Dachstein / Schladming

Lyžování Dachstein / Schladming - kde se lyžuje?

Dachstein / Schladming nabízí lyžování v následujících lyžařských areálech.

Ubytování Dachstein / Schladming - kde můžete bydlet?

Právě teď nabízíme na Dachsteinu nebo ve Schladmingu ubytování v těchto střediscích. Všechna jsou součástí lyžařské oblasti Dachstein / Schladming a jsou v dojezdové vzdálenosti od všech výše uvedených lyžařských areálů.

Lyžování Dachstein / Schladming - mapa sjezdovek

Lyžařská mapa sjezdovek oblasti Dachstein / Schladming
Kliknutím na obrázek zobrazíte lyžařskou mapu sjezdovek (skimapu) v plném rozlišení

Poloha lyžařské oblasti Dachstein / Schladming

Praha ~ 420 km
Brno ~ 430 km
GPS: 47.454791, 13.591118

Dachstein / Schladming - další informace o lyžování

Lyžařská oblast Dachstein / Schladming - fotografie z oblasti

Centrem regionu Dachstein, a to nejen po sportovní stránce, je obec Schladming, které náleží titul město již od roku 1322. Ve středověku zde stovky horníků pracovaly v dolech, kde se dobývalo stříbro, měď, zinek a další nerosty. Tuto dobu připomíná městská brána a zbytky hradeb. Dnes žijí ulice a náměstí v horském městečku turisty a vše se točí okolo lyžování, komfortního ubytování a zimní dovolené. Ve starých měšťanských domech jsou nákupní pasáže, kavárny, restaurace a noční bary. Největším bohatstvím obce Schladming v srdci Rakouska jsou ale samotné hory v jejím okolí.

Lyžařská oblast Dachstein / Schladming - fotografie z oblasti

Z hlavního náměstí ve Schladmingu a tudíž od většiny ubytování je to k nástupní stanici do skiareálu Planai jen několik metrů, a to je jedna z věcí, která dělá z tohoto městečka tak lyžařsky zajímavé místo. Z lázeňské obce, která leží na prostorné planině v údolí Ennstal, je to jen několik zatáček ke skiareálu Stoderzinken. Pokud se zrovna nekoná nějaký významný lyžařský závod v Haus im Ennstal, je úpatí Hauser Kaiblingu, kde se jezdí i závody v rámci Světového poháru, spíše klidné místo. A malá vesnička Pichl - Mandling s necelou tisícovkou obyvatel je strategicky velmi výhodně položena v průsečíku Hochwurzenu a Reiteralmu. Pokud zvolíte ubytování právě zde, budete to mít na lyžování do obou skiareálů jen kousek.

Lyžařská oblast Dachstein / Schladming - fotografie z oblasti

Malá, snadno dostupná obec Pruggern pak představuje takřka ideální místo pro ubytování a prožití zimní dovolené pro celou rodinu. V Ramsau am Dachstein, skýtající pestré možnosti ubytování, se zase dobře cítí zejména příznivci běžeckého lyžování. Městečko leží na slunečné horské plošině, a Mistrovství světa v severských disciplínách roku 1999 je jasným důkazem, že zde panují skutečně optimální podmínky pro všechny severské sporty.

Lyžařská oblast Dachstein / Schladming - fotografie z oblasti

Lyžařská houpačka, skládající se ze 4 vrcholů Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen a Reiteralm, je ve sportovním regionu Schladming - Ramsau / Dachstein jednou z hlavních atrakcí. Lyžaři zde mohou vybírat z širokého spektra vleků a sjezdovek, přičemž už každý vrchol sám o sobě představuje atraktivní lyžařské středisko. Především na FIS sjezdovkách na Planaii si přijdou lyžaři na své. Stejně tak na Hauser Kaiblingu budete nadšeni z možnosti absolvovat famózní sjezd z jeho vrcholu až dolů do údolí. V horní části lyžařské oblasti nabízejí rodinné sjezdovky Höfi - Express nejlepší podmínky k lyžování i méně zkušených lyžařů. Carvingové lyžování si zase můžete užít na širokých svazích v Hochwurzenu. Zážitkem je také dokonalý sjezd na vrcholku Reiteralm, který láká hlavně zkušené a protřelé jezdce. Dokonce i hvězdy Světového poháru zde trénují na sjezdovce Gasselhöhe a ti nejmenší tu mají připravený dětský lyžařský svět.

Lyžařská oblast Dachstein / Schladming - fotografie z oblasti

Oblasti příjemné pro rodinnou dovolenou, a možnosti ubytování v klidnější části oblasti Dachstein - Schladming, najdete především v okolí Ramsau, Fageralmu, Stoderzinkenu a Galsterbergalmu, přičemž ideálním areálem na rodinné lyžování je zejména Stoderzinken. Také Fageralm je klasický rodinný skiareál se skvělými sjezdovkami na širokých, otevřených svazích, a s útulnými chatami a chalupami podél sjezdovek. Hezké tratě jsou i na ledovci Dachstein, který lyžařskou sezónu v oblasti Dachstein - Schladming prodlužuje od podzimu až do pozdního jara. Kromě běžeckých tras nabízí ledovec sjezdové lyžování pro náročné. Jeden ze sjezdů Edelgriesskar je dlouhý 9 kilometrů, dosahuje převýšení 1.500 metrů a vede až dolů do údolí. Klasikou je pak 25 kilometrů dlouhý pěší přechod Dachsteinu kolem chaty Simonyhütte k Hallstattskému jezeru. Zpátky na ubytování se můžete dostat autobusem, který jezdí třikrát týdně na trase mezi Hallstattem a Schladmingem.

