-

Lyžování a ubytování Oberes Toggenburg

Lyžování Oberes Toggenburg - kde se lyžuje?

Toggenburg

Náhled skimapy areálu Toggenburg

Ve skiarálu Toggenburg (Oberes Toggenburg, Švýcarsko) na vás čekají pečlivě upravované sjezdovky a moderní lanovky a vleky pro ty nejlepší zážitky nejen z lyžování, ale i ze snowboardingu nebo skialpinistických tůr

Wildhaus

Náhled skimapy areálu Wildhaus

Vydejte se na lyže do lyžařského areálu Wildhaus a vychutnejte si v Oberes Toggenburgu ve Švýcarsku skvělé lyžování na udržovaných sjezdovkách všech stupňů obtížnosti, kde si užijí jak začínající, tak i pokročilí lyžaři

Lyžování Oberes Toggenburg - informace

Oberes Toggenburg je švýcarské lyžařské středisko a velice oblíbené prázdninové místo pod sedmi vrcholky pohoří Churfirsten, které zve navštěvníky na perfektní lyžování. Leží jen hodinu jízdy autem od Bodamského jezera a od Curychu. Tento Ski areál nabízí celkem 60 km sjezdovek všech stupňů obtížnosti. Široké sjezdy jsou jako stvořené pro lyžaře, milovníky carvingového lyžování a snowboardingu. Přepravu na sjezdovky, které dosahují až výšky 2262 m.n.m., zajišťují tři klasické lanovky, 4 sedačkové a 12 lyžařských vleků s celkovou kapacitou 17 750 osob za hodinu. Hlavní lyžařská sezóna zde trvá od poloviny prosince až do počátku dubna.

Lyžařská oblast Oberes Toggenburg - fotografie

Součástí areálu je půjčovna zimního vybavení, lyžařská škola a hlavně dětská školka kde se postarají o vaše děti zkušení instruktoři. Právě proto tuto oblast využívají hojně rodiny aby si užili spoustu zábavy při společném lyžování s dětmi. V Oberes Toggenburg je také obsáhlá nabídka sportovních aktivit i mimo sjezdovky. Pojďte se vrátit do dětských let při jízdě na saních, vyzkoušejte si curling, lukostřelbu a nebo si jen tak pro radost zabruslete na kluzišti. Pro děti je zde připraveno klasické i loutkové divadlo, mohou zažít tajuplné noční vyprávění v indiánském teepee, zahrát si různé hry a nechat se svézt na saních tažených psím spřežením. Není divu, že Oberes Toggenburg získal švýcarské označení „Rodiny vítány“ (Familien willkommen).

V nadmořské výšce 1400 m se nachází funpark „Schneeland Freienalp“, která láká freestylisty a snowboardery aby si užili skvělou zábavu při překonávaní překážek v podobě railů, funboxů, ramp, slidů vhodných jak pro začátečníky tak i pro pokročilé. Tento pečlivě upravený snowpark se nachází uprostřed střediska Wildhaus, ke kterému se dostanete třemi lyžařskými vleky. Konají se zde také nejrůznější soutěže, jako třeba již legendární „Burton Three Session“. Dalším lákadlem regionu je 19 tras uzpůsobených pro výlety na sněžnicích. Na šesti značených trasách pro začátečníky a 13 trasách pro pokročilé si můžete prohlédnout tuto pohádkovou zemi sedmi hor.

Lyžařská oblast Oberes Toggenburg - fotografie

Dalších 30 km upravovaných cest jsou připraveny pro vyznavače zimní turistiky. Cesty vedou hosty do tiché, hluboce zasněžené krajiny až do výšin údolí Obertoggenburgu odkud je nádherný výhled na vrcholky. Nesmíme opomenout ani běžecké stopy o celkové délce 100 km vedoucí malebnou krajinou podhůří Toggenburgu. Mnoho tratí je upraveno pro bruslařský i klasický styl, na několika můžete jezdit i večer pod umělým osvětlením a pokud cestujete na hory i se svými zvířecími společníky, je tu pro vás dokonce „psí stopa“ kde můžete lyžovat bok po boku se čtyřnohými přáteli. Pokud ještě nejste unaveni nabízíme další skvělý zážitek, jízdu na sněžné koloběžce Schneetrotti, která je se širokými a vysoce profilovanými pneumatikami ideální pro jízdu na sněhu. Na velkých duších si můžete projet 150 metrů dlouhou snowtubingovou dráhu v Iltios-Unterwasser nebo se po dobře upravených dráhách spustit na sáňkách dolů do údolí. Oberes Toggenburg je opravdovým zimním rájem, na který budete dlouho vzpomínat.

Oberes Toggenburg - lyžařské informace

Hodnocení

Celkové hodnocení oblasti Oberes Toggenburg: ***

 • Velikost skiareálů v oblasti: ***
 • Sjezdovky: ***
 • Lanovky / vleky: ***
 • Jistota sněhu: ****
 • Úprava sjezdovek: ****
 • Lyžaři začátečníci: ***
 • Pokročilí lyžaři: ****
 • Snowpark / funpark: ****
 • Běh na lyžích: ****
 • Rodinná dovolená: *****

Výškové členění

 • Nejvyšší kóta / vrchol: 2.262 m.n.m.
 • Nejnižší kóta / údolí: 900 m.n.m.

Sjezdovky v Oberes Toggenburgu

 • Lehké: 10 km
 • Středně těžké: 46 km
 • Těžké: 5 km

Z těchto sjezdovek v Oberes Toggenburgu je 58 % s možností umělého zasněžování v případě nedostatku přírodního sněhu.

Přepravní zařízení (lanovky a vleky) v Oberes Toggenburgu

 • Kabinových lanovek: 2
 • Kabinkových lanovek: 1
 • Sedačkových lanovek: 3
 • Lyžařských vleků: 8

Celkový počet lanovek a vleků v Oberes Toggenburgu je 22 o celkové délce 22 km s přepravní kapacitou 20.536 osob za hodinu.

Oberes Toggenburg - poloha

GPS koordináty pro navigace: 47.1932, 9.24534 (47°11'36'', 9°14'43'')