-

Lyžování a ubytování Kaunertal

Ubytování v Kaunertalu - kde můžete bydlet?

Feichten im Kaunertal

Pojeďte s námi strávit do Alp do Rakouska zimní dovolenou do některého z ubytování v lyžařském středisku Feichten im Kaunertal (Kaunertal, Rakousko) a užijte si skvělé sjezdové i běžecké lyžování na udržovaných tratích v blízkém i vzdálenějším okolí

Fendels

Vydejte se na aktivní zimní dovolenou do Alp a prožijte v oblíbeném lyžařském středisku Fendels v Kaunertalu, které je známé nejen v Rakousku, ale i za hranicemi, a prožijte tady zasloužený čas odpočinku plný lyžování a dalších zimních sportů

Lyžování Kaunertal - kde se lyžuje?

Fendels

Náhled skimapy areálu Fendels

Ve skiarálu Fendels (Kaunertal, Rakousko) na vás čekají pečlivě upravované sjezdovky a moderní lanovky a vleky pro ty nejlepší zážitky nejen z lyžování, ale i ze snowboardingu nebo skialpinistických tůr

Ledovec Kaunertal

Náhled skimapy areálu Ledovec Kaunertal

Vydejte se na lyže do lyžařského areálu Ledovec Kaunertal a vychutnejte si v Kaunertalu v Rakousku skvělé lyžování na udržovaných sjezdovkách všech stupňů obtížnosti, kde si užijí jak začínající, tak i pokročilí lyžaři

Lyžování Kaunertal - informace

Údolí Kaunertal patří do skupiny třech údolí Rakouska, která se táhnou od Inntalu až do Ötztalských Alp. Kaunertal je z nich nejvýchodnější a též nejméně obydlený. Pouze od vjezdu do údolí až po jeho hlavní obec Feichten, ve které je nabídka ubytování nejširší, jsou stavení. Za obcí se dlouhou, na závěr velmi bohatě se klikatící, horskou silnicí dostanete až k ledovci. Na této silnici se budete cítit velmi osamoceně. Naproti tomu velmi živě je ve Fendels. Tato rodinná, přátelská obec s několika možnostmi ubytování, leží na horské terase vysoko nad údolím Inntal. Je obklopená světlými modřínovými lesy a součástí je malý lyžařský areál. Všechny sjezdovky tady končí u dolní lyžařské stanice, kde se sjíždějí.

Lyžařská oblast Kaunertal - fotografie

Na rozlehlém území ledovce Kaunertal, na úpatí Weisseespitze, jezdí lyžařské vleky téměř po celý rok. V zimě dosahuje lyžařský areál až do údolí k lyžařské lanovce Ochsenalmbahn (2.150 metrů) a na plynulých, středně těžkých sjezdovkách, dosáhnete lehce převýšení až 1.000 metrů. Okolní krajina působí velmi působivě, ale z pohledu lyžování jsou terény dost monotónní a ploché.

Kdysi tak grandiózní sjezdovka Wiesejaggl s jejím černočerným startovním svahem je od demontáže lyžařské lanovky Wiesejaggl Sesselbahn poněkud obtížně dosažitelná. Lyžařsky nejzajímavější je úsek od ledovce k Ochsenalm. Znalci alpského lyžování v hlubokém sněhu naproti tomu oceňují Kaunertal kvůli jeho svahům pokrytých prašanem. Najdete je na Weißseejoch nebo i na Münchner, vedoucí z Nederjoch dolů až k zastávce autobusu Fernergrieß.

Lyžařská oblast Kaunertal - fotografie

Vše je samozřejmě k doporučení za předpokladu, že nehrozí lavinové nebezpečí. Na začátku údolí Kaunertal leží lyžařské středisko Fendels, které je dostupné i lyžařskou lanovkou z Ried im Inntal, kde je také možné sehnat výhodné ubytování. Hned na vjezdu do obce se rozkládá přehledný, rodinný lyžařský areál s lehkými a středně těžkými sjezdovkami. Jedině kolem lyžařského vleku Planggerlift je několik strmých a sportovních úseků. K nejkrásnějším sjezdům patří modrá sjezdovka Talabfahrt, která vede idylicky kolem modřínových lesů a odpoledne bývá zalitá sluncem. Lyžařský dorost se svému umění učí u dolní stanice lyžařské sedačky než se pustí na mírné svahy lyžařského vleku Hammerlift.

K půvabným patří běžecká stopa Hubertusloipe a také dlouhá stopa Talloipe, která je při dobrém počasí kolem poledního krásně prosluněná. Velmi pěkná a snadná ke zdolání je 5 kilometrů dlouhá stopa kolem vysokohorské planiny Fendels. Vede půvabnou krajinou a jsou z ní nádherné rozhledy do okolí. Poněkud stranou, ale zato bezpečně pokrytá sněhem, je ledovcová stopa Gletscherloipe v nadmořské výšce 2.800 metrů.

Doplňující informace k lyžování v Kaunertalu

Méně známý ledovec, umožňující celoroční lyžování. Pokročilí lyžaři oceňují také jízdu v prašanu, je však třeba pamatovat na možnost lavinového nebezpečí. Sjezdovky jsou tu plynulé, spíše střední obtížnosti, s převýšením dosahujícím až tisíc metrů. Za půvabné lze považovat běžecké stopy s pěknými výhledy do okolí, které často vedou hned vedle ubytování.

Kaunertal - lyžařské informace

Hodnocení

Celkové hodnocení oblasti Kaunertal: ***

 • Velikost skiareálů v oblasti: ***
 • Sjezdovky: ***
 • Lanovky / vleky: ****
 • Jistota sněhu: *****
 • Úprava sjezdovek: *****
 • Lyžaři začátečníci: ****
 • Pokročilí lyžaři: ****
 • Snowpark / funpark: *****
 • Běh na lyžích: **
 • Rodinná dovolená: ****

Výškové členění

 • Nejvyšší kóta / vrchol: 3.108 m.n.m.
 • Nejnižší kóta / údolí: 1.325 m.n.m.

Sjezdovky v Kaunertalu

 • Lehké: 19 km
 • Středně těžké: 8 km
 • Těžké: 3 km

Z těchto sjezdovek v Kaunertalu je 65 % s možností umělého zasněžování v případě nedostatku přírodního sněhu.

Přepravní zařízení (lanovky a vleky) v Kaunertalu

 • Kabinových lanovek: 0
 • Kabinkových lanovek: 2
 • Sedačkových lanovek: 3
 • Lyžařských vleků: 9

Celkový počet lanovek a vleků v Kaunertalu je 14 o celkové délce 15.9 km s přepravní kapacitou 21.120 osob za hodinu.

Kaunertal - poloha

GPS koordináty pro navigace: 47.0332, 10.7481 (47°1'60'', 10°44'53'')