-

Lyžování a ubytování Zermatt Matterhorn

Ubytování v Zermattu - kde můžete bydlet?

Randa

Pojeďte s námi strávit do Alp do Švýcarska zimní dovolenou do některého z ubytování v lyžařském středisku Randa (Zermatt Matterhorn, Švýcarsko) a užijte si skvělé sjezdové i běžecké lyžování na udržovaných tratích v blízkém i vzdálenějším okolí

Täsch bei Zermatt

Vydejte se na aktivní zimní dovolenou do Alp a prožijte v oblíbeném lyžařském středisku Täsch bei Zermatt v Zermattu, které je známé nejen ve Švýcarsku, ale i za hranicemi, a prožijte tady zasloužený čas odpočinku plný lyžování a dalších zimních sportů

Zermatt

Zažijte během pobytu ve Švýcarsku nekonečný pocit svobody a nefalšovanou radost z jízdy na těch nejlepších svazích v Alpách a vydejte se do střediska Zermatt (Zermatt Matterhorn) na svou zaslouženou zimní dovolenou, během níž můžete trávit celé dny na zdejších vyhlášených svazích

Lyžování Zermatt Matterhorn - informace

Na úpatí vrcholu Matterhorn leží lyžařská oblast Zermatt. Je to nejjižnější a nejznámější lázeňské letovisko ve Švýcarsku. Ovlivněné tradicemi a přitom zároveň otevřené celému světu, leží ve výšce 1620 m.n.m. na konci údolí Mattertal. Čtyři propojené lyžařské oblasti obcí Zermatt a Breuil-Cervinia nabízejí ve vyšších polohách zasněžené sjezdovky pro lyžaře všech úrovní.

Lyžařská oblast Zermatt Matterhorn - fotografie

Nádhernou horskou scenérii kolem Zermattu zaručuje 29 okolních čtyřtisícovek. Do Zermattu je přísný zákaz vjezdu automobilů a tak si každý návštěvník může všimnout již při příjezdu, jak je zde všechno perfektně zorganizované. Ve středisku Täsch nastoupíte do kyvadlového vlaku Matterhorn Gotthard Bahn, který vás za cca 20 minut doveze až do srdce Zermattu. V této bývalé důlní vesnici se můžete úzkými uličkami pohybovat jen pěšky, s elektrotaxi nebo kočárem taženým koňmi.

Zejména díky slavnému, ale bohužel také tragickému, prvovýstupu na Matterhorn 14. července 1865, který provedl Angličan Edward Whymper (čtyři členové jeho týmu zemřeli při sestupu), získal Zermatt světovou slávu a tím přilákal turisty. Dnes nabízí světově proslulé letovisko ubytování pro celkem 14 000 hostů ve 116 hotelech a 1800 apartmánech.

Lyžařská oblast Zermatt Matterhorn - fotografie

V Zermattu pulsuje život téměř po celý rok, ale i tak můžete v jádru města objevovat původní kouzlo walliské horské vesničky. Pro Zermatt v zásadě platí: Velmi mnohostranná a pečlivá nabídka aktivit pro volný čas vyžaduje „hodně naducanou“ peněženku. Na Alpských loukách Zermatt si lyžování užije opravdu každý bez rozdílu věku. Velmi atraktivní je středisko také pro dobré lyžaře a snowboardisty.

Lyžařský region je opravdu rozsáhlý, nabídka sjezdovek prvotřídní a mnoho sjezdů, má díky vysoké nadmořské výšce, vysokou kvalitu sněhu. Přes 60% sjezdovek v této lyžařské oblasti je zasněžených nebo leží na ledovci. Čtyři propojené lyžařské oblasti se sebevědomě prezentují jako Matterhorn ski paradise (matterhornský lyžařský ráj). Patří k nim Rothorn paradise, Gornergrat, Schwarzsee paradise a Matterhorn glacier paradise, odsud se můžete také přesunout ve směru Itálie do dalšího skiareálu u Breuil-Cervinia.

