-

Lyžování a ubytování Dachstein / Schladming

Ubytování na Dachsteinu nebo ve Schladmingu - kde můžete bydlet?

Gröbming - Mitterberg

Ilustrační foto

Pojeďte s námi strávit zimní pobyt na ubytování do lyžařského střediska Gröbming - Mitterberg (Dachstein / Schladming, Rakousko)

Haus - Aich - Gössenberg

Pojeďte s námi strávit zimní pobyt na ubytování do lyžařského střediska Haus - Aich - Gössenberg (Dachstein / Schladming, Rakousko)

Pichl - Mandling

Pojeďte s námi strávit zimní pobyt na ubytování do lyžařského střediska Pichl - Mandling (Dachstein / Schladming, Rakousko)

Ramsau am Dachstein

Pojeďte s námi strávit zimní pobyt na ubytování do lyžařského střediska Ramsau am Dachstein (Dachstein / Schladming, Rakousko)

Rohrmoos bei Schladming

Ilustrační foto

Pojeďte s námi strávit zimní pobyt na ubytování do lyžařského střediska Rohrmoos bei Schladming (Dachstein / Schladming, Rakousko)

Schladming - Rohrmoos

Pojeďte s námi strávit zimní pobyt na ubytování do lyžařského střediska Schladming - Rohrmoos (Dachstein / Schladming, Rakousko)

Lyžování Dachstein / Schladming - kde se lyžuje?

Fageralm

Náhled skimapy areálu Fageralm

Užijte si perfektně upravené sjezdovky nebo jízdu ve volném terénu v lyžařském areálu Fageralm (Dachstein / Schladming, Rakousko)

Galsterbergalm

Náhled skimapy areálu Galsterbergalm

Užijte si perfektně upravené sjezdovky nebo jízdu ve volném terénu v lyžařském areálu Galsterbergalm (Dachstein / Schladming, Rakousko)

Hauser Kaibling

Náhled skimapy areálu Hauser Kaibling

Užijte si perfektně upravené sjezdovky nebo jízdu ve volném terénu v lyžařském areálu Hauser Kaibling (Dachstein / Schladming, Rakousko)

Ledovec Dachstein

Náhled skimapy areálu Ledovec Dachstein

Užijte si perfektně upravené sjezdovky nebo jízdu ve volném terénu v lyžařském areálu Ledovec Dachstein (Dachstein / Schladming, Rakousko)

Planai / Hochwurzen

Náhled skimapy areálu Planai / Hochwurzen

Užijte si perfektně upravené sjezdovky nebo jízdu ve volném terénu v lyžařském areálu Planai / Hochwurzen (Dachstein / Schladming, Rakousko)

Ramsau am Dachstein

Náhled skimapy areálu Ramsau am Dachstein

Užijte si perfektně upravené sjezdovky nebo jízdu ve volném terénu v lyžařském areálu Ramsau am Dachstein (Dachstein / Schladming, Rakousko)

Reiteralm

Náhled skimapy areálu Reiteralm

Užijte si perfektně upravené sjezdovky nebo jízdu ve volném terénu v lyžařském areálu Reiteralm (Dachstein / Schladming, Rakousko)

Stoderzinken

Náhled skimapy areálu Stoderzinken

Užijte si perfektně upravené sjezdovky nebo jízdu ve volném terénu v lyžařském areálu Stoderzinken (Dachstein / Schladming, Rakousko)

Lyžování Dachstein / Schladming - informace

Lyžařská oblast Dachstein / Schladming - fotografie

Centrem regionu Dachstein, a to nejen po sportovní stránce, je obec Schladming, které náleží titul město již od roku 1322. Ve středověku zde stovky horníků pracovaly v dolech, kde se dobývalo stříbro, měď, zinek a další nerosty. Tuto dobu připomíná městská brána a zbytky hradeb. Dnes žijí ulice a náměstí v horském městečku turisty a vše se točí okolo lyžování, komfortního ubytování a zimní dovolené. Ve starých měšťanských domech jsou nákupní pasáže, kavárny, restaurace a noční bary. Největším bohatstvím obce Schladming v srdci Rakouska jsou ale samotné hory v jejím okolí.

