-

Lyžování a ubytování Alpbachtal / Wildschönau

Ubytování v Alpbachtalu nebo Wildschönau - kde můžete bydlet?

Alpbach

Pojeďte s námi strávit do Alp do Rakouska zimní dovolenou do některého z ubytování v lyžařském středisku Alpbach (Alpbachtal / Wildschönau, Rakousko) a užijte si skvělé sjezdové i běžecké lyžování na udržovaných tratích v blízkém i vzdálenějším okolí

Breitenbach

Vydejte se na aktivní zimní dovolenou do Alp a prožijte v oblíbeném lyžařském středisku Breitenbach v Alpbachtalu nebo Wildschönau, které je známé nejen v Rakousku, ale i za hranicemi, a prožijte tady zasloužený čas odpočinku plný lyžování a dalších zimních sportů

Niederau

Zažijte během pobytu v Rakousku nekonečný pocit svobody a nefalšovanou radost z jízdy na těch nejlepších svazích v Alpách a vydejte se do střediska Niederau (Alpbachtal / Wildschönau) na svou zaslouženou zimní dovolenou, během níž můžete trávit celé dny na zdejších vyhlášených svazích

Reith im Alpbachtal

V lyžařském středisku Reith im Alpbachtal v Alpbachtalu nebo Wildschönau v Rakousku budete mít od svého zvoleného ubytování skutečně nadosah špičkové lyžařské terény, jako stvořené pro to nejlepší lyžování a dokonalé zážitky z pobytu v bílým sněhem pokrytých horách

Wildschönau - Oberau

Již po několika hodinách jízdy autem se dostanete do zimního střediska Wildschönau - Oberau v Alpbachtalu nebo Wildschönau, kde na vás čekají upravené sjezdové tratě, moderní přepravní zařízení, udržované běžedké stopy a samozřejmě kvalitní ubytování, které je pro destinace jako Rakousko tak typické

Lyžování Alpbachtal / Wildschönau - kde se lyžuje?

Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau

Náhled skimapy areálu Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau

Ve skiarálu Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau (Alpbachtal / Wildschönau, Rakousko) na vás čekají pečlivě upravované sjezdovky a moderní lanovky a vleky pro ty nejlepší zážitky nejen z lyžování, ale i ze snowboardingu nebo skialpinistických tůr

Lyžování Alpbachtal / Wildschönau - informace

Alpbachtal tvoří celkem devět lyžařských středisek, z nichž tím hlavním je Alpbach. Ten patří již dlouhá léta k nejkrásnějším horským obcím Tyrolska a o celkový vzhled tohoto místa se zasloužil hlavně Alfons Moser. V padesátých letech minulého století byl starostou obce a rozhodoval o stavebních úpravách. Vydal nařízení, dle kterého žádný dům nesměl mít více než 2 patra, základy musely být kamenné a hlavním stavebním materiálem určil dřevo. Tím zachoval krásu Alpbachu až do současnosti a ubytování v Alpbachu má z tohoto pohledu své nezapomenutelné kouzlo.

Lyžařská oblast Alpbachtal / Wildschönau - fotografie

V lyžařské oblasti Alpbachtal jsou ale i další místa, vhodná nejen k lyžování. Například Brandenberg nebo nedotčený Hochtal vyzařují klid a hlavně v zimě působí velmi pohodovým a uklidňujícím dojmem. V obci Kramsach, jinak zvané také Seendorf, se vám z mnoha penzionů, ve kterých můžete využít nabídky ubytování, naskytne úžasný pohled na krajinu hned se 6 jezery. Pokud zatím není lyžování vaší silnou stránkou a řadíte se spíše k začátečníkům jízdy na lyžích nebo se chystáte na lyžování do Rakouska s celou rodinou, pak se vydejte na sjezdovky na Reither Kogelu. Ten je ideálním místem pro rodiny s dětmi a pro lyžaře, kteří si na klidných a lehkých sjezdovkách chtějí v první řadě zdokonalovat své lyžařské dovednosti. Dětem a začátečníkům je věnována také cvičná sjezdovka přímo u dolní stanice lanovky, která se nachází jen 3 minuty chůze od obce Reith, hned vedle dětského klubu Kinderclub und Hort.

Největším lyžařským areálem Alpbachtalu je Wiedersberger Horn. Zde se nalézají sjezdovky různých obtížností a najdete tu také Baumgarten Route, což je náročný sjezd volným terénem až do obce Inneralpbach. Velmi rozmanitá a pestrá je 5 kilometrů dlouhá sjezdovka vhodná spíše pro zkušené lyžaře, která překonává výškový rozdíl necelého kilometru a střídají se zde široké svahy s poměrně úzkými a strmými úseky.

Lyžařská oblast Alpbachtal / Wildschönau - fotografie

Inneralpbach je vynikajícím místem pro ubytování pro lyžaře, kteří chtějí bydlet co nejblíže ke sjezdovkám a lanovkám tak, aby nemuseli na lyžování dlouze dojíždět. Kromě toho je v létě jakousi vstupní branou na mnoho lehkých pěších turistických tras. Kabinová lanovka Pöglbahn přepraví lyžaře rychle a bez větších čekacích dob až do lyžařského areálu. A jako příjemné zakončení dne plného lyžování může být posezení s přáteli v některé z horských chat či chalup.

