-

Lyžování a ubytování Pyhrn - Priel / Hinterstoder

Ubytování v Pyhrn - Prielu nebo Hinterstoderu - kde můžete bydlet?

Inzersdorf im Kremstal

Pojeďte s námi strávit do Alp do Rakouska zimní dovolenou do některého z ubytování v lyžařském středisku Inzersdorf im Kremstal (Pyhrn - Priel / Hinterstoder, Rakousko) a užijte si skvělé sjezdové i běžecké lyžování na udržovaných tratích v blízkém i vzdálenějším okolí

Schlierbach

Vydejte se na aktivní zimní dovolenou do Alp a prožijte v oblíbeném lyžařském středisku Schlierbach v Pyhrn - Prielu nebo Hinterstoderu, které je známé nejen v Rakousku, ale i za hranicemi, a prožijte tady zasloužený čas odpočinku plný lyžování a dalších zimních sportů

Windischgarsten

Zažijte během pobytu v Rakousku nekonečný pocit svobody a nefalšovanou radost z jízdy na těch nejlepších svazích v Alpách a vydejte se do střediska Windischgarsten (Pyhrn - Priel / Hinterstoder) na svou zaslouženou zimní dovolenou, během níž můžete trávit celé dny na zdejších vyhlášených svazích

Lyžování Pyhrn - Priel / Hinterstoder - kde se lyžuje?

Hinterstoder

Náhled skimapy areálu Hinterstoder

Ve skiarálu Hinterstoder (Pyhrn - Priel / Hinterstoder, Rakousko) na vás čekají pečlivě upravované sjezdovky a moderní lanovky a vleky pro ty nejlepší zážitky nejen z lyžování, ale i ze snowboardingu nebo skialpinistických tůr

Wurzeralm

Náhled skimapy areálu Wurzeralm

Vydejte se na lyže do lyžařského areálu Wurzeralm a vychutnejte si v Pyhrn - Prielu nebo Hinterstoderu v Rakousku skvělé lyžování na udržovaných sjezdovkách všech stupňů obtížnosti, kde si užijí jak začínající, tak i pokročilí lyžaři

Lyžování Pyhrn - Priel / Hinterstoder - informace

Centrem turistického regionu Pyhrn - Priel je Spital am Pyhrn. Je to malá, poklidná obec s vícero možnostmi ubytování, k jejímuž malebnému obrazu přispívá také mnoho historických budov. Najdeme zde barokní kostel Stiftskirche, nazývaný Dom am Pyhrn nebo patrový, pozdně gotický kostel Felsenkirche St. Leonhard. Není se co divit, že návštěvníci obce Spital a jeho lyžařské oblasti Wurzeralm oceňují zejména nabídku hotelů, penzionů a dalšího ubytování a také možnosti nákupů ve zdejších obchodech. Také obce Vorderstoder a kulturně zajímavá lázeňská obec Windischgarsten lákají ke strávení zimní dovolené v některém z příjemných ubytování.

Lyžařská oblast Pyhrn - Priel / Hinterstoder - fotografie

V poněkud odlehlé obci Hinterstoder na úpatí pohoří Totes Gebirgesjezdové lyžování dlouhou tradici. Již v roce 1912 zde byl uspořádán první lyžařský závod a to dokonce o finanční prémii. I v současnosti splňuje obec s přilehlou oblastí Hutterer Höss všechny požadavky pro uspořádání závodu v rámci Světového poháru. Ani nabídka ubytování nijak nezaostává a turisté se zde mohou ubytovat v několika hotelích, penzionech a apartmánech.

Největší výběr sjezdovek pro kvalitní lyžování v Rakousku je v lyžařském areálu Hutterer Höss, celkem se jich zde nachází více než 30 kilometrů. Kromě ideálních začátečnických svahů a velkého množství sjezdů pro rodiny s dětmi jsou zde i sportovnější a náročnější možnosti, jako například sjezdovka Hösskogelabfahrt, která bude sedět hlavně zkušeným jezdcům. Stejné je to s novým sjezdem pro Světový pohár Weltcup Strecke Hannes Trinkl, který je pojmenovaná po mistru světa ve sjezdovém lyžování Hannesu Trinklovi. Jeho maximální sklon činí 60% a k jejímu sjetí je už zapotřebí hodně odvahy.

