-

Lyžování a ubytování Merano 2000

Lyžování Merano 2000 - kde se lyžuje?

Meran 2000

Náhled skimapy areálu Meran 2000

Ve skiarálu Meran 2000 (Merano 2000, Itálie) na vás čekají pečlivě upravované sjezdovky a moderní lanovky a vleky pro ty nejlepší zážitky nejen z lyžování, ale i ze snowboardingu nebo skialpinistických tůr

Pfelders

Náhled skimapy areálu Pfelders

Vydejte se na lyže do lyžařského areálu Pfelders a vychutnejte si v Meranu 2000 v Itálii skvělé lyžování na udržovaných sjezdovkách všech stupňů obtížnosti, kde si užijí jak začínající, tak i pokročilí lyžaři

Lyžování Merano 2000 - informace

Menší lyžařské středisko v Itálii Meran 2000 patří k lyžařskému spojení Ortler Skiarena, ke kterému patří 15 skiareálů na západě jižního Tyrolska, a je vedle Suldenu největším lyžařským střediskem tohoto lyžařského „kolotoče“. Z městečka Meran se malou silnicí dostanete do Haflingu (1 300 m.n.m.), odkud se již do skiareálu vyjede 8-místnou kabinkovou lanovkou nad městečkem Meran. Alternativní vstupní možností do lyžařského areálu je staré lanovka v Senně. Ta se doporučuje využít zejména při zasněžených silnicích, protože se tak můžete vyhnout prudkému horskému průsmyku.

Lyžařská oblast Merano 2000 - fotografie

Na lyžaře čeká 40 km perfektně upravených sjezdovek, většina z nich je střední úrovně obtížnosti. Tato lyžařská oblast je ideální i pro lyžování rodin s dětmi – na ty nejmenší čeká v dětském parku kouzelný koberec, který jim usnadní první krůčky na lyžích.

Také horské panorama je opravdu zajímavé, při dobré viditelnosti můžete vidět směrem na západ téměř 4000 m vysoký Ortlergruppe, na jih postupně končící Alpy a na východ Dolomity. Chcete si udělat přestávku? Občerstvení nabízí Meran 2000 na sedmi zastávkách, kde o vás bude dobře postaráno. Většinou se jedná o stylové horské chaty, kde hraje i živá hudba.

Lyžařská oblast Merano 2000 - fotografie

Sjezdovky jsou každý pátek večer uměle osvětlené a vy tak na nich můžete vyzkoušet své dovednosti, které získáte v jednom z lyžařských kursů. Ve Falzebenu se vine jedna běžkařská trasa přes krajinu a v okolí Meranu 2000 najdou trasy i lyžařští turisté. Lyžařský areál má moderní lyžařské vleky a lanovky, v uplynulých letech bylo mnoho starých vleků nahrazeno moderním zařízením. Velmi oblíbený je také kombinovaný tiket do skiareálu a termálních lázní.

Lyžuje se v nadmořské výšce 1 670 – 2 300 metrů, na výběr je 12,5 km sjezdovek značených modře, 25 km červeně a 2,5 km černě. Na svahy vás vyveze 1 lyžařský vlek, 4 sedačkové a 2 kabinkové lanovky. Lyžařská střediska v Meranu a okolí splňují ty nejvyšší požadavky zimních sportů. Začátečníci i profesionálové se tu budou cítit jako doma.

Lyžařská oblast Merano 2000 - fotografie

Dokonce i údolí Passeiertal (italsky Val Passiria) nabízí s Pfelders lyžařský areál, který je vhodný zejména pro rodiny s dětmi. Schwemmalm se zase nachází v údolí Ultental (Val d'Ultimo), zde budete mít impozantní pohled na horský masív Ortler. Leodvec Val Senales zase nabízí lyžování a radovánky na sjezdovkách nejen v zimě, ale i v letních měsících. Proto zde také v létě trénují lyžařští profesionálové a připravují se na příští zimní sezónu.

