-

Ubytování Corvara, Alta Badia

Ubytování Corvara - informace

Lyžařské středisko Corvara - fotografie

Corvara, příjemná vesnička s širokými možnostmi ubytování pro lyžaře, se nachází jen asi 300 metrů od lyžařského areálu Alta Badia, ve výšce necelých 1.600 metrů nad mořem. Corvara je považována za centrum cestovního ruchu a ubytování v celé Alta Badii. Název pochází z latiny a první zmínky o osídlení tohoto místa pocházejí již z 12. století. Zimní turistika a lyžování však dostalo od zdejších úřadů zelenou až po první světové válce, kdy se tu začaly rodit první lyžařské školy. V roce pak 1938 začala výstavba lanovky Col Alto, vůbec první sedačkové lanovky v Itálii.

Lyžařské středisko Corvara - fotografie

Vesnička Corvara nabízí širokou škálu ubytování od malých rodinných domků až po prestižní hotely. Láká své návštěvníky především na prvotřídní kuchyni, místní cukrárny a útulné hospody a bary. O zábavu a rozptýlení tu rozhodně nouze není, místní pohodová kultura navozuje příjemnou alpskou atmosféru. Corvara dále nabízí pestrou škálu doplňkových aktivit k lyžování, jako je možnost využít zimní stadion, kryté tenisové kurty, horolezecká stěnu nebo 9-tijamkové golfové hřiště pro turisty, kteří se rozhodnou navštívit Corvaru v letních měsících.

Lyžařské středisko Corvara - fotografie

V případě Corvary se jedná o poměrně rozlehlé středisko, které se rozkládá v průsmyku na úpatí dvou sousedících vrcholků. Jen nedaleko od vesničky Corvara se nachází další známé středisko oblasti Alta Badia Colfosco. Pohled na vzdálené rakouské Alpy a majestátné hory v těsné blízkosi je okouzlující. Ti z turistů, kteří mají rádi aktivní dovolenou a rádi využívají ubytování hned u lyžařských areálů, si Corvaru musejí okamžitě zamilovat.

Vedle výborného lyžování v těsné blízkosti jednotlivých ubytování, mezi kterými nechybí hotely a penziony, je Corvara také ideálním výchozím bodem jak pro výlety na běžkách, tak i pro klasickou zimní turistiku. Lyžování v okolí poměrně rušného střediska se stalo velice oblíbené a to především díky propojení s okruhem Sella Ronda, jež propojuje nedalekou Selvu ve Val Gardeně a Arabbu, která patří do lyžařské oblasti Arabba - Marmolada.

Ubytování Corvara - kde se v okolí lyžuje?

Alta Badia

Náhled skimapy areálu Alta Badia

Na příznivce lyžování čekají ve skiarálu Alta Badia v Alta Badii, Itálie dokonale upravené sjezdové tratě a moderní vysokokapacitní lanovky a vleky pro skvělé zážitky z Alp

Poloha lyžařského střediska Corvara

GPS koordináty pro navigace: 46.5517, 11.8709 (46°33'6'', 11°52'15'')