-

Lyžování a ubytování Tre Valli

Ubytování v Tre Valli - kde můžete bydlet?

Moena

Pojeďte s námi strávit do Alp do Itálie zimní dovolenou do některého z ubytování v lyžařském středisku Moena (Tre Valli, Itálie) a užijte si skvělé sjezdové i běžecké lyžování na udržovaných tratích v blízkém i vzdálenějším okolí

Lyžování Tre Valli - kde se lyžuje?

Alpe Lusia - Bellamonte

Náhled skimapy areálu Alpe Lusia - Bellamonte

Ve skiarálu Alpe Lusia - Bellamonte (Tre Valli, Itálie) na vás čekají pečlivě upravované sjezdovky a moderní lanovky a vleky pro ty nejlepší zážitky nejen z lyžování, ale i ze snowboardingu nebo skialpinistických tůr

Passo San Pellegrino - Col Margherita - Falcade

Náhled skimapy areálu Passo San Pellegrino - Col Margherita - Falcade

Vydejte se na lyže do lyžařského areálu Passo San Pellegrino - Col Margherita - Falcade a vychutnejte si v Tre Valli v Itálii skvělé lyžování na udržovaných sjezdovkách všech stupňů obtížnosti, kde si užijí jak začínající, tak i pokročilí lyžaři

Lyžování Tre Valli - informace

Moena Lusia - San Pellegrino - Falcade nebo-li Tre Valli. Lyžařský areál, který má velké zkušenosti se zimními sporty. Zasněžené svahy kolem Dolomit dovedou lyžaře až do údolí k malým, tradičním horským vesničkám. Perfektně připravených 100 km sjezdovek nabízí sportovcům potěšení z moderního lyžování v Itálii. Lyžování v této krásné oblasti s dobře udržovanými sjezdovkami a moderními lanovkami je opravdovým dobrodružstvím.

Lyžařská oblast Tre Valli - fotografie

V českém překladu Tři údolí nabízí zimní dovolenou v moderním stylu, ale zároveň zde dosud zůstalo zachováno kouzlo minulosti. Nachází se mezi provinciemi Trento a Belluno. Sjezdovky jsou zasněžované nejmodernějším zařízením a k tomu je k dispizici ještě dalších 60 km stop běžkařských. K zábavě malých i velkých hostů je zde připravená široká nabídka nejrůznějších zimních sportů. V regionu Trentino-Alto Adige naleznou milovníci přírody jedny z nejkrásnějších a nejúchvatnějších pohledů na horské řetězce San Martino, Monzoni, Rosengarten a Marmolada, které je doprovázejí při jízdě nahoru i sjezdu dolů.

Přímo z vesnice Falcade vám umožní přístup na lyžování na zdejších sjezdovkách 4-sedačková lanovka Molino-Le Buse kde za pouhých 10 minut jízdy vás z výšky 1100 metrů vyveze do téměř 2000 m.n.m. Odsud můžete buď pokračovat na vrchol Col Margherita (2530 metrů), který je nejvyšším bodem celé lyžařské oblasti nebo se hned vydat dolů po sjezdovce "milenců" - Pista degli Innamorati. Pokud budete chtít chviličku relaxovat a nechat na sebe dopadat paprsky hřejivého slunce, tak na terase horských chat Le Buse a Gigio Picol máte možnost takového odpočinku.

Lyžařská oblast Tre Valli - fotografie

Vyznavači běžek jistě nepohrdnou okruhem ve Falcade, které vede z centra obce a dále přes planiny podél horského potoka Biois. Zde vás určitě úchvátí i výhled na vrchol Civetta, s horou Pelmo v pozadí. Ideální trasa pro začátečníky je kolem vesnice, pro pokročilé běžkaře jsou i náročnější trasy na druhé straně horského potoka. Další běžkařské stopy jsou v nabídce center Centro Fondo Val Gares v Canale d’Agordo, a také Centro Fondo Alochet u Passo San Pellegrino. Ve Falcade jsou srdečně vítány také děti. Lyžařská školička od nejmenších po větší děti je speciálně vybavena tak, aby se zábavným způsobem naučily dobře lyžovat. V Cima Uomo u Passa San Pellegrino, najdete také zimní park, zatímco vy si v klidu budete sjíždět svahy, vaše děti si zde budou hrát pod odborným dohledem.

Příjemným rodinným lyžařským areálem je Bellamonte - Alpe Lusia. V areálu Bellamonte najdou zimní sportovci rozsáhlou a slunečnou oblast, kde jsou zejména pohodlné modré sjezdovky. Sportovní strana lyžařského areálu se nachází více na severní straně, která je přístupná z obce Moena kabinovou lanovkou a vleky. Najdete zde rychlé sjezdovky, jako například Fiamme Oro, nebo si můžete zařádit v hlubokém sněhu. Začátečníci si většinou vybírají slunečné jižní svahy, kde lyžují na pohodových modrých sjezdovkách a milovníci lyžování v hlubokém sněhu se zase zdržují na severních svazích vrcholku Le Cune. V lyžařském areálu Alpe Lusia si najde svou sjezdovku opravdu každý.

Lyžařská oblast Tre Valli - fotografie

Trochu stranou pak leží skiareál Passo San Pellegrino s většinou velmi dobře upravenými sjezdovkami na obou stranách.

Tre Valli - lyžařské informace

Hodnocení

Celkové hodnocení oblasti Tre Valli: ****

 • Velikost skiareálů v oblasti: ****
 • Sjezdovky: ****
 • Lanovky / vleky: *****
 • Jistota sněhu: *****
 • Úprava sjezdovek: *****
 • Lyžaři začátečníci: ****
 • Pokročilí lyžaři: ****
 • Snowpark / funpark: ****
 • Běh na lyžích: ****
 • Rodinná dovolená: *****

Výškové členění

 • Nejvyšší kóta / vrchol: 2.513 m.n.m.
 • Nejnižší kóta / údolí: 1.190 m.n.m.

Sjezdovky v Tre Valli

 • Lehké: 32 km
 • Středně těžké: 48 km
 • Těžké: 12 km

Z těchto sjezdovek v Tre Valli je 100 % s možností umělého zasněžování v případě nedostatku přírodního sněhu.

Přepravní zařízení (lanovky a vleky) v Tre Valli

 • Kabinových lanovek: 1
 • Kabinkových lanovek: 5
 • Sedačkových lanovek: 12
 • Lyžařských vleků: 5

Celkový počet lanovek a vleků v Tre Valli je 23 o celkové délce 26.1 km s přepravní kapacitou 40.300 osob za hodinu.

Tre Valli - poloha

GPS koordináty pro navigace: 46.3725, 11.6634 (46°22'21'', 11°39'48'')