřádí. Na konci rušného dne nás posléze očekává snad již jenom velice příjemná zábava s přáteli ve stylu après ski. V rámci akce Night Ski-Show pak led doslova taje. Během tohoto velkolepého představení se spojuje lyžování, sport, hudba a ohňostroj.

Doplňující informace k lyžování v Bad Hindelangu a Mittelbergu

Zimní dovolená v Bad Hindelangu je dobrým rozhodnutím. Bad Hindelang je skvělé místo zejména pro pobyt rodin s dětmi. Pro děti zde mají připravenu celou řadu zajímavých akcí, jež výborným způsobem doplňují učení se lyžovat. Děti tady objeví svět fantazie, rozsáhlé příležitosti k zimním hrám a čeká tu na ně dokonce i pohádkový les. Aby se i ti skutečně nejmenší zamilovali do pobytu na sněhu, jsou pro ně nachystány velmi zajímavé akce na lyžích a na snowboardech formou her.

Bad Hindelang a Mittelberg - lyžařské informace

Hodnocení

Celkové hodnocení oblasti Bad Hindelang a Mittelberg: ***

 • Velikost skiareálů v oblasti: ***
 • Sjezdovky: ***
 • Lanovky / vleky: *****
 • Jistota sněhu: ***
 • Úprava sjezdovek: ****
 • Lyžaři začátečníci: ****
 • Pokročilí lyžaři: ***
 • Snowpark / funpark: ***
 • Běh na lyžích: ****
 • Rodinná dovolená: *****

Výškové členění

 • Nejvyšší kóta / vrchol: 1.559 m.n.m.
 • Nejnižší kóta / údolí: 1.130 m.n.m.

Sjezdovky v Bad Hindelangu a Mittelbergu

 • Lehké: 6 km
 • Středně těžké: 24 km
 • Těžké: 2 km

Z těchto sjezdovek v Bad Hindelangu a Mittelbergu je 80 % s možností umělého zasněžování v případě nedostatku přírodního sněhu.

Přepravní zařízení (lanovky a vleky) v Bad Hindelangu a Mittelbergu

 • Kabinových lanovek: 0
 • Kabinkových lanovek: 0
 • Sedačkových lanovek: 4
 • Lyžařských vleků: 1

Celkový počet lanovek a vleků v Bad Hindelangu a Mittelbergu je 5 o celkové délce 4.3 km s přepravní kapacitou 12.388 osob za hodinu.

Bad Hindelang a Mittelberg - poloha

GPS koordináty pro navigace: 47.5065, 10.3711 (47°30'23'', 10°22'16'')