-

Lyžování a ubytování Val Senales / Schnalstal

Ubytování ve Val Senales nebo Schnalstalu - kde můžete bydlet?

Val Senales / Schnals

Ilustrační foto

Pojeďte s námi strávit do Alp do Itálie zimní dovolenou do některého z ubytování v lyžařském středisku Val Senales / Schnals (Val Senales / Schnalstal, Itálie) a užijte si skvělé sjezdové i běžecké lyžování na udržovaných tratích v blízkém i vzdálenějším okolí

Lyžování Val Senales / Schnalstal - kde se lyžuje?

Ledovec Schnalstal

Náhled skimapy areálu Ledovec Schnalstal

Ve skiarálu Ledovec Schnalstal (Val Senales / Schnalstal, Itálie) na vás čekají pečlivě upravované sjezdovky a moderní lanovky a vleky pro ty nejlepší zážitky nejen z lyžování, ale i ze snowboardingu nebo skialpinistických tůr

Skicenter Langtaufers / Maseben

Náhled skimapy areálu Skicenter Langtaufers / Maseben

Vydejte se na lyže do lyžařského areálu Skicenter Langtaufers / Maseben a vychutnejte si ve Val Senales nebo Schnalstalu v Itálii skvělé lyžování na udržovaných sjezdovkách všech stupňů obtížnosti, kde si užijí jak začínající, tak i pokročilí lyžaři

Vigiljoch

Náhled skimapy areálu Vigiljoch

Užijte si upravené a prostorné sjezdovky, vysokokapacitní lanovky a vleky a další lyžařskou infrastrukturu na vysoké úrovni v areálu Vigiljoch ve Val Senales nebo Schnalstalu, Itálie, jehož věhlas daleko přesahuje hranice samotné země

Lyžování Val Senales / Schnalstal - informace

V jižních Alpách, na začátku oblasti Vinschgau (italsky Val Venosta), leží Schnalstal (Val Senales). Údolí jak se starobylými tradicemi a horskou kulturou, tak i s horským rájem pro milovníky sportu a sjezdového lyžování. Schnalstal ale není název jen jednoho místa, ale hned několika - Katharinaberg, Karthaus, Unser Frau im Schnals, Vernagt am See a Kurzras. Ledovec Schnalstal je malá, celoročně sněhem pokrytá, lyžařská oblast v srdci jihotyrolských Alp, nedaleko od Merana. Zvláštními kvalitami jsou klidná poloha daleko od masových lyžařských středisek v Dolomitech a přehlednost. Velké kabiny gondolové lanovky vyvezou během 6 minut až 80 osob na Hochjochferner, odkud se můžete vydat na 8 km dlouhý sjezd do údolí. Také z údolí se můžete pohodlně sedačkovou lanovkou dostat na nedaleké sjezdovky.

Lyžařská oblast Val Senales / Schnalstal - fotografie

Skiareál je vhodný jak pro lyžování jak začátečníků, tak i profesionálů. Každý rok sem přijíždějí různé národní lyžařské týmy, aby se před sezónou připravily. Celkem je připraveno na 35 km perfektně upravených sjezdovek. Pro příznivce carvingu nabízejí široké sjezdovky a lehce strmé svahy na ledovci ideální podmínky. Obzvláště široké svahy jsou na sjezdovkách Grawand a Gletschersee. Ti nejlepší lyžaři zase ocení těžké sjezdovky Hintereis a Teufelsegg. Hned vedle dolní stanice kabinkové lanovky je dětská lyžařská škola Pinocchioclub. Zvláštní lahůdkou pro celou rodinu je 3,5 km dlouhá sáňkařská dráha Kurzras, která je přístupná sedačkovou lanovkou Lazaun. Sáňky si můžete zapůjčit přímo v místě a odpočinout si můžete v horské chatě Lazaun Alm u horní stanice sedačkové lanovky.

Tato italská lyžařská oblast je zejména v zimě „tajným tipem“, krátké čekací doby na lanovky, perfektně upravené sjezdovky, dostatek parkovacích míst a dobrý poměr ceny a služeb zaručují příjemnou zimní sportovní dovolenou. Od března můžete díky slunečnímu svitu chytat během lyžování „ledovcové“ opálení. Ideální místa s panoramatickým výhledem najdete na horských chatách v lyžařském areálu. Oblast je také proslavená díky nálezu známé mumie Ötzi na nedalekém místě u Hauslabjochu. Celá lyžařská oblast Schnalstal nabízí ideální podmínky pro rodiny s dětmi, sportovní nadšence a milovníky zimních sportů všech věkových kategorií. Lyžařský areál je součástí sportovního spojení Ortler Arena. Celkem je k dispozici 35 km sjezdových tratí, z toho je 7 km značeno modře, 15 km červeně a 13 km černě.

