-

Lyžování a ubytování Lungau / Obertauern

Ubytování v Lungau / Obertauern - kde můžete bydlet?

Mauterndorf im Lungau

Pojeďte s námi strávit do Alp do Rakouska zimní dovolenou do některého z ubytování v lyžařském středisku Mauterndorf im Lungau (Lungau / Obertauern, Rakousko) a užijte si skvělé sjezdové i běžecké lyžování na udržovaných tratích v blízkém i vzdálenějším okolí

Obertauern

Vydejte se na aktivní zimní dovolenou do Alp a prožijte v oblíbeném lyžařském středisku Obertauern v Lungau / Obertauern, které je známé nejen v Rakousku, ale i za hranicemi, a prožijte tady zasloužený čas odpočinku plný lyžování a dalších zimních sportů

St. Margarethen im Lungau

Zažijte během pobytu v Rakousku nekonečný pocit svobody a nefalšovanou radost z jízdy na těch nejlepších svazích v Alpách a vydejte se do střediska St. Margarethen im Lungau (Lungau / Obertauern) na svou zaslouženou zimní dovolenou, během níž můžete trávit celé dny na zdejších vyhlášených svazích

St. Michael im Lungau

V lyžařském středisku St. Michael im Lungau v Lungau / Obertauern v Rakousku budete mít od svého zvoleného ubytování skutečně nadosah špičkové lyžařské terény, jako stvořené pro to nejlepší lyžování a dokonalé zážitky z pobytu v bílým sněhem pokrytých horách

Tweng bei Obertauern

Ilustrační foto

Již po několika hodinách jízdy autem se dostanete do zimního střediska Tweng bei Obertauern v Lungau / Obertauern, kde na vás čekají upravené sjezdové tratě, moderní přepravní zařízení, udržované běžedké stopy a samozřejmě kvalitní ubytování, které je pro destinace jako Rakousko tak typické

Lyžování Lungau / Obertauern - kde se lyžuje?

Fanningberg

Náhled skimapy areálu Fanningberg

Ve skiarálu Fanningberg (Lungau / Obertauern, Rakousko) na vás čekají pečlivě upravované sjezdovky a moderní lanovky a vleky pro ty nejlepší zážitky nejen z lyžování, ale i ze snowboardingu nebo skialpinistických tůr

Obertauern

Náhled skimapy areálu Obertauern

Vydejte se na lyže do lyžařského areálu Obertauern a vychutnejte si v Lungau / Obertauern v Rakousku skvělé lyžování na udržovaných sjezdovkách všech stupňů obtížnosti, kde si užijí jak začínající, tak i pokročilí lyžaři

Speiereck - Grosseck

Náhled skimapy areálu Speiereck - Grosseck

Užijte si upravené a prostorné sjezdovky, vysokokapacitní lanovky a vleky a další lyžařskou infrastrukturu na vysoké úrovni v areálu Speiereck - Grosseck v Lungau / Obertauern, Rakousko, jehož věhlas daleko přesahuje hranice samotné země

Lyžování Lungau / Obertauern - informace

Originalita a přitom přirozenost, to je typický znak obcí v lyžařské oblasti Lungau / Obertauern v samotném srdci Rakouska. Regin se nachází na pomezí hned třech spolkových zemí Salcbursko, Korutany a Štýrsko. Většina turistů, kteří sem přijíždějí hlavně v průběhu zimy strávit svou dovolenou v rakouských Alpách, oceňuje starobylou a uvolněnou atmosféru a navíc oblast u svých návštěvníků boduje četnými, cenově výhodnými možnostmi ubytování. V regionu je sice jen několik čtyřhvězdičkových hotelů, ale zato velké množství cenově příznivých a velmi útulných hotýlků a penzionů.

Lyžařská oblast Lungau / Obertauern - fotografie

Lyžařskou oblast Lungau tvoří vlastně 2 lyžařské areály. Nedaleko obcí Mauterndorf a St. Michael leží Speiereck - Grosseck a nedaleko obce Mariapfarr zve k lyžování Fanningberg. Ze strategicky položených obcí St. Michael a St. Margarethen je možné se vydat na lyžování jak do skiareálů, patřících do Lungau, tak také na Aineck - Katschberg. Vzájemně propojené jsou bezplatnými skibusy, které jezdí ve třicetiminutových intervalech.

