-

Ubytování Kufstein, Wilder Kaiser - Brixental / Hohe Salve

Ubytování Kufstein - informace

Lyžařské středisko Kufstein - fotografie

Město Kufstein se nachází v údolí řeky Inn, na severovýchodě Tyrolska, v blízkosti německých hranic. Žije zde asi 15822 stálých obyvatel a je druhým největším městem severního Tyrolska. Díky tomu, že je lemováno nádherným pohořím Kaisergebirge, je navštěvováno hlavně milovníky turistiky a lyžování.

Lyžařské středisko Kufstein - fotografie

Najdeme zde téměř panenskou přírodu a díky svému nádhernému historickému centru je nazýváno Perlou Tyrolska. Největší raritou je obrovská pevnost Feste Kufstein nacházející se na skále nad Kufsteinem.

Lyžařské středisko Kufstein - fotografie

Historickým a zárověň také kulturním jádrem města je Dolní náměstí, kde se konají různé akce, koncerty a představení. Najdeme zde samé historické stavby jako například městskou radnici či 140 let starou Mariánskou kašnu. Další významnou památkou je místní farní kostel svatého Víta z 15. století s nádherným barokním oltářem.

Lyžařské středisko Kufstein - fotografie

Návštěvníci Kufsteinu zbožňují zdejší úzké uličky, kde nalezneme vinárny a obchůdky s ručně výráběnými předměty a suvenýry. Nejnavštěvovanější je zde ulička Rómerhofgasse, která Vás okouzlí svou unikátní atmosférou. Kufstein je nejen navštěvován pro své památky, ale je to také ideální start za poznáváním okolní krajiny.

V blízkosti města nalezneme několik malých jezer, napřílad Hechtsee, Thiersee či Walchsee. Takže nám nabízí směsici poznáním kultury a přírody, což je ideální pro strávení krásné dovolené. Zdejší hory nabízí perfektní možnosti jak k pěší turistice, tak i k lyžování. Město Kufstein totiž leží v lyžařské oblasti Wilder Kaiser - Brixental, která nabízí 250 km dobře udržovaných lyžařských sjezdovek všech stupňů obtížnosti obsluhovaných 91 lanovkami a vleky.

Ubytování Kufstein - kde se v okolí lyžuje?

Kelchsau

Náhled skimapy areálu Kelchsau

Na příznivce lyžování čekají ve skiarálu Kelchsau ve Wilder Kaiser - Brixentalu, Rakousko dokonale upravené sjezdové tratě a moderní vysokokapacitní lanovky a vleky pro skvělé zážitky z Alp

SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental

Náhled skimapy areálu SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental

Vydejte se zalyžovat si do lyžařského areálu SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental a užijte si ve Wilder Kaiser - Brixentalu, v Rakousku takové lyžování a zimní dovolenou, jaká má v Alpách být

Poloha lyžařského střediska Kufstein

GPS koordináty pro navigace: 47.5823, 12.1629 (47°34'56'', 12°9'46'')