-

Lyžování a ubytování Passo Tonale / Ponte di Legno

Ubytování v Passo Tonale nebo v Ponte di Legnu - kde můžete bydlet?

Passo Tonale

Pojeďte s námi strávit do Alp do Itálie zimní dovolenou do některého z ubytování v lyžařském středisku Passo Tonale (Passo Tonale / Ponte di Legno, Itálie) a užijte si skvělé sjezdové i běžecké lyžování na udržovaných tratích v blízkém i vzdálenějším okolí

Ponte di Legno

Vydejte se na aktivní zimní dovolenou do Alp a prožijte v oblíbeném lyžařském středisku Ponte di Legno v Passo Tonale nebo v Ponte di Legnu, které je známé nejen v Itálii, ale i za hranicemi, a prožijte tady zasloužený čas odpočinku plný lyžování a dalších zimních sportů

Lyžování Passo Tonale / Ponte di Legno - kde se lyžuje?

Passo Tonale

Náhled skimapy areálu Passo Tonale

Ve skiarálu Passo Tonale (Passo Tonale / Ponte di Legno, Itálie) na vás čekají pečlivě upravované sjezdovky a moderní lanovky a vleky pro ty nejlepší zážitky nejen z lyžování, ale i ze snowboardingu nebo skialpinistických tůr

Ponte di Legno - Temú

Náhled skimapy areálu Ponte di Legno - Temú

Vydejte se na lyže do lyžařského areálu Ponte di Legno - Temú a vychutnejte si v Passo Tonale nebo v Ponte di Legnu v Itálii skvělé lyžování na udržovaných sjezdovkách všech stupňů obtížnosti, kde si užijí jak začínající, tak i pokročilí lyžaři

Lyžování Passo Tonale / Ponte di Legno - informace

Rychle se rozvíjející lyžařské středisko Passo Tonale v severní části Itálie by se svými hranatými výškovými ubytovacími domy určitě nevyhrálo žádnou cenu za krásu nebo urbanistickou dokonalost. Co však chybí v alpské romantice a kouzlu zasněžené zimní krajiny se starobylými alpskými dřevěnými domky, to tady kompenzují až neuvěřitelně prostorné a ve většině případů středně těžké sjezdovky, na kterých si všichni lyžaři přijdou na své bez ohledu na jejich technickou vyspělost a lyžařské umění.

Lyžařská oblast Passo Tonale / Ponte di Legno - fotografie

Od května do září láká lyžaře, kteří se ani během léta nechtějí vzdát svého oblíbeného sportu, letní lyžařská oblast na ledovci Presena. Obec Ponte di Legno, která se nachází asi 5 kilometrů vzdušnou čarou západně od průsmyku, je také dobře vybavena pro sjedové lyžování a další zimní sporty a spolu se svým lyžařským areálem Ponte di Legno vytvořila úctyhodnou lyžařskou houpačku. Na hranicích Trentina s Lombardií najdou příznivci alpského lyžování a zimní zábavy skutečné eldorádo, kterému se co do jistoty přírodního sněhu může v Itálii rovnat jen málokteré lyžařské středisko.

To, že se centrum sjezdového lyžování Passo Tonale, které leží v nadmořské výšce 1.880 metrů a je charakteristické svými, dle některých názorů až nehezkými, výškovými domy a funkčními apartmány zdá opticky málo přitažlivé, bude skutečným znalcům alpského lyžování v Itálii sotva vadit. Jedinečná poloha horského průsmyku mezi vrcholky přírodního parku Adamello - Brenta na jihu a pohořím Ortler na severu je totiž z pohledu podmínek pro sjezdové lyžování jednoduše bezkonkurenční.

Lyžařská oblast Passo Tonale / Ponte di Legno - fotografie

Na rozdíl od Passo Tonale, které se nachází nad hranicí lesa a veškeré sjezdové tratě jsou tak vedeny po zasněžených pláních zdejších vrcholů, se městečko Ponte di Legno nalézá o téměř 600 výškových metrů níže. Staré historické centrum městečka leží v nadmořské výšce 1.260 metrů a charakter okolní krajiny je úplně jiný než nahoře v průsmyku. Ponte di Legno leží uprostřed krásných jehličnatých lesů a pro turisty, kteří se rozhodli strávit svou zimní dovolenou právě v této části Itálie, jsou tady k dispozici moderní hotely a apartmánové domy.