Lyžařská oblast Dachstein / Schladming - fotografie z oblasti

Na podzim a na jaře je na ledovci velkým magnetem pro snowboardisty Burton - Superpark na vrcholku Hunerkogel. Ve freestylovém areálu můžete aspoň na okamžik trénovat s opravdovými profesionály. Podobných funparků najdete v údolí víc, např. boardercross na Fageralmu, snowpark s boardercross na Hauser Kaiblingu, park na Hochwurzenu, halfpipe na Reiteralmu, nebo boarderpark na Stoderzinkenu. Fanoušci lyžování v hlubokém sněhu si zase přijdou na své především na dachsteinském ledovci.

Lyžařská oblast Dachstein / Schladming - fotografie z oblasti

Síť tras pro běžecké lyžování je podobně rozsáhlá jako ta sjezdařská a nezůstává jen u nabídky tratí pro klasický styl a bruslení podél řeky Enns. Centrem příznivců běžek je slunečná a stále zasněžená plošina Ramsau, která nabízí skoro polovinu všech běžkařských tratí celého regionu. Kdo zvolí ubytování přímo v Ramsau, může vyrazit na tratě hned od domovních dveří. Při podzimní přípravě na sezónu nebo při špatných sněhových podmínkách během zimy se mohou příznivci běžek přesunout o jedno patro výše, na ledovec. Sezóna na Dachsteinu v nadmořské výšce 2.700 m začíná již brzy na podzim a doplněna je krásným výhledem na celou oblast. Také dole v Ennstalu najdou běžkaři během zimy vynikající podmínky k tréninku a některé části obce jsou zde navzájem propojeny běžkařskými trasami.

Tip pro Dachstein / Schladming

Hansův tip pro lyžování v oblasti Dachstein / Schladming

Jen málo lyžařských oblastí vám nabídne takový výběr terénů a tolik kilometrů sjezdovek. Městečko Schladming je pro sjezdaře pojmem, stejně tak jako Ramsau pro běžkaře. Ledovec Dachstein navíc skýtá celoroční záruku sněhu. Během týdenní dovolené nemáte šanci projet a poznat všechno a tak nezbývá, než se sem vracet.

Pokud si dáte za úkol poznat také vedlejší oblast (se společným skipasem) Amadé, máte na léta program pro zimní dovolenou zajištěn. Nejvyšší možné ocenění jak pro sjezdovky, tak pro běžky, udělované opakovaně německým ADAC jistě mluví samo za sebe.

Dachstein / Schladming - užitečné odkazy

Při vyslovení názvů Hauser-Kaibling, Planai, Hochwurzen a Reiteralm, se každému jistě vybaví lyžařská oblast Dachstein / Schladming. Tento ráj zimních sportů, je zárukou nezapomenutelné zimní dovolené. Ať už jezdíte rádi na lyžích či raději běžkujete, 170 km sjezdovek a 220 km upravených běžeckých stop, splní přání každému návštěvníkovi.

Lyžařské zájezdy na Dachstein nebo do Schladmingu se pořádají takřka celoročně a to díky přítomnosti ledovce, na kterém se lyžuje po celý rok. Celá oblast Dachstein / Schladming patří do regionu Amadé. Více cenných informací o jeho jednotlivých částech, včetně zajímavých rad a tipů nejen na ubytování najdete na stránkách o lyžařské oblasti Amadé. Kromě informací o jednotlivých zimních sportech, je součástí stránek také aktuální předpověď počasí v oblasti Amadé na několik dní.

Hodnocení

5/5
Sjezdové lyžování: *****
Snowboarding: *****
Běžky: *****
Rodinná dovolená: *****
Turistika: *****
Zábava / Aprés ski: ****

Sjezdovky

Lehké: 133 km
Středně těžké: 271 km
Těžké: 31 km

Přepravní zařízení

Kabiny: 4
Kabinky: 25
Lanovky: 68
Vleky: 60

Novinky

23.8.2016
Itálie v lednu s polopenzí 8.890,-

Týdenní pobyt v Itálii, Marilleva s polopenzí za 8.890,-. Termín 8.1. – 14.1.2016. Útulný menší… [více]

20.7.2016
Nabídka zimní dovolené 2016/2017

Zima již v prodeji! Kompletní nabídku ubytování na zimní období 2016/2017 naleznete zde.

18.5.2016
Rakousko dítě do 12 let zdarma

Letní dovolená v Rakousku, Kaprun / Zell am See s all inclusive za 6.048,-. Dítě… [více]

8% dolů, děti zdarma

Slevy na pobyty v Alpách Nabízíme slevu 8%.
Každému a po celou zimu.
K tomu děti do 12 let ZDARMA.
Plus další mimořádné akce.
Potřebujete s něčím poradit? Jste skupina a požadujete individuální přístup? Kontakty Zavolejte nám na
222 745 417
jsme na

nebo pište na
vlna@vlna.cz

Reprezentace jezdí s námi

Zimní olympijské hry 2010 - Vancouver Nejen členové bronzové štafety ze ZOH 2010 byli opět během své zimní přípavy v rakouském Ramsau ubytováni se svým realizačním týmem v našich objektech.

Spolupracujeme

kurzy prodej bazar