Je libo lyžování, běžky, zimní turistika, výlety na sněžnicích nebo bruslení? Oblast Meranu nabízí celou řadu zimních aktivit. Zimní dovolená v údolí Ultental, Schnalstal nebo v lázeňském městě Meran? Všude najdete mnoho běžkařských tratí, pro začátečníky i profesionály. A pokud by vám ani tohle nestačilo, doporučujeme vyzkoušet lezení po ledu v Rabensteinu, to vám určitě zvedne adrenalin. Kdo by však měl zájem raději o něco pohodlnějšího, doporučujeme zase zimní turistiku přes zasněženou krajinu kolem Merana nebo výlet na sněžnicích.

Lyžařská oblast Merano 2000 - fotografie

Falzeben leží v nadmořské výšce 1600 metrů a nachází se vysoko nad Haflingem. Známý je především jako dolní stanice kabinkové lanovky se žlutými gondolami, které přepravují turisty a výletníky v létě a lyžaře v zimě. Meran 2000 nabízí i mnoho možností pro cykloturistiku. V blízkosti dolní stanice se nachází také zajímavá výstava minerálů, kterou doporučujeme navštívit. Z parkoviště (za poplatek) Falzeben jsou rovněž dostupné turistické cíle jako je Moschwald Alm, chata Kesselberg Hütte, Waidmann Alm anebo Kirchsteiger Alm. Probíhá tudy také část evropské dálkové turistické trasy E5. Kdo se chce dostat výš, tomu je doporučen horský výstup na Ifinger.

Absolutním zážitkem je vedle lyžování jízda na bobové dráze Alpin Bob Meran 2000, nejdelší v Itálii, která nabízí zážitek nejen pro děti. V nadmořské výšce 1 900 metrů a až 12 metrů nad zemí se vydáte na bobech po dráze dlouhé 1,1 km. Ta funguje nejen v zimě, ale i v létě, a vlastně po celý rok a je tak první celoročně otevřenou bobovou dráhou v jižním Tyrolsku.

Lyžařská oblast Merano 2000 - fotografie

V prosinci roku 2005 byly ve městě Meran otevřeny nové termální lázně. Nacházejí se naproti starobylému lázeňskému domu a na břehu horského potoka Passer. Čisté linie, teplé barevné tóny a přírodní drahé kameny vyznačují prosvětlenou skleněnou architekturu milánské archotekta Matteo Thuna.

Lázeňské město Meran zahrnuje místní části Gratsch, Obermais, Untermais, Sinich, Labers a Staré město, a rozkládá se v nadmořské výšce 263 – 1 621 m. Po regionálním hlavním městě Bozen je to druhé největší město jižního Tyrolska a je známé díky mírnému středomořskému klimatu. I přes mírné klima tu můžete strávit nádhernou zimní dovolenou.

Merano 2000 - lyžařské informace

Hodnocení

Celkové hodnocení oblasti Merano 2000: ***

 • Velikost skiareálů v oblasti: ***
 • Sjezdovky: ***
 • Lanovky / vleky: *****
 • Jistota sněhu: *****
 • Úprava sjezdovek: *****
 • Lyžaři začátečníci: ***
 • Pokročilí lyžaři: ***
 • Snowpark / funpark: ***
 • Běh na lyžích: ***
 • Rodinná dovolená: ****

Výškové členění

 • Nejvyšší kóta / vrchol: 2.502 m.n.m.
 • Nejnižší kóta / údolí: 1.601 m.n.m.

Sjezdovky v Meranu 2000

 • Lehké: 17 km
 • Středně těžké: 34 km
 • Těžké: 7 km

Z těchto sjezdovek v Meranu 2000 je 100 % s možností umělého zasněžování v případě nedostatku přírodního sněhu.

Přepravní zařízení (lanovky a vleky) v Meranu 2000

 • Kabinových lanovek: 1
 • Kabinkových lanovek: 1
 • Sedačkových lanovek: 6
 • Lyžařských vleků: 2

Celkový počet lanovek a vleků v Meranu 2000 je 11 o celkové délce 15.3 km s přepravní kapacitou 13.778 osob za hodinu.

Merano 2000 - poloha

GPS koordináty pro navigace: 46.6638, 11.1745 (46°39'50'', 11°10'28'')