Lyžařská oblast Zermatt Matterhorn - fotografie

Běžkařům nabízí údolí mezi obcemi Randa a Täsch 12 km klasickou a také 12 km bruslařskou stopu. Se švýcarským běžkařským pasem si můžete tyto závodní trasy vyzkoušet. Běžkařský pas je národní průkaz a akceptuje ho každá běžkařská organizace ve Švýcarsku. U malých, typicky walliských stájí si můžete občas báječně odpočinout a užít si pohled na nádherné bílé panorama.

Příznivci nordic walkingu se mohou projít na více než 45 kilometrech zimních turistických cest. Vyhlášená je tzv. gurmánská trasa Gourmetweg ze Zermattu do Sunnegga paradise nebo zimní stezka mezi Riffelbergem a Gornergratem. Nejlepší výhled na obrovskou lyžařskou oblast máte v Matterhorn-Skisafari. Po mnoha kilometrech sjezdovek, 10 000 výškových metrech a nejrůznějších sjezdech (aniž byste použili jeden vlek dvakrát) se do Zermattu vrátíte s dobře vytrénovanými svaly.

Lyžařská oblast Zermatt Matterhorn - fotografie

Startem Safari je údolní stanice Rothorn paradise. Jakousi povinností je návštěva nejvýše položené vyhlídkové terasy v Evropě (3883 m.n.m.) u Kleinen Matterhorn. Při dobré viditelnosti můžete spatřit až 38 čtyřtisícovek, např.Weisshorn, vrcholek Mischabelgruppe a samozřejmě symbol Zermattu, impozantní Matterhorn. Kdo má rád carving, pak nalezne nejlepší místo na plochých a širokých sjezdovkách v oblasti Matterhorn glacier paradise. Zde se nachází také letní lyžařská oblast. Carvingovou zábavu slibují také středně těžké, nádherně široké sjezdovky u vleku „Sandiger boden“. Zde je pro boulařské nadšence opravdová výzva! Středně prudký až prudký boulařský svah č. 67.

V areálu Gornergrat najdou potěšení freerideři v části Stockhorn, kromě toho se vyplatí, při dobrých sněhových podmínkách, také odbočení k Rothorn paradise, k jižním svahům. Dokonce i na mladé „divochy“ mysleli zermattští stratégové. Gravity Park, položený pod 6-sedačkovou lanovkou na Furggsattel, má perfektně vybavené superpipe, halfpipe, kickery, jumpy i raily. Když se k tomu ještě přidá báječná atmosféra, má to magickou přitažlivost.

Lyžařská oblast Zermatt Matterhorn - fotografie

Jedno takové místo najdete při sjezdu do údolí od Schwarzsee do Zermattu: v horské chatě „Zum See“ se můžete od 12 do 17 hodin znamenitě najíst - chutné pokrmy čerstvě připravené z místní produkce a k tomu velký výběr vynikajících vín. Příznivci aprés-ski by měli například vyhledat hospodu „Papperla Pub“. Oblíbeným místem setkávání pro všechny věkové kategorie je také „Hotel Post“ v ulici Bahnhofstraße se salónkem, piano-barem a dvěmi diskotékami. Mladší návštěvníci chodí tančit do „Schneewittchen“.

Zermatt Matterhorn - lyžařské informace

Hodnocení

Celkové hodnocení oblasti Zermatt Matterhorn: ?

 • Velikost skiareálů v oblasti: ?
 • Sjezdovky: ?
 • Lanovky / vleky: ?
 • Jistota sněhu: ?
 • Úprava sjezdovek: ?
 • Lyžaři začátečníci: ?
 • Pokročilí lyžaři: ?
 • Snowpark / funpark: ?
 • Běh na lyžích: ?
 • Rodinná dovolená: ?

Výškové členění

 • Nejvyšší kóta / vrchol: ? m.n.m.
 • Nejnižší kóta / údolí: ? m.n.m.

Sjezdovky v Zermattu

 • Lehké: ? km
 • Středně těžké: ? km
 • Těžké: ? km

Přepravní zařízení (lanovky a vleky) v Zermattu

 • Kabinových lanovek: ?
 • Kabinkových lanovek: ?
 • Sedačkových lanovek: ?
 • Lyžařských vleků: ?

Zermatt Matterhorn - poloha

GPS koordináty pro navigace: 46.021, 7.74811 (46°1'16'', 7°44'53'')