-

Lyžování a ubytování Visp a okolí

Lyžování Visp a okolí - kde se lyžuje?

Bürchen

Náhled skimapy areálu Bürchen

Ve skiarálu Bürchen (Visp a okolí, Švýcarsko) na vás čekají pečlivě upravované sjezdovky a moderní lanovky a vleky pro ty nejlepší zážitky nejen z lyžování, ale i ze snowboardingu nebo skialpinistických tůr

Eischoll

Náhled skimapy areálu Eischoll

Vydejte se na lyže do lyžařského areálu Eischoll a vychutnejte si ve Vispu ve Švýcarsku skvělé lyžování na udržovaných sjezdovkách všech stupňů obtížnosti, kde si užijí jak začínající, tak i pokročilí lyžaři

Unterbäch

Náhled skimapy areálu Unterbäch

Užijte si upravené a prostorné sjezdovky, vysokokapacitní lanovky a vleky a další lyžařskou infrastrukturu na vysoké úrovni v areálu Unterbäch ve Vispu, Švýcarsko, jehož věhlas daleko přesahuje hranice samotné země

Visperterminen

Náhled skimapy areálu Visperterminen

V lyžařském areálu Visperterminen (Visp a okolí, Švýcarsko) si budete moci vy i vaši blízcí užít skvělé lyžování, kvůli kterému se do Alp během zimní sezóny pravidelně sjíždějí milovníci alpského lyžování i běžek ze všech koutů Evropy

Lyžování Visp a okolí - informace

Lyžařský region Visp je formován tradicí a historií. Najdete v něm krásné staré město, které má celonárodní význam. Dominantou obce je barokní kostel „Tří králů“ s románskou věží z 11. století. K vidění jsou také velkopanské domy ze 16. a 17. století, věž Lochmatterturm z 12. století a nádherný hradní dům z roku 1699. Poloha u ústí řeky Vispa do Rýna, dělá z místa ideální výchozí bod pro výlety do údolí Matter a Saas. Do Vispu, ale míří také milovníci zimních sportů.

Visperterminen - stranou od velkého lyžařského shonu je pro lidi, kteří hledají něco zvláštního. Lyžařský areál je dostupný sedačkovou lanovkou a dvěma vleky. Nabízí začátečníkům i zkušeným sportovcům na lyžích a na snowboardu vzrušující sjezdy. Lyžařský areál je přehledný, rozmanitý a všestranný. Ale především velmi slunný. Sjezdovky skiareálu Visperterminen-Giw-Rothorn jsou značeny červeně, modře, černě i zeleně a nabízejí všem lyžařům ideální podmínky. Lyžařská oblast Giw-Rothorn je velmi populární také mezi snowboardisty. Nabízí celkem 20 km sjezdovek vhodných pro snowboarding a jeden snowpark. Pro snowboardisty je ještě jeden funpark se slidy, jumpy a halfpipe (65m dlouhý) v nedalekém Bürchenu.

Lyžařskou oblast Visp, můžete navštívit i pokud jste úplní lyžařští začátečníci nebo pokud chcete naučit lyžovat vaše děti. Dětský ráj a cvičné svahy s vleky pro začátečníky jsou zde k dispozici. Chcete-li si svoje lyžařské dovedností vylepšit, můžete využít nabídky lyžařských a snowboardových škol ve Visperterminenu. Také zde najdete 7 km dlouhou sáňkařskou dráhu s nádhernou vyhlídkou, která vede z Giwu dolů do údolí. Pokud se rádi procházíte, jsou zde k dispozici upravované turistické trasy v délce 15 km. Pro příznivce sněžnic jsou připraveny 4 trasy o délce zhruba 16 km. Přijeďte si užít krásnou přírodu daleko od hluku a na zdravém vzduchu.

