-

Lyžování a ubytování Bad Kleinkirchheim

Ubytování v Bad Kleinkirchheimu - kde můžete bydlet?

Bad Kleinkirchheim

Pojeďte s námi strávit do Alp do Rakouska zimní dovolenou do některého z ubytování v lyžařském středisku Bad Kleinkirchheim (Bad Kleinkirchheim, Rakousko) a užijte si skvělé sjezdové i běžecké lyžování na udržovaných tratích v blízkém i vzdálenějším okolí

Döbriach

Vydejte se na aktivní zimní dovolenou do Alp a prožijte v oblíbeném lyžařském středisku Döbriach v Bad Kleinkirchheimu, které je známé nejen v Rakousku, ale i za hranicemi, a prožijte tady zasloužený čas odpočinku plný lyžování a dalších zimních sportů

Millstatt in Kärnten

Zažijte během pobytu v Rakousku nekonečný pocit svobody a nefalšovanou radost z jízdy na těch nejlepších svazích v Alpách a vydejte se do střediska Millstatt in Kärnten (Bad Kleinkirchheim) na svou zaslouženou zimní dovolenou, během níž můžete trávit celé dny na zdejších vyhlášených svazích

Lyžování Bad Kleinkirchheim - kde se lyžuje?

Bad Kleinkirchheim - St. Oswald

Náhled skimapy areálu Bad Kleinkirchheim - St. Oswald

Ve skiarálu Bad Kleinkirchheim - St. Oswald (Bad Kleinkirchheim, Rakousko) na vás čekají pečlivě upravované sjezdovky a moderní lanovky a vleky pro ty nejlepší zážitky nejen z lyžování, ale i ze snowboardingu nebo skialpinistických tůr

Lyžování Bad Kleinkirchheim - informace

Na slunné straně Alp v jižním Rakousku, jen asi 30 kilometrů od hranice se Slovinskem, uprostřed korutanského pohoří Nockberge, leží velkoryse situovaná lázenňská obec Bad Kleinkirchheim. Její jedinečnost pro všechny příznivce sjezdového lyžování a lyžování v rakouských Alpách spočívá v úspěšném zkombinování moderních lázní a rozlehlého lyžařského areálu s pestrou nabídkou sjezdovek všech stupňů obtížnosti.

Lyžařská oblast Bad Kleinkirchheim - fotografie

Rodná obec olympijského šampióna Franze Klammera se stala vyhledávaným cílem nejen kvůli klasickému a velmi populárnímu lyžování v Rakousku, ale také kvůli možnosti strávit ve zdejších lázních příjemný čas odpočinku a relaxace. Již od 13. století je navíc v obci využívána radonem obohacená minerální voda k léčebným účelům. Proto není divu, že motto lyžařské oblasti Bad Kleinkirchheim zní Ze sjezdovky rovnou do lázní a většina ubytování nabízí alespoň nějaké wellness služby. A to je důvodem, proč sem na zimníc dovolenou a kvůli lyžování přijíždějí hlavně požitkáři, kteří chtějí strávit den na zasněžených svazích a večer si pak užít na některé z lázeňských procedur.

Malebné korutanské dřevěné domy leží vysoko nad jezerem Millstätter See nebo přímo na jeho břehu v obcích Millstatt in Kärnten a Döbriach, jež se nachází jen asi 10 kilometrů západně od městečka Kleinkirchheim. Mnohé z nich nabízejí přijíždějícím turistům útulné ubytování a zákonitě okouzlí každého, kdo se do této části Rakouska dostane, svou pohádkovou krásou, vkusně kontrastující s okolními horami.

Lyžařská oblast Bad Kleinkirchheim - fotografie

Nejvíce návštěvníků míří do regionu Kleinkirchheim v zimní sezóně, aby si tady užili zimní dovolenou a skvělé lyžování především na středně těžkých sjezdařských tratích či v četných běžeckých stopách, které se táhnou na kilometry daleko po širokém okolí. Převážná část svahů mezi vrcholky Kaiserburg, který dosahuje nadmořské výšky 2.055 metrů, Nockalm s výškou 1.870 metrů a Brunnachem, vysokým 1.901 metrů, je ideálním místem pro lyžování zdatnějších a zkušenějších sjezdařů, neboť jde o jednu z mála lyžařských oblastí nejen v Rakousku, ale v celých Alpách, kde více než čtyři pětiny nabídy všech sjezdovek tvoří tratě střední a těžké obtížnosti. Celkem mají v lyžařské oblasti Kleinkirchheim lyžaři k dispozici více než 100 kilometrů sjezdovek a o dopravu se tady stará přes 20 lanovek a vleků.