Skiareál Obertauren se pak nachází asi o 10 kilometrů severněji nad stejnojmennou obcí, která je z velké části tvořena hotelovými komplexy v horském průsmyku v nadmořské výšce 1.738 metrů. Její poloha vysloužila vesničce Obertauern pověst jedné ze sněhově nejjistějších lyžařských oblastí v celém Rakousku, neboť přírodní sníh tu leží od podzimních měsíců až do pozdního jara. Obec patří také k několika málo místům v Rakousku, kde příznivci sjezdového lyžování obouvají lyže hned u dveří svého hotelu či penzionu a lyžařské vleky spolu se sjezdovkami často vedou hned u jednotlivých ubytování.

Lyžařská oblast Lungau / Obertauern - fotografie

Velmi pestrou směsici různých obtížností sjezdových tratí na holých, ale členitých svazích lyžařského areálu Obertauren z pohledu lyžařských zážitků omezuje pouze nižší celkové převýšení. Vzhledem k poloze sedla se tady nejvyšší vrcholky okolních hor, na kterých se lyžuje, vypínají jen o nějakých 500 až 600 metrů výše než leží centum vesničky. Jednoznačně největším lákadlem pro zkušené sjezdaře je zdejší černá trať z vrcholu Gamsleiten. Jde o jednu z nejstrmějších sjezdovek v Rakousku vůbec a trať je jen zčásti upravovaná.

Z jižních lyžařských areálu je nejmenším, a k rodinám s dětmi nejpřátelštějším, Fanningberg. Ten dosahuje nadmořské výšky 2.150 metrů a s nabídkou necelých 50 kilometrů sjezdovek je ideálním místem pro pohodové rodinné lyžování. Díky své nadmořské výšce má přezdívku Schneeloch, což v překladu znamená doslova sněhová díra a většinou jsou zde jen lehké svahy. Těžšími sjezdy jsou tady jen úsek černé sjezdovky, která byla novou lanovkou Zirbenjet prodloužena na 700 metrů, a několik pěkných, neupravovaných tras po levé straně od horní stanice této lanovky.

Lyžařská oblast Lungau / Obertauern - fotografie

Sjezdovku Talabfahrt, která vede z vrcholu hory až k údolíní stanici lanovky, pak dokonale charakterizuje spojení super plochá a super široká. Vede po pravé straně z horní stanice sedačkové lanovky Samson Jet a je výborná pro vyzkoušení carvingového lyžování. Hlavně široký, středně příkrý úsek až k horské chatě Sauschneideralm, láká vyznavače cervingu k širokým a pořádně vykrojeným obloukům. Chata má pěknou sluneční terasu, výbornou kuchyní a dokonce i možnost ubytování. Děti se své první obloučky naučí pod vedením zkušených instruktorů v lyžařské školce Fanni - Kinderpark u dolní stanice lanovky. Čeká zde na ně kouzelný jezdící koberec a pohádkové postavičky.

Velmi rozmanitý je další lyžařský areál Speiereck - Grosseck, který se nachází jen o pár kilometrů jižně od Fanningbergu. Nejhezčí sjezdy jsou v kotli přímo pod vrholem Speiereck, jež dosahuje nadmořské výšky 2.411 metrů. Prakticky paraleleně tady vede vzhůru hned 5 lanovek a každý si tu může najít sjezdovku podle svého gusta. Zdatní lyžaři mohou otestovat své lyžařské umění na černých tratích, klikatících se z vrcholu hory, začátečníci a méně zdatní lyžaři si naopak vyberou jednodušší a technicky nenáročné tratě ve spodní pasáži kotle.

Lyžařská oblast Lungau / Obertauern - fotografie

Při dostatečné sněhové nadílce je pak velmi vítaným lyžařským potěšením cesta k chatě Restalm směrem na Mauterndorf. Další, celých 9 kilometrů dlouhý, sjezd s celkovým převýšením 1.400 metrů, vede ze Speierecku opačným směrem až do obce St. Michael. Ten se bude zamlouvat zejména příznivcům alpského lyžování, kteří se rozhodli strávit svou zimní dovolenou na některém z mnoha ubytování v malebné obci St. Michel. K návratu zpět na hotel nebo penzion jde od vítanou možnost, jde ovšem o poměrně náročný sjezd, takže ho po náročném dni, stráveném na svazích skiareálu Speiereck - Grosseck, určitě v nohách ucítíte. Bohužel vzhledem k jeho nízké nadmořské výšce na jaře s přibývajícími teplotami rychle mizí.

