-

Lyžování a ubytování Brandnertal

Ubytování v Brandnertalu - kde můžete bydlet?

Bürserberg

Pojeďte s námi strávit do Alp do Rakouska zimní dovolenou do některého z ubytování v lyžařském středisku Bürserberg (Brandnertal, Rakousko) a užijte si skvělé sjezdové i běžecké lyžování na udržovaných tratích v blízkém i vzdálenějším okolí

Lyžování Brandnertal - kde se lyžuje?

Brandnertal

Náhled skimapy areálu Brandnertal

Ve skiarálu Brandnertal (Brandnertal, Rakousko) na vás čekají pečlivě upravované sjezdovky a moderní lanovky a vleky pro ty nejlepší zážitky nejen z lyžování, ale i ze snowboardingu nebo skialpinistických tůr

Lyžování Brandnertal - informace

Lyžařská oblast Brandnertal je propojená kyvadlovou dopravou přes půvabné vesničky Brand a Bürserberg. Svojí příjemnou atmosférou toto vorarlberské údolí přitahuje na lyžování zejména rodiny s dětmi a milovníky klidné zimní dovolené, kteří nemají rádi tlačenice u lanovek a chtějí si užít ubytování v klidnější části Rakouska. Přesto jsou sjezdovky a trasy pod majestátním vrcholkem Schesaplana všestranné, stejně jako síť zimních turistických stezek.

Lyžařská oblast Brandnertal - fotografie

První vysvěcení jako lyžařské středisko obdrželo toto klidné hornické údolí mezi Bludenz a Rätikon už během novoroční noci na přelomu roků 1899 a 1900. Tenkrát totiž několik neohrožených jedinců poprvé sjelo na svých lyžích 2.965 metrů vysoký vrchol Schesaplana. Ovšem ještě dalších 66 let trvalo, než byla postavena lanovka Palüdbahn u Brandu a mohl zde začít rozvoj zimní sportovní oblasti pro alpské lyžování. Přesto zůstalo malebné zasněžené údolí ušetřeno masového cestovního ruchu a dodnes si dokázalo zachovat svůj idylický charakter, takže pokud sháníte ubytování v malebném rakouském údolí, je Brandnertal horkým kandidátem. Za dne údolí není rozsáhlý lyžařský areál nad strmými svahy s lesy a pastvinami téměř vidět. O to více je člověk překvapen, když lanovkou vyjede do horního patra. Jsou zde široké lyžařské louky a velká část sjezdovek leží pod hranicí lesa. Což má výhodu, že i při špatném počasí není problém s orientací.

Z Brandu vedou do lyžařské oblasti dva vleky, které vás od ubytování vyvezou na převážně mírné až středně těžké svahy. Obzvláště pěkné jsou sjezdovky u lanovek Gulmabahn a Glattjochbahn. Vrcholem v zážitcích z lyžování je sjezdovka přes údolí Lorenzital, která je ovšem otevřena pouze když nehrozí lavinové nebezpečí a společně s lyžařskou trasou Kanonenrohr nabízí opravdu unikátní sportovní zážitek. V lyžařském areálu Bürserberg najdete nejširší a nejhezčí sjezdovky u lanovky Einhornbahn II a na Rufana Alp, které jsou výhodně položeny nad údolní stanicí. Příjemné a mírné jsou svahy z Loischkopfu. Stejnojmenná lyžařská trasa, která vede dolů do údolí, je poměrně dosti prudká. Panoramatická lanovka spojuje obě oblasti, takže můžete bez problémů jezdit tam a zpět.

Lyžařská oblast Brandnertal - fotografie

Mimo sjezdovky se nacházejí jak v údolí, tak také na vrcholcích, nejrůznější běžkařské stopy. Stopa Ronaloipe u Bürserbergu vede v nadmořské výšce od 1.200 do 1.300 metrů a vyžaduje vytrvalost. Půvabná je také trasa Parpfienzloipe o délce 5 kilometrů v údolí Lorenzital, která začíná po krátkém přesunu pěšky z horní stanice lanovky Niggenkopfbahn. V Brandnertalu vedou ve spoustě případů stopy pro běžecké lyžování jen pár metrů od většiny ubytování a běžecké stopy jsou nejčastěji vedeny podél říčky Alvier.

V zimní sezóně 2007/2008 prošla celá oblast modernizací. Byla nahrazena lanovka z Brandu (Niggenkopf I) novou 8-místnou kabinkovou lanovkou Dorfbahn, která vede až k údolní stanicí lanovky Gulmabahn. Také lanovka Palüdbahn byla zmodernizována. Nyní je 6-sedačková a zvýšila tak výrazně hodnotu oblasti Palüd. Kompletně nová je panoramatická lanovka Burtschasattel, která spojuje obě lyžařské oblasti Brand a Bürserberg a umožňuje plynule přejíždět během lyžování mezi oběma areály. Kromě toho byl také zvýšen počet zasněžovací zařízení, takže nyní mohou být všechny sjezdovky zcela zasněženy do tří dnů.

Doplňující informace k lyžování v Brandnertalu

Jistou nevýhodou tohoto lyžařského střediska je jeho vzdálenost od České Republiky. Má také menší počet sjezdovek, ale na druhou stranu tu najdete klid a pohodu, bez známek masové turistiky a to je deviza, kterou mnozí oceňují. Místo je vhodné pro ubytování rodin s dětmi a dá se tu prožít pohodová i sportovněji zaměřená dovolená.

Brandnertal - lyžařské informace

Hodnocení

Celkové hodnocení oblasti Brandnertal: ***

 • Velikost skiareálů v oblasti: ***
 • Sjezdovky: ****
 • Lanovky / vleky: ****
 • Jistota sněhu: ****
 • Úprava sjezdovek: ****
 • Lyžaři začátečníci: ***
 • Pokročilí lyžaři: ***
 • Snowpark / funpark: ****
 • Běh na lyžích: ****
 • Rodinná dovolená: ****

Výškové členění

 • Nejvyšší kóta / vrchol: 2.000 m.n.m.
 • Nejnižší kóta / údolí: 904 m.n.m.

Sjezdovky v Brandnertalu

 • Lehké: 22 km
 • Středně těžké: 30 km
 • Těžké: 3 km

Z těchto sjezdovek v Brandnertalu je 80 % s možností umělého zasněžování v případě nedostatku přírodního sněhu.

Přepravní zařízení (lanovky a vleky) v Brandnertalu

 • Kabinových lanovek: 1
 • Kabinkových lanovek: 2
 • Sedačkových lanovek: 6
 • Lyžařských vleků: 5

Celkový počet lanovek a vleků v Brandnertalu je 14 o celkové délce 13 km s přepravní kapacitou 18.963 osob za hodinu.

Brandnertal - poloha

GPS koordináty pro navigace: 47.141, 9.77689 (47°8'28'', 9°46'37'')