-

Lyžování a ubytování Hochkönig Winterreich

Ubytování v Hochkönig Winterreich - kde můžete bydlet?

Dienten

Pojeďte s námi strávit do Alp do Rakouska zimní dovolenou do některého z ubytování v lyžařském středisku Dienten (Hochkönig Winterreich, Rakousko) a užijte si skvělé sjezdové i běžecké lyžování na udržovaných tratích v blízkém i vzdálenějším okolí

Maria Alm

Vydejte se na aktivní zimní dovolenou do Alp a prožijte v oblíbeném lyžařském středisku Maria Alm v Hochkönig Winterreich, které je známé nejen v Rakousku, ale i za hranicemi, a prožijte tady zasloužený čas odpočinku plný lyžování a dalších zimních sportů

Mühlbach am Hochkönig

Zažijte během pobytu v Rakousku nekonečný pocit svobody a nefalšovanou radost z jízdy na těch nejlepších svazích v Alpách a vydejte se do střediska Mühlbach am Hochkönig (Hochkönig Winterreich) na svou zaslouženou zimní dovolenou, během níž můžete trávit celé dny na zdejších vyhlášených svazích

Lyžování Hochkönig Winterreich - kde se lyžuje?

Hinterreit

Náhled skimapy areálu Hinterreit

Ve skiarálu Hinterreit (Hochkönig Winterreich, Rakousko) na vás čekají pečlivě upravované sjezdovky a moderní lanovky a vleky pro ty nejlepší zážitky nejen z lyžování, ale i ze snowboardingu nebo skialpinistických tůr

Hochkönig

Náhled skimapy areálu Hochkönig

Vydejte se na lyže do lyžařského areálu Hochkönig a vychutnejte si v Hochkönig Winterreich v Rakousku skvělé lyžování na udržovaných sjezdovkách všech stupňů obtížnosti, kde si užijí jak začínající, tak i pokročilí lyžaři

Lyžování Hochkönig Winterreich - informace

Lyžařská oblast v okolí nejvyšší hory berchtesgadenských Alp na rakouském území Hochkönigu, která se šplhá do výšky 2.941 metrů necelých 10 kilometrů od hranice Rakouska s Německem, by se dala charakterizovat slovním spojením Od hory k hoře. Zimní království Hochkönig - Winterreich je se svými širokými a prostorými sjezdovkami, na kterých sjezdaře nečekají žádné záludnosti, ideální oblastí pro lyžování a příjemnou zimní dovolenou celých rodin.

Lyžařská oblast Hochkönig Winterreich - fotografie

Lyžařská oblast Winterreich je dlouhodobě orientována na rodinnou dovolenou a lyžování v Rakousku si tady mohou užít jak ti úplně nejmenší, tak také pokročilí náctiletí lyžaři, na které tady čekají poměrně svižné, ale i tak velmi bezpečné sjezdovky. Turistům, kteří přijeli do Winterreichu strávit svou zaslouženou zimní dovolenou, jsou zde plně k dispozici nejrůznější svahy, cvičné vleky a dětské lyžařské školky. Výhodná speciální nabídka je tady připravena pro velké rodiny, které mají více než 5 členů. Každé třetí a další dítě tu totiž získávají skipas na celou oblast zcela zdarma.

Největší výběr sjezdovek se nachází u známé obce Maria Alm, jež je jakýmsi zdejším centrem s nejširšími možnostmi ubytování. Z vrcholku Aberg - Langeck, který se jižně od vesničky Maria Alm šplhá do nadmořské výšky 1.900 metrů, se po jeho severních svazích spouští do údolí hned několik sjezdových tratí. Zkušenější jezdci se mohou vydat po náročnějších tratích přímo na Maria Alm a vesničku Hintermoos, začátečníci a méně zdatní lyžaři pak samozřejmě mají možnost sjet horu po mírnějších sjezdových tratích, které prudší pasáže objíždějí v daleko mírnějším sklonu. Ve svých horních pasážích vytváří hora Aberg - Langeck jakési sněžné koryto, do něhož je svedeno mnoho sjezdovek a snowboardisté tu najdou denně upravovaný funpark.

Lyžařská oblast Hochkönig Winterreich - fotografie

Mírné svahy, vhodné na lyžování začínajících sjezdařů a malých dětí, se nacházejí v dolní části areálu Aberg - Langeck u hlavní kabinkové lanovky a také u menšího vrcholku Natrun, který leží hned u východního okraje vesničky Maria Alm. Velký počet zdejších cvičných vleků a kombinace kabinkové a sedačkové lanovky lyžařského areálu Natrun začíná přímo v centru obce, jen kousek od ubytování. Z její horní stanice vede sjezd do údolní stanice lanovky Abergbahn ve vesničce Aberg, která vyveze příznivce sjezdového lyžování právě na vrchol Aberg - Langeck. Areál Aberg je tak rozmanitý, že si můžete vybrat na jedné sjezdovce podle vašeho lyžařského umění strmější, nebo pozvolnější svah.

