Monte Bondone

Lyžování Monte Bondone - kde se lyžuje?

Monte Bondone nabízí lyžování v následujících lyžařských areálech.

  Ubytování Monte Bondone - kde můžete bydlet?

  Právě teď nabízíme v Monte Bondone ubytování v těchto střediscích. Všechna jsou součástí lyžařské oblasti Monte Bondone a jsou v dojezdové vzdálenosti od všech výše uvedených lyžařských areálů.

  Lyžování Monte Bondone - mapa sjezdovek

  Lyžařská mapa sjezdovek oblasti Monte Bondone
  Kliknutím na obrázek zobrazíte lyžařskou mapu sjezdovek (skimapu) v plném rozlišení

  Poloha lyžařské oblasti Monte Bondone

  Praha ~ 735 km
  Brno ~ 800 km
  GPS: 46.036897, 11.049156

  Monte Bondone - další informace o lyžování

  Lyžařská oblast Monte Bondone - fotografie z oblasti

  Menší lyžařská oblast Monte Bondone se nachází zhruba 15 kilometrů od hlavního města provincie Trentino Trenta ve známém údolí Val di Sole. Je situována na slunné terase s výhledem na okouzlující panorama Dolomit, táhnoucí se od pohoří Brenta, na jehož svazích se mohou sjezdaři věnovat svému oblíbenému lyžování ve středisku Madonna di Campiglio až po nedaleký vrcholek Paganella, který je součástí stejnojmenného lyžařského areálu, ležícího jen asi 10 kilometrů severněji.

  Lyžařská oblast Monte Bondone - fotografie z oblasti

  Z pohledu alpského lyžování v Itálii se jedná o historicky významnou oblast, jejíž začátky sahají až do roku 1934. Právě v tomto roce tady byl pro vyznavače sjezdového lyžování, které bylo tehdy v plenkách, otevřen vůbec první lyžařský vlek v provincii Trentino. Lyžařská oblast Monte Bondone je součástí rozsáhlé lyžařské oblasti Skirama Dolomiti Adamello Brenta, kam patří kupříkladu již zmiňované regiony Madonna di Campiglio a Paganella, ale také Passo Tonale, Folgaria - Lavarone či Marilleva - Folgarida.

  Lyžařská oblast Monte Bondone - fotografie z oblasti

  Centrem oblasti jsou vesnice s pestrou nabídkou ubytování Vaneze a Vason. Vaneze se nachází nad Trentem, v nadmořské výšce 1.300 metrů a vede k němu klikatá horská silnice. Kdo si chce užít svou zimní dovolenou na svazích vrcholů Montesel a Palon, které tvoří lyžařský areál Monte Bondone, s největší pravděpodobností bude cestovat právě přes Vaneze. Vason pak leží ještě o dalších 350 metrů výše. Vzdálenost mezi oběma vesničkami je asi 3 kilometry a držitelé lyžařského pasu se mohou po celé oblasti bezproblémově pohybovat díky bezplatnému skibusu, který je odveze od ubytování až na sjezdovku.

  Lyžařská oblast Monte Bondone - fotografie z oblasti

  Sjezdovky jsou zde široké a bezpečné, vedené ve většině případů nad hranicí lesa. Nejvyšším bodem skiareálu je vrchol Palon, který se vypíná do výšky 2.090 metrů nad mořskou hladinu. Druhým vrcholem, po jehož svazích se vinou sjezdové tratě do Vaneze, je Montesel s nadmořskou výškou 1.730 metrů. Sjezdovky jsou tu vybaveny moderním systém umělého zasněžování, který pokrývá 100% lyžařské oblasti. V případě nedostatku přírodního sněhu se tak vyznavači sjezdového lyžování nemusejí obávat, že by si tady nezalyžovali.

  Lyžařská oblast Monte Bondone - fotografie z oblasti

  Na celkem 21 kilometrů pečlivě upravovaných sjezdovek různých stupňů obtížnosti dopraví příznivce sjezdového lyžování 5 sedačkových lanovek. Nejznámější a také nejdelší zdejší sjezdovkou je Gran Pista na Palonu. Ta se táhne v délce skoro 4 kilometrů z jeho vrcholu nejdříve nad hranicí lesa a ve své dolní pasáži skrze lesní průsek až k dolní stanici lanovky ve vesničce Mezavia. Sklon této tratě se pohybuje těsně pod hodnotou 40% a díky svému profilu a charakteristice byla již několikrát oceněna jako nejlepší sjezdovka v Trentinu. Lyžaři se na ní dostanou lanovkou Rocce Rosse, která patří mezi nejrychlejší lanové dráhy v Evropě. Z pouhých 7 minut jízdy překoná Rocce Rosse převýšení více než 800 metrů.