Pokud preferujete před sjezdovým spíše severské lyžování, jistě vás mile překvapí s velkou pílí udržované běžecké tratě všech stupňů obtížnosti v celé oblasti, mezi kterými vynikají například trasy Luegergraben nebo Greitergraben, začínající u obce Inneralpbach. S jistotou sněhu můžete počítat také ve čtyřech běžeckých stopách na horské planině Brandenberg. Kromě lyžařských radovánek nabízí tato oblast i mnoho jiných zimních aktivit, například sáňkování, metanou, zimní turistiku či bruslení.

Lyžařská oblast Alpbachtal / Wildschönau - fotografie

Niederau je první vesnicí ve Wildschönau a poznáte ji podle farního kostela s kostelní věží, zužující se do ostré špičky. Stejně typický je pro Niederau i vrcholek Markbachjoch hned za ním. Tři kilometry vzdálené je správní centrum údolí Oberau. Nachází se tady 250 let starý barokní farním kostel a obrázek vesnice dotvářejí útulné a stylové hostince. Pokud zvolíte ubytování v některé z těchto vesnic, pravděpodobně budete během pobytu v Rakousku slýchat i zvony z obou kostelů. Silnice vede dále přes Mühlbach až do Thierbachu a lemována pěti přilehlými tyrolskými statky.

Útulný Auffach se širokými možnostmi ubytování je jakýmsi zimním centrem lyžování pro celé Wildschönau s lyžařským střediskem Schatzberg. Až do výšky 1.900 m se v Alpbachtalu dostanete právě na Schatzbergu, lyžařské oblasti s mírnými až středně těžkými svahy pro celou rodinu a všechny milovníky sjezdového lyžování. Skvělý carving si pak můžete užít například na sjezdovce Schatzbergabfahrt, začínající u horní stanice hlavní lanovky.

Lyžařská oblast Alpbachtal / Wildschönau - fotografie

Kdo si chce užít sjezd ze Schatzbergu až do údolí, musí být v dobré kondici. Je třeba překonat celkovou délku 7 kilometrů s výškovým rozdílem přesahujícím 1.000 metrů a jízda probíhá převážně po středně těžkých svazích. Skibus zdarma poskytuje rychlé spojení mezi čtyřmi vesnicemi a přilehlými lyžařskými středisky.

Ačkoliv vrcholek v skiareálu Markbachjoch dosahuje výšky pouze 1.500 metrů a přímo vedle něj leží 1.600 metrů vysoký Lanerköpfl, čekají tady na lyžaře, díky severně položeným svahům, ty nejlepší sněhové podmínky pro lyžování. Celkově jsou sjezdovky prudké a rychlé, nicméně i začátečníci si tu najdou rovné cvičné terény, hlavně v okolí údolních stanic. Za pozornost určitě stojí náročná černá sjezdovka Hochbergabfahrt. Velkou atrakcí je také Race'n'Boarder Arena na úpatí Markbachjochu. Jde o svah se závodním a tréninkovým areálem (slalom, obří slalom, měření rychlosti), carvingovou zónou, rychlostní tratí a snowboardovou tratí.

Lyžařská oblast Alpbachtal / Wildschönau - fotografie

Široké, slunečné údolí mezi Niederau a Oberau a stejně tak mezi Mühltalem a Auffachem je skvělým místem pro ubytování a můžete je celé pohodlně prozkoumat také na běžkách. Přitom vzdálenost z běžecké stopy k nejbližší hospůdce nikdy není velká. Vedle nabídky pro všechny aktivity v severských disciplínách můžete využít čas zimní dovolené v Alpbachtalu také k jízdě na koni, paraglidingu nebo chůzi na sněžnicích.

Doplňující informace k lyžování v Alpbachtalu nebo Wildschönau

Různorodé lyžařské terény jsou tu vhodné pro náročné i rekreační lyžaře. Příznivé podmínky tu najdou také milovníci snowboardu a zastánci karvingového lyžování. Rodiny s dětmi jistě ocení sjezdovku Reither Kogel, ale jsou tu i jiné vhodné lyžařské terény pro začátečníky. Pokud chcete být ubytováni poblíž sjezdovek, je Inneralpbach s lanovkou Pöglbahn určitě správným tipem.

Alpbachtal / Wildschönau - lyžařské informace

Hodnocení

Celkové hodnocení oblasti Alpbachtal / Wildschönau: ****

 • Velikost skiareálů v oblasti: ****
 • Sjezdovky: ****
 • Lanovky / vleky: ****
 • Jistota sněhu: ****
 • Úprava sjezdovek: *****
 • Lyžaři začátečníci: ****
 • Pokročilí lyžaři: ****
 • Snowpark / funpark: ****
 • Běh na lyžích: ****
 • Rodinná dovolená: *****

Výškové členění

 • Nejvyšší kóta / vrchol: 2.025 m.n.m.
 • Nejnižší kóta / údolí: 830 m.n.m.

Sjezdovky v Alpbachtalu nebo Wildschönau

 • Lehké: 25 km
 • Středně těžké: 53 km
 • Těžké: 13 km

Z těchto sjezdovek v Alpbachtalu nebo Wildschönau je 85 % s možností umělého zasněžování v případě nedostatku přírodního sněhu.

Přepravní zařízení (lanovky a vleky) v Alpbachtalu nebo Wildschönau

 • Kabinových lanovek: 0
 • Kabinkových lanovek: 8
 • Sedačkových lanovek: 7
 • Lyžařských vleků: 23

Celkový počet lanovek a vleků v Alpbachtalu nebo Wildschönau je 45 o celkové délce 35.5 km s přepravní kapacitou 52.789 osob za hodinu.

Alpbachtal / Wildschönau - poloha

GPS koordináty pro navigace: 47.4405, 12.0414 (47°26'26'', 12°2'29'')