-

Lyžování a ubytování Uttendorf / Weisssee

Ubytování v Uttendorfu - kde můžete bydlet?

Uttendorf

Pojeďte s námi strávit do Alp do Rakouska zimní dovolenou do některého z ubytování v lyžařském středisku Uttendorf (Uttendorf / Weisssee, Rakousko) a užijte si skvělé sjezdové i běžecké lyžování na udržovaných tratích v blízkém i vzdálenějším okolí

Lyžování Uttendorf / Weisssee - kde se lyžuje?

Weisssee

Náhled skimapy areálu Weisssee

Ve skiarálu Weisssee (Uttendorf / Weisssee, Rakousko) na vás čekají pečlivě upravované sjezdovky a moderní lanovky a vleky pro ty nejlepší zážitky nejen z lyžování, ale i ze snowboardingu nebo skialpinistických tůr

Lyžování Uttendorf / Weisssee - informace

Lyžařská oblast Uttendorf - Weisssee je přehledný, útulný a lidový areál alpského lyžování. Kdo chce svou zimní dovolenou strávit v idylické obci Uttendorf, může pro ubytování volit mezi tradičními ubytovacími hostinci, rustikálními penziony, apartmány, či čtyřhvězdičkovými hotely. K alpské vysokohorské ledovcové oblasti Weisssee Gletscherwelt jezdí pravidelně bezplatný skibus po vyhlídkové silnici Panoramastrasse Stubachtal. Jedná se o typickou horskou silnici s mnoha zatáčkami, která je dlouhá 17 kilometrů. Po příjezdu ke konci údolí se ocitnete v napůl uzavřeném kotli a zároveň u přehrady. Zde je několik hostinců a také dolní stanice lyžařské lanovky Enzingerboden.

Lyžařská oblast Uttendorf / Weisssee - fotografie

Na první pohled zaujme působivá a grandiózní kulisa hor a skalních útesů. Odtud se ale lyžařská kabinka přehoupne do zimního ráje lyžování. Ti, kteří rádi bydlí ve vysoké nadmořské výšce, tady mohou využít ubytování v hotelu Rudolfshütte, ležícím přímo u horní stanice lanovky. Jedná se o komfortní horský hotel v nadmořské výšce 2.315 metrůs 280 lůžky, saunou, krytým bazénem, vnitřní horolezeckou stěnou, možností hlídání dětí, dětskou hernou a animačními programy.

Lyžařská oblast Weisssee Gletscherwelt je sice malý, ale veskrze půvabný lyžařský areál v Rakousku. Díky své nadmořské výšce, dosahující výšky až 2.600 metrů, skýtá velkou jistotu sněhu. U vleků není žádná tlačenice a na sjezdovkách je jen ten nejjemnější přírodní sníh. Navíc má okolí lyžařského vleku Hüttenlift u horského hotelu Rudolfshütte, jakož i sjezd k mezistanici Grünsee, možnost umělého zasněžovány. Toto opatření ještě zredukuje závislost této lyžařské oblasti na rozmarech počasí.

Lyžařská oblast Uttendorf / Weisssee - fotografie

Většina sjezdovek v Uttendorf - Weisssee jsou středně těžké tratě. Vítanou změnou je 8 kilometrů dlouhý sjezd do údolí od Medelz. Začátečníci a děti mohou své první obloučky vyzkoušet u mezistanice Grünsee. Zde je 200 metrů dlouhý talířový vlek a velmi lehký svah. Pro úplně malé děti je k dispozici cvičná louka u dolní stanice lyžařské lanovky Enzingerboden, kde se nachází velmi mírný svah a 150 metrů dlouhý pohyblivý koberec. Milovníkům lyžování ve volném terénu se nabízí široké možnosti podél upravovaných sjezdovek.

Skialpinisté najdou na okolních třítisícovkách cíle, které je bohatě odmění. Mezi nejoblíbenější patří například 3 - 4 hodinová túra na Sonnenblick do výšky 3.008 metrů nebo na Granatspitze (3.086 metrů). Vychází se vždy od hotelu Rudolfshütte. Mimochodem, cenová politika této lyžařské oblasti je velmi příznivá, zejména pro rodiny s dětmi. Dvě děti do 12 let obdrží v doprovodu dvou dospělých osob skipasy zdarma, (respektive 1 dítě v doprovodu jedné dospělé osoby) a v hotelu Rudolfshütte dokonce mají dvě děti do 12 let v pokoji s rodiči ubytování zcela zdarma.

Lyžařská oblast Uttendorf / Weisssee - fotografie

I po lyžování je v obci Uttendorf postaráno o rozmanitost. Zimní procházky včetně těch večerních s hořícími pochodněmi, bruslení, curling, sáňkování, jízdy na saních tažených koňským spřežením. Tancechtiví návštěvníci si mohou užívat v diskotéce bpunkt u kavárny Gröfler a hned po lyžování zve na vyhlášené domácí palačinky alpský penzion Enzingerboden.

Dalším plusem obce Uttendorf je jeho cetrální poloha. V krátké době je odsud možno snadno dosáhnout celkem šest okolních lyžařských oblastí, například Kitzbühel, Kaprun nebo Zell am See. Kdo má rád změnu lyžařské oblasti, nebo chce jen tak navštívit třeba Kitzbühel, má v Uttendorfu ideální výchozí bod.

Doplňující informace k lyžování v Uttendorfu

Tato oblast je sice malá, ale zato zahrnuje i lyžování na ledovci a prosazuje vstřícnou cenovou politiku k rodinám s dětmi. Děti do 12 let tak dostávají (v doprovodu rodičů) skipasy zdarma a v některých místních objektech neplatí ani za ubytování.

Uttendorf / Weisssee - lyžařské informace

Hodnocení

Celkové hodnocení oblasti Uttendorf / Weisssee: ***

 • Velikost skiareálů v oblasti: **
 • Sjezdovky: **
 • Lanovky / vleky: ***
 • Jistota sněhu: ?
 • Úprava sjezdovek: ?
 • Lyžaři začátečníci: ?
 • Pokročilí lyžaři: ?
 • Snowpark / funpark: ?
 • Běh na lyžích: ?
 • Rodinná dovolená: ?

Výškové členění

 • Nejvyšší kóta / vrchol: 2.600 m.n.m.
 • Nejnižší kóta / údolí: 1.482 m.n.m.

Sjezdovky v Uttendorfu

 • Lehké: 6 km
 • Středně těžké: 15 km
 • Těžké: 2 km

Z těchto sjezdovek v Uttendorfu je 20 % s možností umělého zasněžování v případě nedostatku přírodního sněhu.

Přepravní zařízení (lanovky a vleky) v Uttendorfu

 • Kabinových lanovek: 0
 • Kabinkových lanovek: 2
 • Sedačkových lanovek: 2
 • Lyžařských vleků: 4

Celkový počet lanovek a vleků v Uttendorfu je 8 o celkové délce 7.7 km s přepravní kapacitou 8.648 osob za hodinu.

Uttendorf / Weisssee - poloha

GPS koordináty pro navigace: 47.1318, 12.6178 (47°7'54'', 12°37'4'')