Také další sjezdy, vedoucí do Mauterndorfu, velmi oblíbeného místa pro ubytování v oblasti Lungau, stojí za to vyzkoušet. Modrý, rodinný sjezd Familienvariante, se proplétá převážně mírným sklonem většinou skrze les. Naproti tomu červená sjezdovka je široká, středně příkrá a poměrně náročná. Restaurace Panorama Alm na horní stanici lanovky Grosseckbahn vás určitě přesvědčí svým skvělým jídlem a úžasným panoramatickým výhledem na celé Lungau.

Lyžařská oblast Lungau / Obertauern - fotografie

Veškeré sjezdovky v lyžařském areálu Aineck - Katschberg mohou být uměle zasněžovány. V horském průsmyku Katschbergu převažují červené sjezdy a na lyžaře tady čeká údajně nejhezčí sjezd Rakouska. Tak totiž zní reklama, propagující novou sjezdovku s označením A1, která končí až v obci St. Margarethen. V každém případě je tato sjezdová trať velmi kvalitně upravována a má široké úseky, vhodné i k carvingovému lyžování. Její profil se pestře mění od plochých až po středně těžké pasáže. Dle mnohých znalců na ni hrozí reálné nebezpečí dokonalého lyžařského opojení.

Lungau / Obertauern nabízí běžkařům, kteří se rozhodli strávit zimní dovolenou právě v této části Rakouska, více než 200 kilometrů značených běžeckých stop, které jsou navíc vzájemně velmi rafinovaně propojeny. O jejich kvalitě svědčí i fakt, že zde trénuje zde nejen rakouská reprezentace, ale také jiné národní týmy. Po lyžování si můžete užít i další sportovní aktivity této slunné náhorní planiny jako je sáňkování, procházky zimní krajinou, bruslení nebo metanou na ledě. V obci Mariapfarr stojí po lyžování za návštěvu wellness areál Samsunn, odpočinkový chrám se šesti saunami a vitálním centrem. Děti naopak ocení krytý bazén v obci Tamsweg, kde na ně čeká, mimo dalších atrakcí, i 80 metrů dlouhá skluzavka.

Doplňující informace k lyžování v Lungau / Obertauern

Mezi českými lyžaři je Lungau poměrně známá oblast a to jak svými rozmanitými sjezdovkami, tak cenově výhodným ubytováním v apartmánech. Lyžovat se dá ve třech střediscích s různou obtížností terénu. Místo si oblíbilo také mnoho běžkařů, protože nabídka tras je tu skutečně pestrá.

Lungau / Obertauern - lyžařské informace

Hodnocení

Celkové hodnocení oblasti Lungau / Obertauern: ***

 • Velikost skiareálů v oblasti: ***
 • Sjezdovky: ****
 • Lanovky / vleky: ****
 • Jistota sněhu: ****
 • Úprava sjezdovek: *****
 • Lyžaři začátečníci: ****
 • Pokročilí lyžaři: ***
 • Snowpark / funpark: **
 • Běh na lyžích: ***
 • Rodinná dovolená: *****

Výškové členění

 • Nejvyšší kóta / vrchol: 2.400 m.n.m.
 • Nejnižší kóta / údolí: 1.095 m.n.m.

Sjezdovky v Lungau / Obertauern

 • Lehké: 98 km
 • Středně těžké: 57 km
 • Těžké: 18 km

Z těchto sjezdovek v Lungau / Obertauern je 92 % s možností umělého zasněžování v případě nedostatku přírodního sněhu.

Přepravní zařízení (lanovky a vleky) v Lungau / Obertauern

 • Kabinových lanovek: 0
 • Kabinkových lanovek: 3
 • Sedačkových lanovek: 24
 • Lyžařských vleků: 13

Celkový počet lanovek a vleků v Lungau / Obertauern je 41 o celkové délce 35.7 km s přepravní kapacitou 72.245 osob za hodinu.

Lungau / Obertauern - poloha

GPS koordináty pro navigace: 47.2447, 13.559 (47°14'41'', 13°33'32'')