Livigno

Lyžování Livigno - kde se lyžuje?

Livigno nabízí lyžování v následujících lyžařských areálech.

  Ubytování Livigno - kde můžete bydlet?

  Právě teď nabízíme v Livignu ubytování v těchto střediscích. Všechna jsou součástí lyžařské oblasti Livigno a jsou v dojezdové vzdálenosti od všech výše uvedených lyžařských areálů.

   Lyžování Livigno - mapa sjezdovek

   Lyžařská mapa sjezdovek oblasti Livigno
   Kliknutím na obrázek zobrazíte lyžařskou mapu sjezdovek (skimapu) v plném rozlišení

   Poloha lyžařské oblasti Livigno

   Praha ~ 660 km
   Brno ~ 770 km
   GPS: 46.522966, 10.140381

   Livigno - další informace o lyžování

   Lyžařská oblast Livigno - fotografie z oblasti

   Jedním z nejlepších lyžařských areálů nejen v severní Itálii, ale i v celé Evropě, je malé městečko Livigno. To se nachází na hranici Itálie a Švýcarska v nadmořské výšce kolem 1.800 metrů. Dříve nevýznamná vesnička, která bývala během zimního období velmi často na několik měsíců úplně odříznuta od okolního světa, se díky vybudování tunelu Munt la Schera ze Švýcarska proměnila v moderní středisko alpského lyžování, které je vyhlášeným rájem nejrůznějších zimních sportů a aktivit. Druhou možností, jak se do Livigna dostat, je přes Bormio, ovšem tato klikatá a náročná cesta bývá během zimy uzavřená.

   Lyžařská oblast Livigno - fotografie z oblasti

   V dnešní době má městečko Livigno asi 5.000 stálých obyvatel a jeho návštěvníci se zde mohou v průběhu své zimní dovolené ubytovat v moderních a luxusních hotelích, útulných penzionech i apartmánových domech. Pochopitelně nechybí obvyklá turistická vybavenost v podobě celé řady obchodů, sportovních zařízení, wellness center a zábavních podniků. Vše je situováno do jedinečného centra alpského lyžování v podobě úzkého údolí, po jehož stranách se z okolních vrcholků spouštějí sjezdové tratě prakticky až do Livigna.

   Lyžařská oblast Livigno - fotografie z oblasti

   Lyžařský areál Livigno se může chlubit velmi moderními lanovkami a lyžařskými vleky. Pro sjezdové lyžování mají návštěvníci skiareálu k dispozici více než 110 kilometrů sjezdovek všech stupňů obtížnosti. Asi polovina tratí je červených, středně obtížných, třetina patří k jednodušším a technicky nenáročným a jen asi 15% se řadí k náročným černým terénům. V případě nedostatku přírodního sněhu jsou asi 3 čtvrtiny svahů vybaveny zasněžovacím zařízením, takže podmínky pro bezchybné lyžování jsou zajištěny i v případě nepřízně počasí.

   Lyžařská oblast Livigno - fotografie z oblasti

   Na východní straně údolí se nachází areál Mottolino, pojmenovaný podle 2.004 metrů vysoké hory, jež je jedním ze tří vrcholů, které celý areál tvoří. Dalšími jsou Monte Sponda a Monte della Neve, vysoké 2.576 respektive 2.785 metrů. Z vrcholu Monte della Neve se směrem k centru městečka Livigno vine hned několik černých, náročných tratí. Tady se budou cítit jako v ráji zkušení jezdci, kteří si tady budou moci užít skvělé lyžování a vychutnat si široké a prudké pláně bez jediné překážky. Na zbývajících 2 vrcholcích se nacházejí většinou červené sjezdovky včetně několika jednoduchých, modrých tratí. Hřeben se dá dokonce přejet do malé vesničky Trepalle, která se nachází v nadmořské výšce 2.096 metrů a leží na horské silnici směrem na Bormio.

   Lyžařská oblast Livigno - fotografie z oblasti

   Na opačné, západní straně údolí, se rozkládá lyžařský areál Carosello. Ten tvoří 2 vrcholy Carosello a Vetta Blesaccia, oba vysoké 2.796 metrů. Tento skiareál je mírnější a lyžování na zdejších sjezdovkách si užijí jak zkušení sjezdaři, tak i lyžařští začátečníci a také rodiny s dětmi. Zdejší sjezdovky jsou velmi prostorné a tak si tu dobře zalyžují i příznivci carvingového lyžování. Přes hřeben je možné se po nekonečných pláních, které vyhledávání příznivci freeridingu, spustit až do stanice lanovek Federia.