Skibusem se dá z Maria Almu dojet do vesničky Hinterthal, centrální části rozsáhlé lyžařské houpačky, která spojuje několik zdejších skiareálů. Rozkládá se od vrcholku Gabühel, který dosahuje nadmořské výšky 1.634 metrů nad obcí Hinterthal, až do vesničky Dienten a odsud dále přes 1.730 metrů vysokou Wastlhöhe, Kollmannsegg s výškou 1.848 metrů a Schneeberg, vysoký 1.921 metrů, až do městečka Mühlbach. Většina sjezdovek této téměř patnácitkilomerové lyžařské houpačky je lehké obtížnosti a jen sem tam se najde středně těžká, červeně označená sjezdovka. Lyžování tady se bude líbit jak úplným začátečníkům, tak také pokročilým lyžařům. Vzhledem k nadmořské výšce vede většina sjezdovek přes hezké lesní průsmyky a široké lyžařské louky. Pouze sjezd do údolí k Mühlbachu a černá sjezdovka vedle sedačkové lanovky Zachhofalm vyžadují dobré zkušenosti na lyžích.

Lyžařská oblast Hochkönig Winterreich - fotografie

Nad městečkem Mühlbach, oblíbeným centrem lyžování v Rakousku s možností kvalitního ubytování, lákají lyžaře k odpočinku útulné horské chaty. Obzvláště, když jsou položené na klidném místě a na slunné straně hor. Trochu stranou leží vleky v Hochkeilu a v Hinterreitu nedaleko obce Maria Alm, které se však mohou, navzdory své omezené nabídce v porovnání s většími lyžařskými areály oblasti Winterreich, pyšnit svými FIS tréninkovými sjezdovkami. Obě oblasti mají vlastní, o něco levnější skipasy než na celou oblast Winterreichu.

I příznivci běžeckého lyžování si přijdou v regionu Hochkönig - Winterreich na své. Jednoduchou trasu Arthurhouseloipe u Mühlbachu najdete na úpatí pohoří Mandlwände, zatímco středně těžkou Hochkönigloipe u sedla Dientner Sattel. Bezproblémová je trasa Schattbergloipe, kterou budou mít doslova za humny ti ze sportovců, kteří zvolí ubytování přímo ve středisku Maria Alm a která vede povětšinou přes rovné louky. Náročná je naproti tomu trasa Krallerwinklloipe, která se napojuje až na širokou síť běžkařských tras v Saalfeldenu. Ta pak vede až do Leogangu a Maishofenu. Můžete také využít bruslařské tratě a jednu stopu Světového poháru u jezera Ritzensee.

Doplňující informace k lyžování v Hochkönig Winterreich

Pestré možnosti lyžování na svazích vhodných pro celé rodiny, kdy ty vícečlenné jsou dokonce podporovány dětským skipasem zdarma. Široké a bezpečné sjezdovky se dětem určitě zalíbí a ani dospělí nepřijdou zkrátka. Ti si pak mohou vybrat náročnější sjezdy na severní straně.

Hochkönig Winterreich - lyžařské informace

Hodnocení

Celkové hodnocení oblasti Hochkönig Winterreich: ***

 • Velikost skiareálů v oblasti: ***
 • Sjezdovky: ***
 • Lanovky / vleky: ***
 • Jistota sněhu: ****
 • Úprava sjezdovek: *****
 • Lyžaři začátečníci: ****
 • Pokročilí lyžaři: ****
 • Snowpark / funpark: *****
 • Běh na lyžích: ***
 • Rodinná dovolená: *****

Výškové členění

 • Nejvyšší kóta / vrchol: 1.900 m.n.m.
 • Nejnižší kóta / údolí: 780 m.n.m.

Sjezdovky v Hochkönig Winterreich

 • Lehké: 55 km
 • Středně těžké: 43 km
 • Těžké: 19 km

Z těchto sjezdovek v Hochkönig Winterreich je 86 % s možností umělého zasněžování v případě nedostatku přírodního sněhu.

Přepravní zařízení (lanovky a vleky) v Hochkönig Winterreich

 • Kabinových lanovek: 0
 • Kabinkových lanovek: 6
 • Sedačkových lanovek: 9
 • Lyžařských vleků: 18

Celkový počet lanovek a vleků v Hochkönig Winterreich je 37 o celkové délce 40.4 km s přepravní kapacitou 53.766 osob za hodinu.

Hochkönig Winterreich - poloha

GPS koordináty pro navigace: 47.3931, 13.0341 (47°23'35'', 13°2'3'')