-

Lyžování a ubytování Saalbach - Hinterglemm / Leogang / Saalfelden

Ubytování v Saalbachu, Hinterglemmu, Leogangu nebo Saalfeldenu - kde můžete bydlet?

Hinterglemm

Pojeďte s námi strávit do Alp do Rakouska zimní dovolenou do některého z ubytování v lyžařském středisku Hinterglemm (Saalbach - Hinterglemm / Leogang / Saalfelden, Rakousko) a užijte si skvělé sjezdové i běžecké lyžování na udržovaných tratích v blízkém i vzdálenějším okolí

Leogang

Vydejte se na aktivní zimní dovolenou do Alp a prožijte v oblíbeném lyžařském středisku Leogang v Saalbachu, Hinterglemmu, Leogangu nebo Saalfeldenu, které je známé nejen v Rakousku, ale i za hranicemi, a prožijte tady zasloužený čas odpočinku plný lyžování a dalších zimních sportů

Saalbach

Zažijte během pobytu v Rakousku nekonečný pocit svobody a nefalšovanou radost z jízdy na těch nejlepších svazích v Alpách a vydejte se do střediska Saalbach (Saalbach - Hinterglemm / Leogang / Saalfelden) na svou zaslouženou zimní dovolenou, během níž můžete trávit celé dny na zdejších vyhlášených svazích

Saalfelden

V lyžařském středisku Saalfelden v Saalbachu, Hinterglemmu, Leogangu nebo Saalfeldenu v Rakousku budete mít od svého zvoleného ubytování skutečně nadosah špičkové lyžařské terény, jako stvořené pro to nejlepší lyžování a dokonalé zážitky z pobytu v bílým sněhem pokrytých horách

Viehhofen

Již po několika hodinách jízdy autem se dostanete do zimního střediska Viehhofen v Saalbachu, Hinterglemmu, Leogangu nebo Saalfeldenu, kde na vás čekají upravené sjezdové tratě, moderní přepravní zařízení, udržované běžedké stopy a samozřejmě kvalitní ubytování, které je pro destinace jako Rakousko tak typické

Lyžování Saalbach - Hinterglemm / Leogang / Saalfelden - kde se lyžuje?

Saalbach - Hinterglemm - Leogang

Náhled skimapy areálu Saalbach - Hinterglemm - Leogang

Ve skiarálu Saalbach - Hinterglemm - Leogang (Saalbach - Hinterglemm / Leogang / Saalfelden, Rakousko) na vás čekají pečlivě upravované sjezdovky a moderní lanovky a vleky pro ty nejlepší zážitky nejen z lyžování, ale i ze snowboardingu nebo skialpinistických tůr

Lyžování Saalbach - Hinterglemm / Leogang / Saalfelden - informace

Časy se změnily. Glemmtal kdysi bývalo chudé sedlácké údolí, v němž obyvatelé žili spíš špatně než dobře. Dnes se pastviny v zimě mění na jedinečné sjezdovky pro alpské lyžování a typickým obrázkem spojující se obce Saalbach a Hinterglemm jsou velké hotely a penziony s kvalitní nabídkou ubytování pro vyznavače zimních sportů.

Lyžařská oblast Saalbach - Hinterglemm / Leogang / Saalfelden - fotografie

Něco jiného představuje středisko Leogang. Toto místo je především prázdninovým cílem rodin, které hledají spíše klid a ubytování v ne tolik exponované části Rakouska. Co se týče zimních sportů, přijde si zde každý na své. Nabídka je obrovská a to od lehkých začátečnických terénů přes dlouhé kilometrové sjezdovky, strmé a rychlé svahy, terény pro lyžování ve volném terénu s hlubokým sněhem až po nejlépe vybavené funparky.

A i když některé vrcholky leží níže než 2.000 metrů, je zde jistota sněhu garantována díky mnoha zasněžovacím zařízením. Ta byla instalována zejména na jižně položených, slunných svazích. Rozvoj jedné z nejmodernějších a největších lyžařských oblastí v Rakousku je jeden velký příběh, který ale ještě ani zdaleka neskončil. Dokonce se uvažuje o připojení na oblast Schmittenhöhe v regionu Kaprun - Zell am See.

Lyžařská oblast Saalbach - Hinterglemm / Leogang / Saalfelden - fotografie

Dobří lyžaři zvládnou okruh kolem Glemmtalu za jeden den, ale jen pokud se nebudou nikde zdržovat a využijí dlouhé a strmé sjezdy. Mnohem lepší je ovšem zaměřit se v klidu na lyžování na jednotlivých horách a tam si vychutnat všechny pěkné sjezdovky. Dalším důvodem dát si načas je mnoho příjemných horských chat na okrajích sjezdovek, z nichž několik nabízí kromě občerstvení i ubytování. Pfefferalm, Thurneralm a Rauchkuchl jsou ty nejznámější z nich. Jde o staré chaty z tmavého dřeva zvenčí a s málo světlem uvnitř, ale sluníčko si můžete užít venku na terase a vychutnat si tak pohled na celý lyžařský cirkus Saalbach - Hinterglemm. Relativně nová, ale postavená ve starém stylu a více podobná muzeu, je chata Alte Schmiede hned vedle horní stanice lanovky.

