-

Lyžování a ubytování Alta Badia

Lyžování Alta Badia - kde se lyžuje?

Alta Badia

Náhled skimapy areálu Alta Badia

Ve skiarálu Alta Badia (Alta Badia, Itálie) na vás čekají pečlivě upravované sjezdovky a moderní lanovky a vleky pro ty nejlepší zážitky nejen z lyžování, ale i ze snowboardingu nebo skialpinistických tůr

Lyžování Alta Badia - informace

Starý německý název pro Altu Badii Hochabteital je dnes slyšet už jen stěží. Lyžařská oblast Alta Badia je v současnosti totiž spíše italské než alpské středisko lyžování. Původně malé vesnice mezi Sellou a Fanes, mezi které patří například Corvara, La Villa nebo Colfosco, se v posledních letech proměnily ve vznešená střediska sjezdového a běžeckého lyžování, kde italská smetánka bydlí v majestátních 4-hvězdičkových hotelech. Lifestylové časopisy již několikrát vyhlásily Altu Badii jako nejlepší lyžařské středisko v Itálii. A mají opravdu dobré důvody. Jedním z nich jsou například velkolepé kulisy okolních Dolomit, ale hlavním lákadlem jsou samozřejmě luxusní hotely dokonce hned se třemi restauracemi, které získaly prestižní ocenění Michelin.

Lyžařská oblast Alta Badia - fotografie

Italské středisko Badia se v zimních měsících mění v opravdový lyžařský ráj všech příznivců lyžování a je jednou z nejžádanějších zimních destinací pro ubytování v Alpách mezi milovníky zimních sportů. Více než 130 kilometrů sjezdovek v lyžařském areálu Alta Badia, na které se sportovci dostávají moderními a výkonnými lanovkami, nabízí snad vše, co si většina lyžařů může od skvělého alpského lyžování v Itálii přát. Počínaje terény pro telemark, pravděpodobně nejstarší lyžařský styl, přes moderní a zábavný curving, snowboarding a běžky až po lyžařské túry se zkušenými lyžařskými instruktory nebo horskými průvodci.

Alta Badia je jedním z největších lyžařských areálů v Jižním Tyrolsku a je součástí největší lyžařské oblasti Itálie zvanou Dolomiti Superski. Do ní patří také Alta Pusteria / Hochpustertal, Arabba / Marmolada, Civetta, Cortina d'Ampezzo, Plan de Corones / Kronplatz, San Martino di Castrozza / Primiero, Tre Valli, Val di Fassa / Fassatal, Val di Fiemme / Obereggen, Val Gardena / Alpe di Siusi a Valle Isarco / Eisacktal. Skupina Dolomiti Superski sdružuje 12 vynikajících lyžařských středisek v provincii Trentino a na jeden skipas Dolomiti Superski si mohou lyžaři užívat prvotřídního lyžování na 1.200 kilometrech sjezdovek a 420 lanovkách a vlecích. Příznivci běžeckého lyžování mají v rámci Dolomiti Superski k dispozici 1.200 kilometrů běžeckých tratí jak pro klasický styl, tak také bruslařský styl.

Lyžařská oblast Alta Badia - fotografie

Díky své centrální poloze v Dolomitech je středisko Alta Badia také ideálním výchozím bodem pro krásné panoramatické lyžařské výlety po italských Alpách. Jako příklad je možné zmínit známý okruh Sella Ronda, k němuž náleží nedaleké lyžařské oblasti Arabba či Val Gardena, nebo túru k ledovci Marmolada. Své jméno a místo mezi lyžaři si Altu Badia získala též konáním různých mezinárodních akcí v zimních sportech, mezi které se řadí například závody v rámci Světového poháru v alpském lyžování.

Běžkaři jistě ocení upravené trasy na okruhu Sarè / Armentarola, který se nachází pouhé 3 kilometry od městečka San Cassiano. Běžecké stopy se v Altě Badii mají délku necelých 30 kilometrů. Táhnou se přes zasněžené louky a lesy na úpatí horského řetězce a kromě žlutě značených cvičných stop je tu dalších šest tras různé obtížnosti: Sass Dlacia, Sarè, Pre de Costa, Armentarola, Störes a Conturines. Poslední dvě jmenované jsou závodní nebo tréninkové, určené zdatným běžkařům. Na výchozím bodě stezky se nachází servisní středisko s lyžařskou školou, půjčovnou lyží, barem a restaurací. Stopy jsou vhodné jak pro klasické disciplíny, tak také bruslení.

Lyžařská oblast Alta Badia - fotografie

Krásná zimní krajina, obklopená majestátnými stěnami Dolomit, ubytování a další poskytované služby na velice vysoké úrovni a úžasné propojení mezi středisky dělá z Alty Badie místo, kam se příznivci lyžování a dalších zimních sportů obvykle rádi vracejí.

Alta Badia - lyžařské informace

Hodnocení

Celkové hodnocení oblasti Alta Badia: ****

 • Velikost skiareálů v oblasti: *****
 • Sjezdovky: *****
 • Lanovky / vleky: ****
 • Jistota sněhu: ****
 • Úprava sjezdovek: *****
 • Lyžaři začátečníci: *****
 • Pokročilí lyžaři: ***
 • Snowpark / funpark: *****
 • Běh na lyžích: ***
 • Rodinná dovolená: *****

Výškové členění

 • Nejvyšší kóta / vrchol: 2.550 m.n.m.
 • Nejnižší kóta / údolí: 1.324 m.n.m.

Sjezdovky v Alta Badii

 • Lehké: 70 km
 • Středně těžké: 52 km
 • Těžké: 8 km

Z těchto sjezdovek v Alta Badii je 80 % s možností umělého zasněžování v případě nedostatku přírodního sněhu.

Přepravní zařízení (lanovky a vleky) v Alta Badii

 • Kabinových lanovek: 1
 • Kabinkových lanovek: 9
 • Sedačkových lanovek: 30
 • Lyžařských vleků: 12

Celkový počet lanovek a vleků v Alta Badii je 53 o celkové délce 50 km s přepravní kapacitou 89.852 osob za hodinu.

Alta Badia - poloha

GPS koordináty pro navigace: 46.6117, 11.8954 (46°36'42'', 11°53'43'')