Lyžařská oblast Dachstein / Schladming - fotografie

Z hlavního náměstí ve Schladmingu a tudíž od většiny ubytování je to k nástupní stanici do skiareálu Planai jen několik metrů, a to je jedna z věcí, která dělá z tohoto městečka tak lyžařsky zajímavé místo. Z lázeňské obce, která leží na prostorné planině v údolí Ennstal, je to jen několik zatáček ke skiareálu Stoderzinken. Pokud se zrovna nekoná nějaký významný lyžařský závod v Haus im Ennstal, je úpatí Hauser Kaiblingu, kde se jezdí i závody v rámci Světového poháru, spíše klidné místo. A malá vesnička Pichl - Mandling s necelou tisícovkou obyvatel je strategicky velmi výhodně položena v průsečíku Hochwurzenu a Reiteralmu. Pokud zvolíte ubytování právě zde, budete to mít na lyžování do obou skiareálů jen kousek.

Lyžařská oblast Dachstein / Schladming - fotografie

Malá, snadno dostupná obec Pruggern pak představuje takřka ideální místo pro ubytování a prožití zimní dovolené pro celou rodinu. V Ramsau am Dachstein, skýtající pestré možnosti ubytování, se zase dobře cítí zejména příznivci běžeckého lyžování. Městečko leží na slunečné horské plošině, a Mistrovství světa v severských disciplínách roku 1999 je jasným důkazem, že zde panují skutečně optimální podmínky pro všechny severské sporty.

Lyžařská oblast Dachstein / Schladming - fotografie

Lyžařská houpačka, skládající se ze 4 vrcholů Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen a Reiteralm, je ve sportovním regionu Schladming - Ramsau / Dachstein jednou z hlavních atrakcí. Lyžaři zde mohou vybírat z širokého spektra vleků a sjezdovek, přičemž už každý vrchol sám o sobě představuje atraktivní lyžařské středisko. Především na FIS sjezdovkách na Planaii si přijdou lyžaři na své. Stejně tak na Hauser Kaiblingu budete nadšeni z možnosti absolvovat famózní sjezd z jeho vrcholu až dolů do údolí. V horní části lyžařské oblasti nabízejí rodinné sjezdovky Höfi - Express nejlepší podmínky k lyžování i méně zkušených lyžařů. Carvingové lyžování si zase můžete užít na širokých svazích v Hochwurzenu. Zážitkem je také dokonalý sjezd na vrcholku Reiteralm, který láká hlavně zkušené a protřelé jezdce. Dokonce i hvězdy Světového poháru zde trénují na sjezdovce Gasselhöhe a ti nejmenší tu mají připravený dětský lyžařský svět.

Lyžařská oblast Dachstein / Schladming - fotografie

Oblasti příjemné pro rodinnou dovolenou, a možnosti ubytování v klidnější části oblasti Dachstein - Schladming, najdete především v okolí Ramsau, Fageralmu, Stoderzinkenu a Galsterbergalmu, přičemž ideálním areálem na rodinné lyžování je zejména Stoderzinken. Také Fageralm je klasický rodinný skiareál se skvělými sjezdovkami na širokých, otevřených svazích, a s útulnými chatami a chalupami podél sjezdovek. Hezké tratě jsou i na ledovci Dachstein, který lyžařskou sezónu v oblasti Dachstein - Schladming prodlužuje od podzimu až do pozdního jara. Kromě běžeckých tras nabízí ledovec sjezdové lyžování pro náročné. Jeden ze sjezdů Edelgriesskar je dlouhý 9 kilometrů, dosahuje převýšení 1.500 metrů a vede až dolů do údolí. Klasikou je pak 25 kilometrů dlouhý pěší přechod Dachsteinu kolem chaty Simonyhütte k Hallstattskému jezeru. Zpátky na ubytování se můžete dostat autobusem, který jezdí třikrát týdně na trase mezi Hallstattem a Schladmingem.