Lyžařská oblast Val Senales / Schnalstal - fotografie

Na lyžování na svahy vás vyveze 1 kabinková lanovka, 7 sedačkových lanovek a 4 lyžařské vleky s celkovou kapacitou téměř 15 000 osob za hodinu. Polovina všech sjezdových tratí je v případě potřeby uměle zasněžována. Nejdelší a zároveň nejtěžší sjezdovkou je Schmugglerabfahrt o délce 8 kilometrů. Pro běžkaře jsou v zimním období připraveny na výběr 4 trasy, o délce 3 až 10 km. Ve spolupráci s různými sponzory byl na ledovci vybudován pro snowboardisty Gentlemenriders Nitro snowpark, který se rozkládá na ploše cca 120 000 m². Pro všechny snowboardisty a freestylisty nabízí optimální podmínky. V měsících leden a únor, kdy slunce moc nesvítí, aby neustále nabízel ty nejlepší podmínky. Park se denně udržuje pomocí sněžných rolb. Při hustém sněžení a špatné viditelnosti zůstává park pro jistotu uzavřen.

Místo Katharinaberg (1 245 m.n.m.) je velmi populární pro svůj klid uprostřed rozsáhlých a slunečných luk, je ideální pro odpočinkovou dovolenou. Všude kolem lákají vysokohorské a jiné turistické stezky k návštěvě přírodního parku Texelgruppe. Název místa Karthaus (1 327 m.n.m.) pochází od kláštera, který tu stál v letech 1326 – 1782, a byl zrušen za vlády císaře Josefa II. z Rakouska. Z kláštera jsou dnes bohužel k vidění jen ruiny a křížová chodba, která je v letních měsících výstavním místem pro místní umělce.

Lyžařská oblast Val Senales / Schnalstal - fotografie

Obec Unser Frau im Schnals (1 500 m.n.m.) je perfektní symbiózou mezi „starým“ a „novým“. Město se skládá ze starých hospodářských usedlostí, tradičních penzionů a hostinců, barů a komfortních hotelů. Nabízí také mnoho sportovního vyžití, jako například tenisové kurty, bruslení, lyžování a běžkařské tratě. Zájemci o kulturu se mohou při návštěvě slavného poutního kostela v ArcheoParcu Schnals dozvědět vše o Ötzim. Vernagt am See (Vernago, 1 700 m.n.m.) bylo kdysi malým centrem, dnes je obklopené umělým jezerem, ze kterého vyčnívá z zvonice kostela. Téměř jedinečná je okružní trasa Seerundgang se dvěma visutými mosty. Z městečka se dobře dostanete přes údolí Tisental přímo na místo nálezu Ötziho. Kurzras (Maso Corto, 2 011 m.n.m.) je pravděpodobně nejstarším místem v údolí a se svojí rozlohou 21 000 hektarů je jedním z největších teritorií v Jižním Tyrolsku. Kurzras je jedním z mála míst, kde se lyžuje po celý rok.

Val Senales / Schnalstal - lyžařské informace

Hodnocení

Celkové hodnocení oblasti Val Senales / Schnalstal: **

 • Velikost skiareálů v oblasti: **
 • Sjezdovky: **
 • Lanovky / vleky: **
 • Jistota sněhu: ****
 • Úprava sjezdovek: *****
 • Lyžaři začátečníci: ***
 • Pokročilí lyžaři: ***
 • Snowpark / funpark: **
 • Běh na lyžích: **
 • Rodinná dovolená: ***

Výškové členění

 • Nejvyšší kóta / vrchol: 3.212 m.n.m.
 • Nejnižší kóta / údolí: 1.486 m.n.m.

Sjezdovky ve Val Senales nebo Schnalstalu

 • Lehké: 11 km
 • Středně těžké: 11 km
 • Těžké: 11 km

Z těchto sjezdovek ve Val Senales nebo Schnalstalu je 67 % s možností umělého zasněžování v případě nedostatku přírodního sněhu.

Přepravní zařízení (lanovky a vleky) ve Val Senales nebo Schnalstalu

 • Kabinových lanovek: 2
 • Kabinkových lanovek: 1
 • Sedačkových lanovek: 7
 • Lyžařských vleků: 7

Celkový počet lanovek a vleků ve Val Senales nebo Schnalstalu je 17 o celkové délce 19 km s přepravní kapacitou 18.332 osob za hodinu.

Val Senales / Schnalstal - poloha

GPS koordináty pro navigace: 46.71, 10.9026 (46°42'36'', 10°54'9'')