Lyžařská oblast Pyhrn - Priel / Hinterstoder - fotografie

Snowboardisté si zamilovali 2,5 kilometru dlouhou sjezdovku Boardercross. Její začátek je u horní stanice lanovky Höss - Express, odkud je nádherný výhled na protilehlé vrcholky pohoří Totes Gebirge. Sousední středisko Wurzeralm je přehledným, rodinným lyžařským areálem, s celkovou délkou sjezdovek 20 kilometrů a s převážně středně těžkými tratěmi. Sjezdovka Talabfahrt vede pěkným, středně příkrým terénem. Pro zkoušení prvních obloučků jsou vhodné začátečnické svahy kolem náhorní planiny Teichlboden v nadmořské výšce 1.370 metrů.

Příznivcům běžeckého lyžování nabízí prázdninový region Pyhrn - Priel - Hinterstoder téměř 130 km značených běžeckých stop. Jsou zde jak lehké, tak i středně těžké okruhy. Jako skutečně těžký okruh lze pak označit pouze spojení od Schafferteichu k Moorloipe ve Vorderstoderu. Pěkné výhledy nabízí běžecká stopa Panorama Loipe na Wurbauerkogelu. Hezká je i většinou zasněžená výšková stopa Höhenloipe na Teichlbodenu v lyžařském areálu Wurzeralm. Klidná trasa vede z obce Vorderstoder směrem do údolí Loigistal.

Lyžařská oblast Pyhrn - Priel / Hinterstoder - fotografie

Množství zážitků slibuje také chůze na sněžnicích či romantické toulky uprostřed nedotčené přírody. Také na večery je pro hosty připravený program v podobě večerního sáňkování, romantické jízdy s loučemi nebo nočních procházek.

Doplňující informace k lyžování v Pyhrn - Prielu nebo Hinterstoderu

K ČR nejblíže položená významnější rakouská lyžařská oblast se slušnou nabídkou sjezdovek je mimo jiné také pravidelným pořadatelem jednoho ze závodů Světového poháru ve sjezdovém lyžování. Pro přijatelné ceny za ubytování i vleky a malou vzdálenost z Čech je toto místo častým lyžařským cílem, zejména pro zkrácené pobyty. Trend je zřejmý, týdenní dovolená je čím dál tím víc zaměňována za dva prodloužené víkendy. Českých návštěvníků si zde váží a vydáváním prospektů v češtině se jim jejich pobyt snaží zpříjemnit.

Pyhrn - Priel / Hinterstoder - lyžařské informace

Hodnocení

Celkové hodnocení oblasti Pyhrn - Priel / Hinterstoder: ***

 • Velikost skiareálů v oblasti: ***
 • Sjezdovky: ****
 • Lanovky / vleky: ****
 • Jistota sněhu: ****
 • Úprava sjezdovek: ****
 • Lyžaři začátečníci: ****
 • Pokročilí lyžaři: ****
 • Snowpark / funpark: ***
 • Běh na lyžích: ****
 • Rodinná dovolená: *****

Výškové členění

 • Nejvyšší kóta / vrchol: 2.000 m.n.m.
 • Nejnižší kóta / údolí: 600 m.n.m.

Sjezdovky v Pyhrn - Prielu nebo Hinterstoderu

 • Lehké: 22 km
 • Středně těžké: 28 km
 • Těžké: 12 km

Z těchto sjezdovek v Pyhrn - Prielu nebo Hinterstoderu je 75 % s možností umělého zasněžování v případě nedostatku přírodního sněhu.

Přepravní zařízení (lanovky a vleky) v Pyhrn - Prielu nebo Hinterstoderu

 • Kabinových lanovek: 1
 • Kabinkových lanovek: 2
 • Sedačkových lanovek: 4
 • Lyžařských vleků: 10

Celkový počet lanovek a vleků v Pyhrn - Prielu nebo Hinterstoderu je 21 o celkové délce 18.1 km s přepravní kapacitou 27.512 osob za hodinu.

Pyhrn - Priel / Hinterstoder - poloha

GPS koordináty pro navigace: 47.6999, 14.1564 (47°41'60'', 14°9'23'')