-

Lyžování a ubytování Nassfeld Hermagor

Ubytování v Nassfeldu Hermagoru - kde můžete bydlet?

Hermagor

Pojeďte s námi strávit do Alp do Rakouska zimní dovolenou do některého z ubytování v lyžařském středisku Hermagor (Nassfeld Hermagor, Rakousko) a užijte si skvělé sjezdové i běžecké lyžování na udržovaných tratích v blízkém i vzdálenějším okolí

Nassfeld

Vydejte se na aktivní zimní dovolenou do Alp a prožijte v oblíbeném lyžařském středisku Nassfeld v Nassfeldu Hermagoru, které je známé nejen v Rakousku, ale i za hranicemi, a prožijte tady zasloužený čas odpočinku plný lyžování a dalších zimních sportů

Rattendorf

Zažijte během pobytu v Rakousku nekonečný pocit svobody a nefalšovanou radost z jízdy na těch nejlepších svazích v Alpách a vydejte se do střediska Rattendorf (Nassfeld Hermagor) na svou zaslouženou zimní dovolenou, během níž můžete trávit celé dny na zdejších vyhlášených svazích

Sonnleitn

V lyžařském středisku Sonnleitn v Nassfeldu Hermagoru v Rakousku budete mít od svého zvoleného ubytování skutečně nadosah špičkové lyžařské terény, jako stvořené pro to nejlepší lyžování a dokonalé zážitky z pobytu v bílým sněhem pokrytých horách

Tröpolach

Již po několika hodinách jízdy autem se dostanete do zimního střediska Tröpolach v Nassfeldu Hermagoru, kde na vás čekají upravené sjezdové tratě, moderní přepravní zařízení, udržované běžedké stopy a samozřejmě kvalitní ubytování, které je pro destinace jako Rakousko tak typické

Lyžování Nassfeld Hermagor - kde se lyžuje?

Kötschach - Mauthen

Náhled skimapy areálu Kötschach - Mauthen

Ve skiarálu Kötschach - Mauthen (Nassfeld Hermagor, Rakousko) na vás čekají pečlivě upravované sjezdovky a moderní lanovky a vleky pro ty nejlepší zážitky nejen z lyžování, ale i ze snowboardingu nebo skialpinistických tůr

Skiarena Nassfeld Hermagor

Náhled skimapy areálu Skiarena Nassfeld Hermagor

Vydejte se na lyže do lyžařského areálu Skiarena Nassfeld Hermagor a vychutnejte si v Nassfeldu Hermagoru v Rakousku skvělé lyžování na udržovaných sjezdovkách všech stupňů obtížnosti, kde si užijí jak začínající, tak i pokročilí lyžaři

Lyžování Nassfeld Hermagor - informace

Rakouská lyžařská oblast Nassfeld, největší centrum sjezdového lyžování ve spolkové zemi Korutansko, se nachází u jižní hranice Rakouska s Itálií. Mezi českými příznivci lyžování v Rakousku zatím nepatří k příliš známému regionu, ovšem o to více pak své návštěvníky překvapí svým rozsahem a také kvalitou poskytovaných služeb. Provozovatelé zdejších lanovek a vleků navíc pravidelně investují do zdejší lyžařské infrastruktury, takže region patří k nejmodernějším oblastem zimní dovolené na území Rakouska.

Lyžařská oblast Nassfeld Hermagor - fotografie

Strávit zimní dovolenou v Nassfeldu přijíždějí nejen lyžaři, kteří si rádi užívají lyžování na upravených a udržovaných sjezdovkách, ale také vyznavači freeridingu. Nassfeldský skiareál je známý tím, že sjet mimo sjezdovku se tady dá téměř kdekoliv. Na turistické atraktivitě přidává Nassfeldu i jeho jižní poloha. V některých propagačních materiálech je označován za vůbec nejslunnější lyžařskou oblast Rakouska s téměř 2 stovkami slunečních dní do roka.

Zimní sporty a lyžování se dají ve Ski Aréně provozovat ve dvou výškových úrovních. V Gaitalu jsou ve výškách kolem 700 metrů upravené a značené běžecké stopy pro běžkaře. Směrem vzhůru se pak rozpíná na Sonnenalpe rozsáhlý sjezdařský areál a to až do výšky kolem 2.000 metrů. Starobylý Hermagor, ležící na silnici k průsmyku Pramollo, je ideálním výchozím bodem ke všem sjezdovkám kolem dokola. Kvůli vyhlášeným restauracím je město vedle pestré nabídky ubytování také horkým tipem mezi gurmány. Skiareál Tröpolach u dolní stanice Millennium Express pak láká především mladé publikum.

Lyžařská oblast Nassfeld Hermagor - fotografie

Lanovka Millenium Express je od roku 2000 jedním z unikátů, kterými se může Nassfeldský region pyšnit. Díky délce, přesahující 6 kilometrů, se jedná o vůbec nejdelší lanovou dráhu v celém Rakousku a druhou nejdelší v Alpách. Na svých třech úsecích překoná celkové převýšení téměř 1.300 metrů a lyžaře vyveze z městečka Tröpolach až na vrcholek Madritsche ve výšce 1.907 metrů.