Obec Törbel zůstala původní, walliskou vesnicí. Původní život a práci horalů zde můžete obdivovat v zrestaurovaném pekařství, stodole a mlýnu. Masová turistika je zde cizím slovem. Törbel je se svými zachovalými, vícepodlažními dřevěnými domy v úzkých uličkách jedna z nejlépe dochovaných horských vesnic. K obci patří také náhorní plošina Moosalp, kde si v zimě můžete perfektně zalyžovat. Dostanete se na ní od dolní stanice ve Voralpe 2 km dlouhým lyžařským vlekem do Törbeltälli a odtud vede 800 m dlouhý vlek až na Moosalpe. S jedním skipasem máte také přístup k 5 vlekům z Bürchenu s dalšími 10 km sjezdovek. Pro snowboaristy je u vleku Ronalplift připraven funpark.

Pro běžkaře je na plošině Moosalp připravena 8 km dlouhá trať, ze které se jim naskytne nádherný výhled na nejvyšší švýcarské čtyřtisícovky. K nabídce vyžití ještě můžeme připočítat lyžařské túry na Augstbordhorn a Moosalpe nebo také výlety na sněžnicích přes zasněženou krajinu, kde budete mít nádherný výhled na Bernské Alpy s ledovcem Aletsch a vrcholky Bietschhorn, nebo pohoří Simplon.

Středisko Eischoll je položeno na levém břehu řeky Rýn, na náhorní plošině v nadmořské výšce 1220 m. Sem jezdí především ti, kteří mají rádi klid a odpočinek. Jsou zde, ale také pestré možnosti sportovních činností. Od lyžařských začátečníků až po carvingové profesionály zde najde každý perfektně upravené sjezdovky nebo i svahy s čerstvě napadaným sněhem. Se 2 vleky, které vás vyvezou až nahoru, překonáte výškový rozdíl téměř 1000 metrů. Středně pokročilí lyžaři se vydají na zasněženou sjezdovku Stryggen-Eischoll a pro zkušené lyžaře je ideální strmý sjezd Brandegg.

Skiareál je sice malý, ale přehledný a rodiče s dětmi se tady navzájem neztratí. Místní vleky mohou bezproblémově využívat i děti a bez dlouhých čekacích front. Na jemně se svažujících cvičných loukách mohou pod odborným dozorem instruktorů lyžařských škol vyzkoušet své první lyžařské „krůčky“. V nově vytvořeném snowparku v oblasti Meigge si zařádí i snowboardisté. Najdou zde různé kickery a raily, kde si mohou vyzkoušet své dovednosti.

Doplňující informace k lyžování ve Vispu

Menší lyžařské středisko Visp vítá všechny milovníky zimních sportů. Jste-li lyžař, snowboardista, běžkař nebo raději dáváte přednost zimním procházkám či výletům na sněžnicích. Pro každého se tu najde to pravé sportovní vyžití.

Visp a okolí - lyžařské informace

Hodnocení

Celkové hodnocení oblasti Visp a okolí: **

 • Velikost skiareálů v oblasti: **
 • Sjezdovky: ***
 • Lanovky / vleky: **
 • Jistota sněhu: ****
 • Úprava sjezdovek: ****
 • Lyžaři začátečníci: ***
 • Pokročilí lyžaři: ****
 • Snowpark / funpark: *
 • Běh na lyžích: ***
 • Rodinná dovolená: ****

Výškové členění

 • Nejvyšší kóta / vrchol: 2.550 m.n.m.
 • Nejnižší kóta / údolí: 1.220 m.n.m.

Sjezdovky ve Vispu

 • Lehké: 32 km
 • Středně těžké: 37 km
 • Těžké: 14 km

Z těchto sjezdovek ve Vispu je 49 % s možností umělého zasněžování v případě nedostatku přírodního sněhu.

Přepravní zařízení (lanovky a vleky) ve Vispu

 • Kabinových lanovek: 2
 • Kabinkových lanovek: 0
 • Sedačkových lanovek: 6
 • Lyžařských vleků: 15

Celkový počet lanovek a vleků ve Vispu je 26 o celkové délce 29.9 km s přepravní kapacitou 19.390 osob za hodinu.

Visp a okolí - poloha

GPS koordináty pro navigace: 46.2931, 7.85248 (46°17'35'', 7°51'9'')