   Lyžařská oblast Livigno - fotografie z oblasti

   Livigno je také mekkou příznivců snowboardingu. Na ty tady čekají moderní a dobře vybavené funparky, které patří k tomu nejlepšímu, co mohou snowboardistům italské Alpy nabídnout. V lyžařské areálu Mottolino, jen asi 100 metrů od vrcholové stanice lanovky, se nachází Snowpark Mottolino. Ten je rozdělen na více sektorů podle náročnosti atrakcí. Snowboardisté a příznivci akrobatického lyžování tady najdou skoky, rampy, nejrůznější dráhy, otočky a další atrakce. Snowpark Mottolino se pravidelně umisťuje v různých anketách na čelních příčkách v žebříčcích popularity evropských funparků.

   Na druhé straně údolí si mohou snowboardisté zařádit ve Snowparku Carosello 3000. I tento park leží asi 150 metrů od vrcholové stanice lanovky a na jeho návštěvníky tu čekají perfektně udržované dráhy, rampy, četné skoky a další překážky. A i zde jsou atrakce rozděleny dle náročnosti, takže se tady mohou dobře bavit jako zkušení boardeři, tak také začínající jezdci.

   Livigno však nepřitahuje jen sjezdaře, neboť má co nabídnout i milovníkům běžeckého lyžování. V okolí Livigna na ně čeká téměř 40 kilometrů skvěle připravených a udržovaných běžeckých tratí. Většina z nich se táhne a kroutí v údolí, nedaleko jednotlivých hotelů a penzionů, které slouží k ubytování turistů, kteří se rozhodli pro Livigno jako místo, kde stráví svojí zimní dovolenou.

   Vedle lyžování samozřejmě nabízí Livigno svým hostům i další aktivity, jako je kupříkladu bruslení, sáňkování, nebo snowtubing. A jak už bývá v Itálii zvykem, také oblast Livigna se může pochlubit širokou nabídkou aprés - ski. Po setmění je možné trávit volný čas v některém ze zdejších wellness či fitness center, na masáži nebo v sauně, popřípadě se dá zajít na bowling či jen tak posedět do některého z místních barů. Volné chvilky během dne se dají strávit procházkami městem nebo místních obchodů.

   Vzhledem ke své poloze a přístupu přes Švýcarsko je Livigno bezcelní zónou. Návštěvníkům se tak během dovolené nabízejí výhodné možnosti nákupů. Za velmi atraktivní ceny je tu možné pořídit například pohonné hmoty, kosmetiku, módní zboží nebo alkohol.

   Livigno - užitečné odkazy

   Italské Livigno je známé lyžařské středisko. Mnoho návštěvníků sem přijíždí také díky možnosti bezcelních nákupů. Zimní dovolená v Livignu slibuje nezapomenutelné zážitky. Vyžití zde najde snad úplně každý. Jste-li milovník běžek, sjezdovek nebo snowboardu, jste v Livignu na správném místě.

   Dlouhé údolí, rozprostřené mezi Itálií a Švýcarskem, zaručuje dostatek sněhu po celý rok. Lyžařské zájezdy bývají vyprodány mezi prvními. A pokud vás zajímá ještě více z tohoto zimního ráje, nabízíme vám další informace o Livignu, které vám možná pomohou při výběru zimní dovolené.

   Hodnocení

   4/5
   Sjezdové lyžování: ****
   Snowboarding: *****
   Běžky: ****
   Rodinná dovolená: ****
   Turistika: *
   Zábava / Aprés ski: ***

   Sjezdovky

   Lehké: 30 km
   Středně těžké: 65 km
   Těžké: 20 km

   Přepravní zařízení

   Kabiny: 0
   Kabinky: 6
   Lanovky: 14
   Vleky: 11

   Novinky

   23.8.2016
   Itálie v lednu s polopenzí 8.890,-

   Týdenní pobyt v Itálii, Marilleva s polopenzí za 8.890,-. Termín 8.1. – 14.1.2016. Útulný menší… [více]

   20.7.2016
   Nabídka zimní dovolené 2016/2017

   Zima již v prodeji! Kompletní nabídku ubytování na zimní období 2016/2017 naleznete zde.

   18.5.2016
   Rakousko dítě do 12 let zdarma

   Letní dovolená v Rakousku, Kaprun / Zell am See s all inclusive za 6.048,-. Dítě… [více]

   8% dolů, děti zdarma

   Slevy na pobyty v Alpách Nabízíme slevu 8%.
   Každému a po celou zimu.
   K tomu děti do 12 let ZDARMA.
   Plus další mimořádné akce.
   Potřebujete s něčím poradit? Jste skupina a požadujete individuální přístup? Kontakty Zavolejte nám na
   222 745 417
   jsme na

   nebo pište na
   vlna@vlna.cz

   Reprezentace jezdí s námi

   Zimní olympijské hry 2010 - Vancouver Nejen členové bronzové štafety ze ZOH 2010 byli opět během své zimní přípavy v rakouském Ramsau ubytováni se svým realizačním týmem v našich objektech.

   Spolupracujeme

   kurzy prodej bazar