Infrastruktura rakouské oblasti sjezdového lyžování Nassfeld - Hermagor je velmi příkladná a převážná část lanovek a servisních zařízení je velkoryse dimenzovaná. Sjezdovky nabízí každému dle jeho vkusu to správné vyžití. Ve svém známém sjezdu Carnia, vedoucím až do Tröpolachu, má Ski Aréna dokonalou a dlouhou sjezdovku s optimálními sklony.

Lyžařská oblast Nassfeld Hermagor - fotografie

Ostatní sjezdovky jsou pak převážně středně těžké, s převýšením od 400 do 600 metrů, které nabízejí pohodové a nenáročné lyžování. Bezproblémové jsou široké alpské louky pro začátečníky na Passhöhe a mezi Tressdorfer a Schlanitzer Alm. Kdo chce ovšem sjet až dolů k ubytování na plný plyn, může vyzkoušet rychlou sjezdovku na Troghöhe. Snowboardisty bude jistě lákat 200 metrů dlouhá a 15 metrů široká rampa The Pipe se stěnami dosahujícími do výšky tří metrů. Při dobrém umění a dostatku odvahy se na ní dají předvádět doslova výškové lety.

Kromě The Pipe je v oblasti k dispozici několik dalších snowboardparků u sedačkové lanovky Sonnleitn nebo Tresdorfer Almu a Garnitzen Almu. Mají různé názvy a tak je třeba koukat se po ukazatelích Quarterpipe, Tables, Slides nebo Jumps. Jednoznačnou volbou běžkařů je údolí Gailtal, kde se nachází největší podíl běžeckých stop. Stopy vedou od Tröpolachu do Kötschach - Mauthen, přičemž trasa zvaná Obergailtaler Panoramaloipe je obzvláště vzrušující. Na Sonnenalpe Nassfeldu se budete muset spokojit s dvěma poměrně malými stopami. Ty ale zase mají díky vysoké nadmořské výšce, jistotu dostatečné sněhové pokrývky. Milovníci radovánek na ledu si přijdou na své také u jezera Pressegger, které je vzdálené přibližně 5 kilometrů východně od Hermagoru.

Lyžařská oblast Nassfeld Hermagor - fotografie

Po náročném dni plném lyžování, stráveném na svazích, mohou jeho návštěvníci zajít na něco dobrého do některé z restaurací a hospůdek, rozmístěných po celé oblasti. A protože počasí je většinou slunečné a příznivé, většina ze zdejších podniků nabízí svým hostům i venkovní posezení. Kdo nebude mít sportování za celý den dost, může třeba na navečer navštívit jezero Weissensee severně od střediska. V zimě se totiž jeho zamrzlá hladina promění v největší ledovou plochu pod širým nebem v celé Evropě. Užít si skvělé bruselní je tady možné na více než šesti kilometrech čtverečních plochy.

Během léta je oblast Nassfeldu centrem mountainbikingu a na vyznavače jízdy na horských kolech tady čeká téměř 1.000 kilometrů tras, které na mnoha místech zasahují až do Itálie. Také se tady nachází nejdelší letní sáňkařská dráha v Korutanech, která měří více než 1 kilometr, překonává více než 400 výškových metrů a nese přiléhavý název Pendolino.

Doplňující informace k lyžování v Nassfeldu Hermagoru

Oblast spíše pro znalce lyžování, protože sjezdovky jsou tu většinou náročnější. Rodiny s dětmi a začátečníci by si pro sebe jistě jinde našli jak ubytování, tak i lyžařské terény, vhodnější. Na druhou stranu si zde skutečně užijí snowboardisté, pro které je tu připraveno několik parků, včetně dvěstěmetrové U-rampy.

Nassfeld Hermagor - lyžařské informace

Hodnocení

Celkové hodnocení oblasti Nassfeld Hermagor: ***

 • Velikost skiareálů v oblasti: ***
 • Sjezdovky: ****
 • Lanovky / vleky: ***
 • Jistota sněhu: ****
 • Úprava sjezdovek: *****
 • Lyžaři začátečníci: ***
 • Pokročilí lyžaři: ****
 • Snowpark / funpark: ****
 • Běh na lyžích: ****
 • Rodinná dovolená: *****

Výškové členění

 • Nejvyšší kóta / vrchol: 2.002 m.n.m.
 • Nejnižší kóta / údolí: 600 m.n.m.

Sjezdovky v Nassfeldu Hermagoru

 • Lehké: 35 km
 • Středně těžké: 71 km
 • Těžké: 11 km

Z těchto sjezdovek v Nassfeldu Hermagoru je 100 % s možností umělého zasněžování v případě nedostatku přírodního sněhu.

Přepravní zařízení (lanovky a vleky) v Nassfeldu Hermagoru

 • Kabinových lanovek: 0
 • Kabinkových lanovek: 5
 • Sedačkových lanovek: 10
 • Lyžařských vleků: 12

Celkový počet lanovek a vleků v Nassfeldu Hermagoru je 34 o celkové délce 29 km s přepravní kapacitou 53.106 osob za hodinu.

Nassfeld Hermagor - poloha

GPS koordináty pro navigace: 46.6253, 13.3728 (46°37'31'', 13°22'22'')