-

Lyžování a ubytování Les Portes du Soleil

Ubytování v Les Portes du Soleil - kde můžete bydlet?

Val d'Illiez

Pojeďte s námi strávit do Alp do Švýcarska zimní dovolenou do některého z ubytování v lyžařském středisku Val d'Illiez (Les Portes du Soleil, Švýcarsko) a užijte si skvělé sjezdové i běžecké lyžování na udržovaných tratích v blízkém i vzdálenějším okolí

Lyžování Les Portes du Soleil - kde se lyžuje?

Champéry / Les Crosets

Náhled skimapy areálu Champéry / Les Crosets

Ve skiarálu Champéry / Les Crosets (Les Portes du Soleil, Švýcarsko) na vás čekají pečlivě upravované sjezdovky a moderní lanovky a vleky pro ty nejlepší zážitky nejen z lyžování, ale i ze snowboardingu nebo skialpinistických tůr

Lyžování Les Portes du Soleil - informace

Jižně od Ženevského jezera se nachází na obou stranách francouzsko-švýcarské hranice jedno z největších propojených lyžařských středisek v Evropě>, které nese název Les Portes du Soleil. Lyžování si můžete užít mezi vrcholky Mont Chéry , Mont de Grange a Dents du Midi ve švýcarském regionu Wallis a francouzském Savoji. Tento lyžařský ráj uspokojí i ty nejnáročnější lyžaře. Ti, kdo raději tráví svou dovolenou spíše v tradiční atmosféře a hledají útulné ubytování, se vydají na švýcarskou stranu Portes, ti ostatní pak zůstanou na francouzské straně.

Lyžařská oblast Les Portes du Soleil - fotografie

V Portes du Soleil je spojeno celkem 13 jednotlivých oblastí, ve Wallis jsou to Champéry, Morgins, Val d'Illiez, Les Crosets, Champoussin a Torgon, ve Francii k němu patří Abondance, Avoriaz, Morzine, Les Gets, Châtel, St . Jean d'Aulps a La Chapelle d'Abondance. S jediným skipasem jsou všechny tyto oblasti navzájem propojeny, což znamená neomezené lyžování v nadmořské výšce od 950 do 2466 m.

V celém lyžařském středisku je celkem 279 perfektně upravených sjezdovek o celkové délce 650 km, z toho jich je 170 km lehkých, 380 km středně těžkých a 100 km náročných. Nejdelší sjezd je Chamossière, který měří 11 km. Všeobecně se ty jednodušší sjezdovky nalézají na švýcarské straně areálu. Nahoru se dostanete 204 lyžařskými zařízeními (107 lyžařských vleků, 83 sedačkových lanovek, 14 kabinkových lanovek), s kapacitou více než 220 tisíc cestujících za hodinu, což slibuje minimální čekací doby. Kdo by si chtěl udělat v Les Portes du Soleil velký okruh, měl by začít co nejdříve ráno, aby stihl cestu zpět ještě před ukončením provozu lyžařských vleků.

Lyžařská oblast Les Portes du Soleil - fotografie

Lyžařská sezóna trvá od poloviny prosince do konce dubna. Nejen alpští lyžaři, ale také snowboardisté si zde přijdou na své. Mají zde totiž k dispozici sedm snowparků, tři halfpipe a čtyři zařízení pro boardercross. Superpark u Les Crosets dělá svému jménu čest, ale oblíbeným místem setkání snowboardistů je i Avoriaz. Uprostřed švýcarského místa Morgins je Snowskatepark, kde si mohou vyzkoušet své dovednosti.

Celkem čtyři sáňkařské dráhy na švýcarské straně se postarají o zábavu pro celou rodinu. Ta nejdelší měří 4 km a naleznete jí v Champoussin. Zimní turisté si mohou prohlédnout krásnou krajinu na mnoha turistických trasách. Kolem Champéry vede 30 km dlouhá síť cest a dalších 13 km tras můžete využít kolem Morgins. Zvláštní zážitky nabízí zimní túry na sněžnicích za doprovodu zkušeného průvodce.

Lyžařská oblast Les Portes du Soleil - fotografie

Ti co mají radši severské lyžování, budou jistě potěšeni 20 kilometry těch nejlepších stop, z toho jsou 2 km vhodné pro bruslařský styl, vedoucí z Morginsu. Najdete zde také běžkařskou školu a servisní stanici. Pokračovat můžete do Champéry, kde je dalších 10 km upravených běžkařských stop. Obě oblasti nabízejí trasy od lehkých až po středně těžké.

Pokud cestujete na zimní dovolenou i s dětmi tak nejlepší nabídku pro vás mají zcela jistě střediska Morgins a Champéry. Vedle speciálního lyžařského vybavení pro děti („kouzelný koberec“, cvičný svah, lyžařská škola pro děti) je zde také restaurace pro děti a lyžařská školka, která poskytuje profesionální péči věnovanou právě dětem.

Les Portes du Soleil - lyžařské informace

Hodnocení

Celkové hodnocení oblasti Les Portes du Soleil: ****

 • Velikost skiareálů v oblasti: *****
 • Sjezdovky: *****
 • Lanovky / vleky: ****
 • Jistota sněhu: ****
 • Úprava sjezdovek: *****
 • Lyžaři začátečníci: ****
 • Pokročilí lyžaři: *****
 • Snowpark / funpark: *****
 • Běh na lyžích: ****
 • Rodinná dovolená: ****

Výškové členění

 • Nejvyšší kóta / vrchol: 2.254 m.n.m.
 • Nejnižší kóta / údolí: 985 m.n.m.

Sjezdovky v Les Portes du Soleil

 • Lehké: 310 km
 • Středně těžké: 210 km
 • Těžké: 60 km

Z těchto sjezdovek v Les Portes du Soleil je 60 % s možností umělého zasněžování v případě nedostatku přírodního sněhu.

Přepravní zařízení (lanovky a vleky) v Les Portes du Soleil

 • Kabinových lanovek: 2
 • Kabinkových lanovek: 9
 • Sedačkových lanovek: 75
 • Lyžařských vleků: 71

Celkový počet lanovek a vleků v Les Portes du Soleil je 172 o celkové délce 149.6 km s přepravní kapacitou 256.080 osob za hodinu.

Les Portes du Soleil - poloha

GPS koordináty pro navigace: 46.2366, 6.845 (46°14'12'', 6°50'42'')