-

Lyžování a ubytování Madonna di Campiglio / Pinzolo

Ubytování v Madonně di Campiglio nebo v Pinzolu - kde můžete bydlet?

Madonna di Campiglio

Pojeďte s námi strávit do Alp do Itálie zimní dovolenou do některého z ubytování v lyžařském středisku Madonna di Campiglio (Madonna di Campiglio / Pinzolo, Itálie) a užijte si skvělé sjezdové i běžecké lyžování na udržovaných tratích v blízkém i vzdálenějším okolí

Pinzolo

Vydejte se na aktivní zimní dovolenou do Alp a prožijte v oblíbeném lyžařském středisku Pinzolo v Madonně di Campiglio nebo v Pinzolu, které je známé nejen v Itálii, ale i za hranicemi, a prožijte tady zasloužený čas odpočinku plný lyžování a dalších zimních sportů

Lyžování Madonna di Campiglio / Pinzolo - kde se lyžuje?

Madonna di Campiglio / Pinzolo / Folgarida - Marilléva

Náhled skimapy areálu Madonna di Campiglio / Pinzolo / Folgarida - Marilléva

Ve skiarálu Madonna di Campiglio / Pinzolo / Folgarida - Marilléva (Madonna di Campiglio / Pinzolo, Itálie) na vás čekají pečlivě upravované sjezdovky a moderní lanovky a vleky pro ty nejlepší zážitky nejen z lyžování, ale i ze snowboardingu nebo skialpinistických tůr

Lyžování Madonna di Campiglio / Pinzolo - informace

Vidět a být viděn – tak zní heslo v Madonně di Campiglio, na úpatí pohoří Brenta. Italové počítají mondénní metropoli, ve které byla ubytována už císařovna Sissi, za své nejoblíbenější zimní sportovní středisko. Radost z lyžování v Itálii však nestojí v popředí zájmu všech, protože nabídky pro nelyžaře jsou velké. Možná to je také důvod, proč zde každoročně firma Ferrari-Scuderia tráví svoji lyžařskou dovolenou. Slavné lyžařské středisko architektonicky určitě zajímavé není, ale o to více upoutá svoji krásnou krajinou. Uprostřed tmavých jehličnatých lesů, v údolní kotlině, se krčí Madonna di Campiglio v nadmořské výšce 1550 metrů. Nad ní vyčnívají na západní straně obrovské žulové hory pohoří Presanella a na východní straně bizarní pohoří Dolomity-Brenta.

Lyžařská oblast Madonna di Campiglio / Pinzolo - fotografie

Přímo v Campigliu, jak je nazýváno znalci, patří vedle alpského lyžování k nejoblíbenějším činnostem příjemné procházky v pěší zóně, nákupy v luxusních buticích, nebo popíjení cappuccina v kavárně. Na jižní straně, v údolí Val Rendana, nabízí středisko Pinzolo, které je obchodním centrem v regionu, ubytovací možnosti pro lehčí peněženky. Jsou zde i legendární sjezdovky Světového poháru. Sjezdovky kolem Madonny di Campiglio jsou převážně středně těžké, až lehké. Většina jich začíná i končí přímo ve středisku, čekací doby jsou zde cizím pojmem. Dopoledne je nejlepší poznat na lyžích z vrcholku Rifugio Pancugolo západní svahy s mírnými sjezdovkami, nebo se přesunout z oblastí Pradalago a Campo Carlo Magno na vrcholek Monte Vigo, v údolí Val di Sole.

Skvělí lyžaři by neměli v žádném případě vynechat sjezd Canalone Miramonte, se svou slavnou FIS-sjezdovkou 3-Tre, na které se jezdí slalom Světového poháru mužů. V odpoledních hodinách se doporučuje pro lyžování slunná strana na Passo Grosté, se širokými sjezdovkami pod načervenalými stěnami pohoří Brenta. Na vrcholku Monte Spinale můžete lyžařský den perfektně zakončit na známé černé sjezdovce Spinale Direttissima, která má sklon až 65 %. Na dolním konci byl vystaven pomník mistru světa ve Formuli 1 - Michaelu Schumacherovi. Na jeho počest byl nazván 250 metrů dlouhý úsek sjezdovky Streif Schumacher, který bývalý pilot Ferrari také sám slavnostně otevřel.

Lyžařská oblast Madonna di Campiglio / Pinzolo - fotografie

O něco jižněji, na úpatí hory Doss del Sabion, leží lyžařský rodinný areál Pinzolo. Na sjezdovce Pista Competition se už roky jezdí závod Trofeo Topolino Sci, jeden z nejvýznamnějších mezinárodních mistrovství ve sjezdovém lyžování pro juniory z více než 40 zemí. Butiky a kluby zde vytvářejí neodmyslitelnou kulisu. Většina hostů navštěvuje Campiglio podle hesla: In je ten, kdo je zde. A tak je nóbl středisko plné života i přes den, chodí se na procházky a zamrzlé jezero je ideálním místem pro bruslaře. Samozřejmě každý doufá, že při nákupu potká některou z hvězd ve fotbale, ve Formuli 1 nebo jiného VIP hosta, jako například George Clooneyho. Večer se vyráží do barů a klubů: nejdříve do barů Swiss Bar a Franz Josef, později do Desalpes a Cliffhanger.

Madonna di Campiglio / Pinzolo - lyžařské informace

Hodnocení

Celkové hodnocení oblasti Madonna di Campiglio / Pinzolo: ****

 • Velikost skiareálů v oblasti: *****
 • Sjezdovky: *****
 • Lanovky / vleky: ****
 • Jistota sněhu: *****
 • Úprava sjezdovek: *****
 • Lyžaři začátečníci: ****
 • Pokročilí lyžaři: ****
 • Snowpark / funpark: *****
 • Běh na lyžích: ***
 • Rodinná dovolená: *****

Výškové členění

 • Nejvyšší kóta / vrchol: 2.504 m.n.m.
 • Nejnižší kóta / údolí: 852 m.n.m.

Sjezdovky v Madonně di Campiglio nebo v Pinzolu

 • Lehké: 50 km
 • Středně těžké: 67 km
 • Těžké: 33 km

Z těchto sjezdovek v Madonně di Campiglio nebo v Pinzolu je 95 % s možností umělého zasněžování v případě nedostatku přírodního sněhu.

Přepravní zařízení (lanovky a vleky) v Madonně di Campiglio nebo v Pinzolu

 • Kabinových lanovek: 0
 • Kabinkových lanovek: 17
 • Sedačkových lanovek: 34
 • Lyžařských vleků: 8

Celkový počet lanovek a vleků v Madonně di Campiglio nebo v Pinzolu je 59 o celkové délce 69.1 km s přepravní kapacitou 102.540 osob za hodinu.

Madonna di Campiglio / Pinzolo - poloha

GPS koordináty pro navigace: 46.2256, 10.8261 (46°13'32'', 10°49'34'')