-

Lyžování a ubytování Nauders

Ubytování v Nauders - kde můžete bydlet?

Nauders

Pojeďte s námi strávit do Alp do Rakouska zimní dovolenou do některého z ubytování v lyžařském středisku Nauders (Nauders, Rakousko) a užijte si skvělé sjezdové i běžecké lyžování na udržovaných tratích v blízkém i vzdálenějším okolí

Lyžování Nauders - kde se lyžuje?

Nauders am Reschenpass / Bergkastel

Náhled skimapy areálu Nauders am Reschenpass / Bergkastel

Ve skiarálu Nauders am Reschenpass / Bergkastel (Nauders, Rakousko) na vás čekají pečlivě upravované sjezdovky a moderní lanovky a vleky pro ty nejlepší zážitky nejen z lyžování, ale i ze snowboardingu nebo skialpinistických tůr

Schöneben / Rojen

Náhled skimapy areálu Schöneben / Rojen

Vydejte se na lyže do lyžařského areálu Schöneben / Rojen a vychutnejte si v Nauders v Rakousku skvělé lyžování na udržovaných sjezdovkách všech stupňů obtížnosti, kde si užijí jak začínající, tak i pokročilí lyžaři

Lyžování Nauders - informace

Velkým plusem Nauders, malé horské obce u Reschenpassu, je její jistota sněhu a dobré podmínky pro lyžování. Údolní stanice lyžařské lanovky na okraji obce je snadno dosažitelná bezplatným skibusem. Další spojení skibusem je do lyžařské oblasti Skiparadies Reschenpass a do příslušejících oblastí Schöneben a Haider Alm. Ty leží na jižní straně vrcholku Reschenpass.

Lyžařská oblast Nauders - fotografie

O lyžařský dorost je dobře postaráno nejen na kopci u horské stanice Bergkastel, kde je dokonce vybudována dětská herna s dohledem a vlastní dětskou restaurací, ale i uprostřed obce Nauders, jak kousek od většiny ubytování, kde se nachází také cvičný areál s dohledem.

Nauders nabízí největší výběr sjezdových tratí z celé oblasti Skiparadies Reschenpass. Jeho rozmanité lyžařské středisko Bergkastel na Gueser Kopf dosahuje do úctyhodné nadmořské výšky 2.850 metrů. Rušným středem je horská stanice Bergkastell. Vedle velké samoobslužné restaurace jsou zde lehké cvičné louky a také Nauderixland pro lyžařský dorost. Startuje zde lyžařská lanovka Zirmbahn, jejíž osmisedačka uzavírá lákající severní svahy.

Lyžařská oblast Nauders - fotografie

Na fandy snowboardingu čeká, jak už bývá v případě lyžování v Rakousku zvykem, snowpark, vyznamenaný dokonce tyrolskou společností Tiroler Werbung oceněním zvaným 3 Mützen. Na Haideralmu se pak nalézá boardercrossová trať, která určitě stojí za vyzkoušení. Stranou o dní je o něco klidněji, například na černé, strmé sjezdovce Almabfahrt.

Volněji pro lyžování je také na velkorysé Westabfahrt přes pohostinnou oblast Lärchenalm nebo na dlouhých sjezdovkách či lyžařských cestách pod lanovkami na Tscheyeck a Gueser Kopf. Tady vás čekají ty nejdelší a nejnáročnější sjezdy, neboť šestimístná sedačková lanovka na Tscheyeck překoná bezmála 800 výškových metrů. Čeká vás také několik lyžařských cest, které při pokrytí čerstvě napadaným sněhem jsou snem každého milovníka jízdy v hlubokém sněhu. Absolutním vrcholem je sjezd z Gueser Kopf, protože ten, kdo vystartuje úplně nahoře, překoná jízdou do Nauders, kde se nachází nejvíce možností ubytování, převýšení 1.450 metrů.

Lyžařská oblast Nauders - fotografie

Pro příznivce běžeckého lyžování je připraveno na 90 kilometrů značených běžeckých stop, vedoucí často nedaleko většiny ubytování. Sice s velkou jistotou dostatečné sněhové pokrývky, ale současně poměrně náročné, jsou tratě na Norbertshöhe, stejně jako i v sousedním jižním Tyrolsku v Langtaufers. Nejdelší stopou je takzvaná Reschenseeloipe, vedoucí přes hranice až do italského Graunu.

Doplňující informace k lyžování v Nauders

Ne všude najdete sjezdovku s převýšením přes 1.400 metrů, ale tady si ji určitě užijete. Velmi dobré podmínky pro lyžování tu najdou i malé děti a milovníci snowboardu. Lyžařská oblast skýtá, díky své poloze, velkou záruku sněhu.

Nauders - lyžařské informace

Hodnocení

Celkové hodnocení oblasti Nauders: ****

 • Velikost skiareálů v oblasti: ***
 • Sjezdovky: ****
 • Lanovky / vleky: *****
 • Jistota sněhu: *****
 • Úprava sjezdovek: *****
 • Lyžaři začátečníci: ****
 • Pokročilí lyžaři: ****
 • Snowpark / funpark: ****
 • Běh na lyžích: ****
 • Rodinná dovolená: *****

Výškové členění

 • Nejvyšší kóta / vrchol: 2.740 m.n.m.
 • Nejnižší kóta / údolí: 1.400 m.n.m.

Sjezdovky v Nauders

 • Lehké: 46 km
 • Středně těžké: 47 km
 • Těžké: 18 km

Z těchto sjezdovek v Nauders je 93 % s možností umělého zasněžování v případě nedostatku přírodního sněhu.

Přepravní zařízení (lanovky a vleky) v Nauders

 • Kabinových lanovek: 0
 • Kabinkových lanovek: 4
 • Sedačkových lanovek: 9
 • Lyžařských vleků: 6

Celkový počet lanovek a vleků v Nauders je 19 o celkové délce 27 km s přepravní kapacitou 33.251 osob za hodinu.

Nauders - poloha

GPS koordináty pro navigace: 46.8888, 10.5003 (46°53'20'', 10°30'1'')