Lyžování je v této oblasti možné po celý rok. Sjezdovky v oblasti severně od městečka, mezi vrcholky Monte Tonale Orientale, který dosahuje nadmořské výšky 2.696 a Occidentale, jenž se šplhá do výše 2.696 metrů, nejsou nijak zvlášť technicky náročné a jedinečné panorama s výhledem na ledovec Presena, který se nachází na opačné straně údolí, je zaručené. Ze severního okraje městečka vyveze příznivce sjezdového lyžování do skiareálu Passo Tonale hned několik lanovek a vleků, z nichž některé mají své horní stanice v nadmořské výšce až 2.200 metrů. Z horní stanice nejvýchodnější lanovky San Bartolomeo pokračuje směrem na Passo Contrabandieri další lanová dráha, která končí až v nadmořské výšce téměř 2.600 metrů. K nejdelším a také nejnáročnějším sjezdovkám severní části skiareálu patří téměř pět kilometrů dlouhý sjezd Alpino. Vede z kóty 2.525 metrů nad mořem, kde se nachází horní stanice lanovky, západně od vrcholku Monte Serodine, který dosahuje výšky 2.534 metrů, až dolů zpět do Tonale.

Lyžařská oblast Passo Tonale / Ponte di Legno - fotografie

V jižní části areálu vyvezou lyžaře kabinkové a následně sedačkové lanovky a vleky až na ledovec Presena. Na něm se, v nadmořské výšce přes 3.000 metrů, dá užít velmi slušné lyžování skutečně po celý rok. Ledovec ale není jedinou možností, kde se jižně od městečka během zimního období lyžuje. Zkušení lyžaři si mohou také vyzkoušet tři kilometry dlouhou sjezdovku Paradiso - Piste, která začíná v horském sedle Passo Paradiso v nadmořské výšce 2.585 metrů a vede dolů do Tonale.

Nabídku těžších sjezdovek celé oblasti doplňuje Ponte di Legno se svým téměř tři kilometry dlouhým a technicky náročným sjezdem z vrcholu Corno d'Aola. Z vesničky se dá přes vrcholek Doss dell Pertiche, který dosahuje nadmořské výšky 1.876 metrů, dostat až do nedalekého Temú. Sjezdovky celého skiareálu jsou většinou lehké až středně těžké a velmi často jsou vedeny průseky v lesích. V případě silného větru či jinak nepříznivého počasí jsou velmi vítanou alternativou ke sjezdovkám v horních pasážích hor, kde už může být jízda za takových povětrnostních podmínek problematická.

Lyžařská oblast Passo Tonale / Ponte di Legno - fotografie

Běžkařské trasy v okolí Ponte di Legno a Temú jsou nejčastěji vedeny v nadmořské výšce do 1.900 metrů. Přímo v městečku mají příznivci běžeckého lyžování k dispozici hned několik pěkných běžkařských stop, včetně okružní trasy se startem ve Valbione v nadmořské výšce 1.530 metrů. Až do výšky 1.750 metrů vede trasa Trivigno - Loipe, která běžce dovede až do oblasti Aprica. Na této trati je po celou zimní sezónu přírodní sníh zaručen.

V nižší nadmořské výšce leží okružní trasa v sousedním areálu Pian di Gembro, která dosahuje maximální výšky 1.420 metrů. Trať je obklopena jehličnatými lesy na slunečné náhorní plošině, v přírodním stejnojmenném parku Pian di Gembro. Náročná běžecká trasa z Passo Tonale drží výškový rekord, mezi městečkem a vrcholkem Passo Paradiso vystupuje tato středně těžká až do výšky téměř 1.900 metrů.

Passo Tonale / Ponte di Legno - lyžařské informace

Hodnocení

Celkové hodnocení oblasti Passo Tonale / Ponte di Legno: ****

 • Velikost skiareálů v oblasti: ****
 • Sjezdovky: *****
 • Lanovky / vleky: ****
 • Jistota sněhu: *****
 • Úprava sjezdovek: *****
 • Lyžaři začátečníci: ****
 • Pokročilí lyžaři: *****
 • Snowpark / funpark: ****
 • Běh na lyžích: ***
 • Rodinná dovolená: *****

Výškové členění

 • Nejvyšší kóta / vrchol: 3.000 m.n.m.
 • Nejnižší kóta / údolí: 1.121 m.n.m.

Sjezdovky v Passo Tonale nebo v Ponte di Legnu

 • Lehké: 48 km
 • Středně těžké: 122 km
 • Těžké: 30 km

Z těchto sjezdovek v Passo Tonale nebo v Ponte di Legnu je 100 % s možností umělého zasněžování v případě nedostatku přírodního sněhu.

Přepravní zařízení (lanovky a vleky) v Passo Tonale nebo v Ponte di Legnu

 • Kabinových lanovek: 0
 • Kabinkových lanovek: 8
 • Sedačkových lanovek: 38
 • Lyžařských vleků: 6

Celkový počet lanovek a vleků v Passo Tonale nebo v Ponte di Legnu je 56 o celkové délce 64.8 km s přepravní kapacitou 99.650 osob za hodinu.

Passo Tonale / Ponte di Legno - poloha

GPS koordináty pro navigace: 46.2546, 10.5466 (46°15'17'', 10°32'48'')