Lyžařská oblast Dachstein / Schladming - fotografie

Na podzim a na jaře je na ledovci velkým magnetem pro snowboardisty Burton - Superpark na vrcholku Hunerkogel. Ve freestylovém areálu můžete aspoň na okamžik trénovat s opravdovými profesionály. Podobných funparků najdete v údolí víc, např. boardercross na Fageralmu, snowpark s boardercross na Hauser Kaiblingu, park na Hochwurzenu, halfpipe na Reiteralmu, nebo boarderpark na Stoderzinkenu. Fanoušci lyžování v hlubokém sněhu si zase přijdou na své především na dachsteinském ledovci.

Lyžařská oblast Dachstein / Schladming - fotografie

Síť tras pro běžecké lyžování je podobně rozsáhlá jako ta sjezdařská a nezůstává jen u nabídky tratí pro klasický styl a bruslení podél řeky Enns. Centrem příznivců běžek je slunečná a stále zasněžená plošina Ramsau, která nabízí skoro polovinu všech běžkařských tratí celého regionu. Kdo zvolí ubytování přímo v Ramsau, může vyrazit na tratě hned od domovních dveří. Při podzimní přípravě na sezónu nebo při špatných sněhových podmínkách během zimy se mohou příznivci běžek přesunout o jedno patro výše, na ledovec. Sezóna na Dachsteinu v nadmořské výšce 2.700 m začíná již brzy na podzim a doplněna je krásným výhledem na celou oblast. Také dole v Ennstalu najdou běžkaři během zimy vynikající podmínky k tréninku a některé části obce jsou zde navzájem propojeny běžkařskými trasami.

Doplňující informace k lyžování na Dachsteinu nebo ve Schladmingu

Jen málo lyžařských oblastí vám nabídne takový výběr terénů a tolik kilometrů sjezdovek. Městečko Schladming je pro sjezdaře pojmem, stejně tak jako Ramsau pro běžkaře. Ledovec Dachstein navíc skýtá celoroční záruku sněhu. Během týdenní dovolené nemáte šanci projet a poznat všechno a tak nezbývá, než se sem vracet.

Pokud si dáte za úkol poznat také vedlejší oblast (se společným skipasem) Amadé, máte na léta program pro zimní dovolenou zajištěn. Nejvyšší možné ocenění jak pro sjezdovky, tak pro běžky, udělované opakovaně německým ADAC jistě mluví samo za sebe.

Dachstein / Schladming - lyžařské informace

Hodnocení

Celkové hodnocení oblasti Dachstein / Schladming: ***

 • Velikost skiareálů v oblasti: ***
 • Sjezdovky: ***
 • Lanovky / vleky: ***
 • Jistota sněhu: *****
 • Úprava sjezdovek: *****
 • Lyžaři začátečníci: ***
 • Pokročilí lyžaři: ***
 • Snowpark / funpark: ****
 • Běh na lyžích: ***
 • Rodinná dovolená: ****

Výškové členění

 • Nejvyšší kóta / vrchol: 2.700 m.n.m.
 • Nejnižší kóta / údolí: 745 m.n.m.

Sjezdovky na Dachsteinu nebo ve Schladmingu

 • Lehké: 167 km
 • Středně těžké: 236 km
 • Těžké: 28 km

Z těchto sjezdovek je 85 % s možností umělého zasněžování v případě nedostatku přírodního sněhu.

Přepravní zařízení (lanovky a vleky)

 • Kabinových lanovek: 4
 • Kabinkových lanovek: 25
 • Sedačkových lanovek: 65
 • Lyžařských vleků: 63

Celkový počet lanovek a vleků na Dachsteinu nebo ve Schladmingu je 164 o celkové délce 186.4 km s přepravní kapacitou 246.816 osob za hodinu.

Dachstein / Schladming - poloha

GPS koordináty pro navigace: 47.4548, 13.5911 (47°27'17'', 13°35'28'')