  Lyžařská oblast Monte Bondone - fotografie z oblasti

  Snowboardeři jistě nepohrdnou snowparkem se super - pipe, U - rampou, dráhou pro boardercross a mnoha dalšími přírodními překážkami, které tu na ně čekají. Funpark se nachází v dolní pasáži Monteselu, jen kousek od jednotlivých ubytování nad vesničkou Vaneze. Pamatováno je tady i na milovníky běžeckého lyžování, pro které je tu udržováno hned několik běžeckých tratí. Nádherným údolím Viote vede v nadmořské výšce kolem 1.500 metrů téměř 40 kilometrů stop.

  Lyžařská oblast Monte Bondone - fotografie z oblasti

  Lyžařská oblast Monte Bondone ale nabízí svým návštěvníkům i celou řadu dalších služeb. Velká pozornost se zde věnuje našim nejmenším lyžařům. Své ratolesti tu mohou rodiče bez obav odložit do lyžařské školky, kde se jim budou věnovat zkušení instruktoři a formou hry jim zpříjemní jejich první lyžařské krůčky. Lyžování však není jedinou činností, které se mohou návštěvníci tohoto italského lyžařského regionu věnovat. Z dalších sportovních aktivit nedaleko ubytování určitě stojí za to vyzkoušet jízdu na sáňkařské dráze, vydat se na výlet na sněžnicích, zabruslit si na přírodním ledě a nebo se proletět balonem po okolí.

  Lyžařská oblast Monte Bondone - fotografie z oblasti

  Pokud patříte mezi milovníky historických památek, měli byste využít možnosti navštívit během vaší zimní dovolené v Itálii také blízké město Trento. To může být po právu pyšné na své jedinečné a krásné církevní stavby a paláce s nádhernými freskami. Další možností je návštěva místního muzea či galerie. Za zmínku také stojí velmi oblíbené vánoční trhy, které jsou rájem pro nakupování.

  Monte Bondone - užitečné odkazy

  Nenalezli jste na našich stránkách to pravé? Nabídku zimní dovolené v Monte Bondone nebo lyžařských zájezdů do Monte Bondone od dalších českých cestovních kanceláří naleznete na našich partnerských webech. Zájezdy jsou denně aktualizovány a v nabídce naleznete pouze osvědčené a prověřené pořadatele specializující se na zimní dovolenou a zájezdy za lyžováním.

  Hodnocení

  2/5
  Sjezdové lyžování: **
  Snowboarding: ****
  Běžky: **
  Rodinná dovolená: ***
  Turistika: ?
  Zábava / Aprés ski: ****

  Sjezdovky

  Lehké: 6 km
  Středně těžké: 13 km
  Těžké: 1 km

  Přepravní zařízení

  Kabiny: 0
  Kabinky: 0
  Lanovky: 4
  Vleky: 0

  Novinky

  23.8.2016
  Itálie v lednu s polopenzí 8.890,-

  Týdenní pobyt v Itálii, Marilleva s polopenzí za 8.890,-. Termín 8.1. – 14.1.2016. Útulný menší… [více]

  20.7.2016
  Nabídka zimní dovolené 2016/2017

  Zima již v prodeji! Kompletní nabídku ubytování na zimní období 2016/2017 naleznete zde.

  18.5.2016
  Rakousko dítě do 12 let zdarma

  Letní dovolená v Rakousku, Kaprun / Zell am See s all inclusive za 6.048,-. Dítě… [více]

  8% dolů, děti zdarma

  Slevy na pobyty v Alpách Nabízíme slevu 8%.
  Každému a po celou zimu.
  K tomu děti do 12 let ZDARMA.
  Plus další mimořádné akce.
  Potřebujete s něčím poradit? Jste skupina a požadujete individuální přístup? Kontakty Zavolejte nám na
  222 745 417
  jsme na

  nebo pište na
  vlna@vlna.cz

  Reprezentace jezdí s námi

  Zimní olympijské hry 2010 - Vancouver Nejen členové bronzové štafety ze ZOH 2010 byli opět během své zimní přípavy v rakouském Ramsau ubytováni se svým realizačním týmem v našich objektech.

  Spolupracujeme

  kurzy prodej bazar