-

Ubytování Auffach, Alpbachtal / Wildschönau

Ubytování Auffach - informace

Lyžařské středisko Auffach - fotografie

Na okraji Kitzbühelských Alp se nachází Wildschönau s lyžařským areálem na Schatzbergu jehož součástí je městečko Auffach. Nejen v Auffachu, ale i v přilehlém okolí naleznete nepřeberné množství zábavy a sportovního vyžití. Nachází se v nadmořské výšce 875 m a nabízí opravdu velké množství turistických stezek a cest, lyžařských možností a především nádhernou přírodu.

Lyžařské středisko Auffach - fotografie

V lyžařském středisku Wildschönau můžete využít celkem 127 km sjezdovek a tratí, z toho 32 km modrých, 77 km červených a 18 km černých. Lyžařský areál obsluhuje 47 lanovek a vleků v nadmořské výšce 600 - 2025 m. Sjezdovky jsou zde všech druhů obtížnosti vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak pro individuální lyžaře i pro zdatné lyžaře.

Lyžařské středisko Auffach - fotografie

Se zakoupeným skipasem Ski Juwel máte volný přístup do areálů Markbachjoch/Lanerköpfl, Oberau, Thierbach, Schatzberg, Kramsach, Reither Kogel a Wiedersberger Horn. Nejmenší lyžaři se mohou zapojit do všech aktivit v dětském klubu Bobo’s Kinderclub. Pro příznivce nočního lyžování pod hvězdnou oblohou je zde také upravená a osvětlená sjezdovka u Oberau.

Lyžařské středisko Wildschönau má výborné zázemí pro snowboardisty. Ty se mohou vyřádit ve snowparku u Wiedersberger Hornu, funparku na Schatzbergu nebo v Race 'n' Boarder Areně v Niederau. Všechny střediska jsou vybavena nejmodernějšími sněhovými děly a tak se nemusíte obávat nedostatku sněhu. Celý lyžařský areál je propojen bezplatně skibusy.

I běžkaři mají ve Wildschönaou své tratě. Asi 50 km perfektně označených stop nadchne snad každého běžkaře. Odhalíte tajemství slunného údolí Niederau, Oberau, Mühltalu a Auffachu. Velice krásná, středně náročná je trasa z Penningu až do Roggebodenu. Nebo středně těžká vysokohorská trat‘ Schönanger vedoucí až na 1 190 m nadmořské výšky.

Pěší turisté se mohou kochat překrásnou krajinou, je zde velké množství upravovaných turistických tras a cest. Rozhodně stojí za to vyzkoušet jednu ze sáňkařských drah ve Wildschönau. Kdo si potrpí spíše na romantiku, ten by si neměl nechat ujít projížďku „toulavým vláčkem“ záhadnou roklí navazující na procházku s pochodněmi a svařeným vínem. V Auffachu se nachází spousty barů, restaurací a hospůdek s typickými tyrolskými specialitkami takže se nebudete nudit ani po večerech.

Ubytování Auffach - kde se v okolí lyžuje?

Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau

Náhled skimapy areálu Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau

Na příznivce lyžování čekají ve skiarálu Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau v Alpbachtalu nebo Wildschönau, Rakousko dokonale upravené sjezdové tratě a moderní vysokokapacitní lanovky a vleky pro skvělé zážitky z Alp

Poloha lyžařského střediska Auffach

GPS koordináty pro navigace: 47.4073, 12.0396 (47°24'26'', 12°2'23'')