-

Ubytování Château d'Oex, Villars, Les Diablerets

Ubytování Château d'Oex - informace

Lyžařské středisko Château d'Oex - fotografie

Château-d'Oex je malým alpským střediskem nacházejícím se ve švýcarském kantonu Vaud a je hlavním centrem regionu Pays-d'Enhaut. Leží v nadmořské výšce 958 metrů a žije zde asi 3180 stálých obyvatel. Zdejší lyžařské možnosti jsou dosti skromné, lyžuje se zde převážně ve výškách od 958 do 1625 metrů. Pokud ale chcete můžete využít možnosti blízkých skiareálů Rougemont - Saanen - Gstaad a Snow Paradise 2000, které vám nabízejí 125 km dobře udržovaných lyžařských sjezdovek všech stupňů obtížnosti obsluhovaných 26 lanovkami a vleky. Každý si zde najde to svoje.

Lyžařské středisko Château d'Oex - fotografie

Pokud patříte mezi milovníky vysokohorského lyžování určitě oceníte 25 km tratí na ledovci Les Diablerets. Již pouhý výjezd kabinovou lanovkou pro vás bude opravdovým zážitkem a na konci na vás čeká panoramatický výhled s restaurací. Opravdovým lákadlem je zde 14 km dlouhá trať Les Diablerets - Oldensattel - Reusch s krásným převýšením 1700 metrů.

Lyžařské středisko Château d'Oex - fotografie

Na snowboardisty zde čeká snowpark vanille Noir s half-pipem na Les Diableretsu a snowpark La Braye nacházející se kousek od Château-d'Oex. Dalšími aktivitami jsou zde bowling, bruslení, sáňkování, výlety na sněžnicích či let horkovzdušným balónem.

Lyžařské středisko Château d'Oex - fotografie

Château-d'Oex je světově proslulý hlavně díky každoročnímu konání Balónového týdne na konci ledna. Každoročně sem přijždí 100 balonistů vyzkoušet své síly. V létě zde můžete vybírat z aktivit jako je jízda na kole, jízda na koni, nordická chůze, tématické turistické trasy, bazén, pétangue, tenis, bowling, paragliding, jízda na koloběžkách, let horkovzdušným balóném, horolezectví, kanoistika, rafting či rybaření.

Ubytování Château d'Oex - kde se v okolí lyžuje?

Villars - Gryon

Náhled skimapy areálu Villars - Gryon

Na příznivce lyžování čekají ve skiarálu Villars - Gryon ve Villars či Les Diablerets, Švýcarsko dokonale upravené sjezdové tratě a moderní vysokokapacitní lanovky a vleky pro skvělé zážitky z Alp

Poloha lyžařského střediska Château d'Oex

GPS koordináty pro navigace: 46.4748, 7.13047 (46°28'29'', 7°7'50'')