V šířce 12 kilometrů jsou svahy v Glemmtalu uzavřeny vpravo i vlevo lanovkami a sjezdovkami a tvoří tak dokonalou lyžařskou houpačku, na kterou není z žádného ubytování moc daleko. Mezi tím vším se nachází neuvěřitelných 14 sjezdů až do údolí, přičemž při různých variantách jich může být až 20. Ať už jste začátečníci nebo závodníci, sjezdovky mezi Leogangem, Saalbachem a Hinterglemmem jsou tak různorodé, že si zde může vybrat a užít si skvělé lyžování opravdu každý.

Lyžařská oblast Saalbach - Hinterglemm / Leogang / Saalfelden - fotografie

Kdo vyhledává skutečně těžké sjezdy, může se prohánět na severní straně Schattbergu a Zwölferu. Tam se nachází dlouhé a příkré tratě, které vyžadují velké množství zkušeností. Lyžařští požitkáři to tady mají obzvlášť jednoduché, protože se mohou pohybovat v rámci celého lyžařského cirkusu a všude objeví parádní svahy. Jižně položené sjezdovky k údolní stanici Schönleiten leží spíše stranou a tak si zde můžete v klidu zdokonalovat své lyžařské umění.

Všeobecně platí, že Schattberg a Zwölfer reprezentují vrcholky s nejrozmanitějšími a nejzajímavějšími sjezdovkami, vrcholky Hochalm a Kohlmaiskopf se budou hodit spíše znalcům a mírné svahy Bernkogelu jsou ideálním terénem pro začátečníky. Nabídka je doplněna možností přejet přes Asitzkogel až po Leogangu, kde si po cestě můžete udělat příjemnou zajížďku ke sjezdovce Hüttabfahrt, která bývá často liduprázdná.

Lyžařská oblast Saalbach - Hinterglemm / Leogang / Saalfelden - fotografie

Saalbach - Hinterglemm je zimním sjezdařským rájem a na vyznavače běžeckého lyžování tady už mnoho prostoru nezbývá. Pouze na konci údolí vede krátká, ale pohodlná stezka na Lindlingalm. Kromě toho je tady i další kratší, ovšem výše položená trať, u Wieseralmu.

Zato kolem Saalfeldenu si to budou běžkaři náležitě užívat a patříte-li mezi příznivce severského lyžování, měli byste hledat ubytování právě tady. Celé údolí Saalachtal, zejména v okolí Saalfeldenu, je plné běžkařských tratí. Jedna větev vede přes Leogang do Hochfilzenu, další do Maria Almu.

Lyžařská oblast Saalbach - Hinterglemm / Leogang / Saalfelden - fotografie

Region Saalbach - Hinterglemm je známý pro své výrazné možnosti aprés ski. Můžete svůj lyžařský den ale ukončit i jinak, například na dráze snowtubingu v Hinterglemmu nebo s rustikálním sáňkami na osvětlené trati. V Saalbachu je místem pro hry Berghaus, v Leogangu Forsthofalm nebo Stöcklalm. A v Saalfelden se lidé setkávají na sáňkařské dráze na Bibergu.

Doplňující informace k lyžování v Saalbachu, Hinterglemmu, Leogangu nebo Saalfeldenu

Zalyžují si zde opravdu všichni, ale každý na jiné trati. Sjezdovky jsou zde různých nálad, od těch milých a přívětivých až po ty přísné a téměř nepřátelské, které se jen jakoby nerady smiřují se svým pokořením. Jde jen o to, správně posoudit své síly a zvolit takovou náročnost, aby lyžování bylo radostí a ne bojem o přežití. A možnosti ubytování v této oblasti patří mezi velmi široké.

Saalbach - Hinterglemm / Leogang / Saalfelden - lyžařské informace

Hodnocení

Celkové hodnocení oblasti Saalbach - Hinterglemm / Leogang / Saalfelden: ****

 • Velikost skiareálů v oblasti: *****
 • Sjezdovky: *****
 • Lanovky / vleky: *****
 • Jistota sněhu: ****
 • Úprava sjezdovek: ****
 • Lyžaři začátečníci: *****
 • Pokročilí lyžaři: *****
 • Snowpark / funpark: *****
 • Běh na lyžích: ****
 • Rodinná dovolená: *****

Výškové členění

 • Nejvyšší kóta / vrchol: 2.096 m.n.m.
 • Nejnižší kóta / údolí: 830 m.n.m.

Sjezdovky v Saalbachu, Hinterglemmu, Leogangu nebo Saalfeldenu

 • Lehké: 140 km
 • Středně těžké: 112 km
 • Těžké: 18 km

Z těchto sjezdovek v Saalbachu, Hinterglemmu, Leogangu nebo Saalfeldenu je 90 % s možností umělého zasněžování v případě nedostatku přírodního sněhu.

Přepravní zařízení (lanovky a vleky) v Saalbachu, Hinterglemmu, Leogangu nebo Saalfeldenu

 • Kabinových lanovek: 0
 • Kabinkových lanovek: 28
 • Sedačkových lanovek: 21
 • Lyžařských vleků: 18

Celkový počet lanovek a vleků v Saalbachu, Hinterglemmu, Leogangu nebo Saalfeldenu je 70 o celkové délce 70.1 km s přepravní kapacitou 132.948 osob za hodinu.

Saalbach - Hinterglemm / Leogang / Saalfelden - poloha

GPS koordináty pro navigace: 47.3894, 12.6313 (47°23'22'', 12°37'53'')