Kleinkirchheimské sjezdovky jsou tak rozmanité, že si zde užijí skvělou zábavu jak lyžaři a snowboardisté, tak i stoupenci nových sportovních odvětví. Původní starobylou tvář zasněženého rakouského venkova najdete především na cvičných loukách v údolí, kde slalomové branky zcela přirozeně tvoří jabloně či hrušně. Vás a vaše veselé dovádění budou zvědavě okukovat krávy z volného výběhu, které se často nacházejí hned vedle lyžařských vleků a sjezdovek. Pokročilejší lyžaři pak jistě vyrazí na obtížnější sjezdové tratě ve stopách legendárního Franze Klammera. Při troše štěstí jej zde totiž stále ještě mohou na některé ze sjezdovek či lanovek potkat, jak se věnuje své životní vášni a oblíbenému sportu.

Lyžařská oblast Bad Kleinkirchheim - fotografie

Vrcholky Priedröf (1.963 metrů) a Wieser Nock (1.974 metrů) leží od nejvyšší zdejší hory Kaiserbrug směrem na Strohsack (1.904 metrů) a Maibrunn (1.760 metrů). Jsou to velmi oblíbené prosluněné planiny s mírnými svahy na straně jedné a s příkrou sjezdovkou pro zkušené sjezdaře na straně druhé. Areál uzavírají na severozápadě Spitzegg (1.913 metrů) a Brunnach (1.901 metrů).

Ve vzdálenosti 15 kilometrů leží další, sice menší, přesto však útulný lyžařský areál Turracher Höhe, vhodný pro rodiny s dětmi. Je zde sice o poznání méně sjezdovek než v případě dříve jmenovaných skiareálů, ale i tak nabízí velkou rozmanitost.

Lyžařská oblast Bad Kleinkirchheim - fotografie

Pokud dáváte přednost běžeckému lyžování, máte na výběr hned ze tří tras. Perfektně upravená je 5 kilometrů dlouhá značená běžecká stopa Nockalm - Höhenloipe. Kolem obce St. Oswald, ve které je možnost sehnat levné a přitom útulné ubytování, pak vede okružní stopa Talrunde, zatímco poněkud ambicióznější vyznavači běhu na lyžích najdou vhodnou stopu přímo v Bad Kleinkirchheim. A pokud to pro vás není dostačující nabídka, můžete se napojit na Römer - Loipe, která je dlouhá celých 42 kilometrů.

Doplňující informace k lyžování v Bad Kleinkirchheimu

Již německé slovíčko Bad, znamenající lázně, napovídá, že se v této oblasti jedná o kombinaci zážitků lyžařských a relaxačních. Slogan Z lyží přímo do lázní tu nachází své uplatnění. V blízkém okolí jezera Millstätter See se nachází několi lyžařských středisek a na své si tu přijdou nejen sjezdaři, ale i snowboardisté.

Bad Kleinkirchheim - lyžařské informace

Hodnocení

Celkové hodnocení oblasti Bad Kleinkirchheim: ***

 • Velikost skiareálů v oblasti: ****
 • Sjezdovky: ****
 • Lanovky / vleky: ***
 • Jistota sněhu: ****
 • Úprava sjezdovek: ****
 • Lyžaři začátečníci: ***
 • Pokročilí lyžaři: ****
 • Snowpark / funpark: ***
 • Běh na lyžích: ***
 • Rodinná dovolená: *****

Výškové členění

 • Nejvyšší kóta / vrchol: 2.055 m.n.m.
 • Nejnižší kóta / údolí: 1.087 m.n.m.

Sjezdovky v Bad Kleinkirchheimu

 • Lehké: 18 km
 • Středně těžké: 77 km
 • Těžké: 8 km

Z těchto sjezdovek v Bad Kleinkirchheimu je 97 % s možností umělého zasněžování v případě nedostatku přírodního sněhu.

Přepravní zařízení (lanovky a vleky) v Bad Kleinkirchheimu

 • Kabinových lanovek: 0
 • Kabinkových lanovek: 4
 • Sedačkových lanovek: 7
 • Lyžařských vleků: 10

Celkový počet lanovek a vleků v Bad Kleinkirchheimu je 24 o celkové délce 22.9 km s přepravní kapacitou 31.186 osob za hodinu.

Bad Kleinkirchheim - poloha

GPS koordináty pro navigace: 46.8126, 13.7795 (46°48'45'', 13°46'46'')