-

Lyžování a ubytování Rauris

Ubytování v Raurisu - kde můžete bydlet?

Embach

Pojeďte s námi strávit do Alp do Rakouska zimní dovolenou do některého z ubytování v lyžařském středisku Embach (Rauris, Rakousko) a užijte si skvělé sjezdové i běžecké lyžování na udržovaných tratích v blízkém i vzdálenějším okolí

Rauris

Vydejte se na aktivní zimní dovolenou do Alp a prožijte v oblíbeném lyžařském středisku Rauris v Raurisu, které je známé nejen v Rakousku, ale i za hranicemi, a prožijte tady zasloužený čas odpočinku plný lyžování a dalších zimních sportů

Lyžování Rauris - kde se lyžuje?

Hochalmbahnen Rauris

Náhled skimapy areálu Hochalmbahnen Rauris

Ve skiarálu Hochalmbahnen Rauris (Rauris, Rakousko) na vás čekají pečlivě upravované sjezdovky a moderní lanovky a vleky pro ty nejlepší zážitky nejen z lyžování, ale i ze snowboardingu nebo skialpinistických tůr

Lyžování Rauris - informace

Na silnicích ve 30 kilometrů dlouhém bočním údolí řeky Salzach s protékající řekou Rauriser Ache narazíte na auta jen zřídka. A na konci údolí, u Kolm - Saigurn, už zbývají jen vlastní nohy nebo v zimě lyže jako jediné dopravní prostředky. Navzdory rostoucímu významu cestovního ruchu a přibývajícímu počtu objektů pro ubytování lyžařů během zimní sezóny, si obce v údolí zachovaly svou původní originalitu. Tak je tomu například u starobylé vesničky Bucheben nebo Wörth. Městečko Rauris je jednou z nejstarších osad ve východní části Alp a i přesto dokáže vyhovět všem potřebám na ubytování, lyžování a dalšího sportovní vyžití současných milovníků zimních sportů.

Lyžařská oblast Rauris - fotografie

Přehledný terén, téměř prázdné svahy a mnoho lehkých sjezdovek, ideálních pro pohodové a klidné lyžování. Tak by se dal stručně charakterizovat lyžařský areál na Rauriser Hochalmen. Navíc má toto malé, příjemné lyžařské středisko značnou záruku jistoty sněhu. Až do nadmořské výšky 2.170 metrů nad mořskou hladinu, na vrcholek Schwarzwand, vyveze lyžaře a snowboardisty soustava několika lanovek. Z nejvyššího bodu tohoto lyžařského areálu je pak nádherný panoramatický výhled. Zároveň je výchozím bodem na jednoduché lyžařské louky, na kterých si ale i pokročilí lyžaři určitě rádi zajezdí.

Začátečníci by nejpozději u horské chaty Helmalm měli odbočit směrem na Kreuzboden, neboť následný sjezd do údolí již vyžaduje určité lyžařské znalosti a dovednosti. Milovníci jízdy ve volném terénu najdou vhodné trasy pro svůj styl lyžování na východním svahu, vedle lyžařského vleku Gratlift. Jsou tu také možnosti jízdy podél mnoha sjezdovek. Této oblasti ale dominují především lehké, nanejvýš středně těžké sjezdy. Na začátečníky a děti pak čeká vhodný cvičný terén se dvěma lyžařskými vleky a mírnými svahy u spodní stanice lanovky Hochalmbahn.

Lyžařská oblast Rauris - fotografie

Běžkařům se toto široké rakouské údolí představuje ze své nejkrásnější strany. Je na každém, zda běžeckými stopami liduprázdného údolí Seidlwinkeltal proběhne hbitě, anebo si svou jízdu dlouhým údolím požitkářsky vychutná s průběžnými přestávkami od jedné samoty ke druhé.

Pro rychlou večerní túru je přímo v obci Rauris, hned u ubytování, sice krátká, ale půvabná a značená běžecká stopa vedoucí podél řeky Ache. Zimní procházky, jízdy na saních tažených koňským spřežením, sáňkování včetně nočního jsou jen důkazem toho, že v městečku Rauris a okolí budete mít na výběr, kromě samozřejmého lyžování, i celou řadu dalších zimních sportovním aktivit. Také milovníci zimních turistických túr si přijdou na své. Údolí Rauristal leží v srdci národního přírodního parku Hohe Tauern a je zde velké množství pěkných zimních turistických tras.

Doplňující informace k lyžování v Raurisu

Malá lyžařská oblast je, díky svému klidnému prostředí a terénům, vhodná pro rodiny s dětmi, nebo pro víkendové lyžování. Výhodou pak jistě je také levnější ubytování a přijatelná vzdálenost.

Rauris - lyžařské informace

Hodnocení

Celkové hodnocení oblasti Rauris: ***

 • Velikost skiareálů v oblasti: ***
 • Sjezdovky: ****
 • Lanovky / vleky: ****
 • Jistota sněhu: ****
 • Úprava sjezdovek: ****
 • Lyžaři začátečníci: ****
 • Pokročilí lyžaři: ***
 • Snowpark / funpark: ***
 • Běh na lyžích: ***
 • Rodinná dovolená: ****

Výškové členění

 • Nejvyšší kóta / vrchol: 2.175 m.n.m.
 • Nejnižší kóta / údolí: 940 m.n.m.

Sjezdovky v Raurisu

 • Lehké: 15 km
 • Středně těžké: 12 km
 • Těžké: 5 km

Z těchto sjezdovek v Raurisu je 80 % s možností umělého zasněžování v případě nedostatku přírodního sněhu.

Přepravní zařízení (lanovky a vleky) v Raurisu

 • Kabinových lanovek: 0
 • Kabinkových lanovek: 3
 • Sedačkových lanovek: 1
 • Lyžařských vleků: 4

Celkový počet lanovek a vleků v Raurisu je 10 o celkové délce 12.2 km s přepravní kapacitou 11.927 osob za hodinu.

Rauris - poloha

GPS koordináty pro navigace: 47.2286, 12.9897 (47°13'43'', 12°59'23'')