-

Lyžování a ubytování Livigno

Ubytování v Livignu - kde můžete bydlet?

Livigno

Pojeďte s námi strávit do Alp do Itálie zimní dovolenou do některého z ubytování v lyžařském středisku Livigno (Livigno, Itálie) a užijte si skvělé sjezdové i běžecké lyžování na udržovaných tratích v blízkém i vzdálenějším okolí

Lyžování Livigno - kde se lyžuje?

Livigno

Náhled skimapy areálu Livigno

Ve skiarálu Livigno (Livigno, Itálie) na vás čekají pečlivě upravované sjezdovky a moderní lanovky a vleky pro ty nejlepší zážitky nejen z lyžování, ale i ze snowboardingu nebo skialpinistických tůr

Lyžování Livigno - informace

Jedním z nejlepších lyžařských areálů nejen v severní Itálii, ale i v celé Evropě, je malé městečko Livigno. To se nachází na hranici Itálie a Švýcarska v nadmořské výšce kolem 1.800 metrů. Dříve nevýznamná vesnička, která bývala během zimního období velmi často na několik měsíců úplně odříznuta od okolního světa, se díky vybudování tunelu Munt la Schera ze Švýcarska proměnila v moderní středisko alpského lyžování, které je vyhlášeným rájem nejrůznějších zimních sportů a aktivit. Druhou možností, jak se do Livigna dostat, je přes Bormio, ovšem tato klikatá a náročná cesta bývá během zimy uzavřená.

Lyžařská oblast Livigno - fotografie

V dnešní době má městečko Livigno asi 5.000 stálých obyvatel a jeho návštěvníci se zde mohou v průběhu své zimní dovolené ubytovat v moderních a luxusních hotelích, útulných penzionech i apartmánových domech. Pochopitelně nechybí obvyklá turistická vybavenost v podobě celé řady obchodů, sportovních zařízení, wellness center a zábavních podniků. Vše je situováno do jedinečného centra alpského lyžování v podobě úzkého údolí, po jehož stranách se z okolních vrcholků spouštějí sjezdové tratě prakticky až do Livigna.

Lyžařský areál Livigno se může chlubit velmi moderními lanovkami a lyžařskými vleky. Pro sjezdové lyžování mají návštěvníci skiareálu k dispozici více než 110 kilometrů sjezdovek všech stupňů obtížnosti. Asi polovina tratí je červených, středně obtížných, třetina patří k jednodušším a technicky nenáročným a jen asi 15% se řadí k náročným černým terénům. V případě nedostatku přírodního sněhu jsou asi 3 čtvrtiny svahů vybaveny zasněžovacím zařízením, takže podmínky pro bezchybné lyžování jsou zajištěny i v případě nepřízně počasí.

Lyžařská oblast Livigno - fotografie

Na východní straně údolí se nachází areál Mottolino, pojmenovaný podle 2.004 metrů vysoké hory, jež je jedním ze tří vrcholů, které celý areál tvoří. Dalšími jsou Monte Sponda a Monte della Neve, vysoké 2.576 respektive 2.785 metrů. Z vrcholu Monte della Neve se směrem k centru městečka Livigno vine hned několik černých, náročných tratí. Tady se budou cítit jako v ráji zkušení jezdci, kteří si tady budou moci užít skvělé lyžování a vychutnat si široké a prudké pláně bez jediné překážky. Na zbývajících 2 vrcholcích se nacházejí většinou červené sjezdovky včetně několika jednoduchých, modrých tratí. Hřeben se dá dokonce přejet do malé vesničky Trepalle, která se nachází v nadmořské výšce 2.096 metrů a leží na horské silnici směrem na Bormio.

Na opačné, západní straně údolí, se rozkládá lyžařský areál Carosello. Ten tvoří 2 vrcholy Carosello a Vetta Blesaccia, oba vysoké 2.796 metrů. Tento skiareál je mírnější a lyžování na zdejších sjezdovkách si užijí jak zkušení sjezdaři, tak i lyžařští začátečníci a také rodiny s dětmi. Zdejší sjezdovky jsou velmi prostorné a tak si tu dobře zalyžují i příznivci carvingového lyžování. Přes hřeben je možné se po nekonečných pláních, které vyhledávání příznivci freeridingu, spustit až do stanice lanovek Federia.

Lyžařská oblast Livigno - fotografie

Livigno je také mekkou příznivců snowboardingu. Na ty tady čekají moderní a dobře vybavené funparky, které patří k tomu nejlepšímu, co mohou snowboardistům italské Alpy nabídnout. V lyžařské areálu Mottolino, jen asi 100 metrů od vrcholové stanice lanovky, se nachází Snowpark Mottolino. Ten je rozdělen na více sektorů podle náročnosti atrakcí. Snowboardisté a příznivci akrobatického lyžování tady najdou skoky, rampy, nejrůznější dráhy, otočky a další atrakce. Snowpark Mottolino se pravidelně umisťuje v různých anketách na čelních příčkách v žebříčcích popularity evropských funparků.

Na druhé straně údolí si mohou snowboardisté zařádit ve Snowparku Carosello 3000. I tento park leží asi 150 metrů od vrcholové stanice lanovky a na jeho návštěvníky tu čekají perfektně udržované dráhy, rampy, četné skoky a další překážky. A i zde jsou atrakce rozděleny dle náročnosti, takže se tady mohou dobře bavit jako zkušení boardeři, tak také začínající jezdci.

Lyžařská oblast Livigno - fotografie

Livigno však nepřitahuje jen sjezdaře, neboť má co nabídnout i milovníkům běžeckého lyžování. V okolí Livigna na ně čeká téměř 40 kilometrů skvěle připravených a udržovaných běžeckých tratí. Většina z nich se táhne a kroutí v údolí, nedaleko jednotlivých hotelů a penzionů, které slouží k ubytování turistů, kteří se rozhodli pro Livigno jako místo, kde stráví svojí zimní dovolenou.

Vedle lyžování samozřejmě nabízí Livigno svým hostům i další aktivity, jako je kupříkladu bruslení, sáňkování, nebo snowtubing. A jak už bývá v Itálii zvykem, také oblast Livigna se může pochlubit širokou nabídkou aprés - ski. Po setmění je možné trávit volný čas v některém ze zdejších wellness či fitness center, na masáži nebo v sauně, popřípadě se dá zajít na bowling či jen tak posedět do některého z místních barů. Volné chvilky během dne se dají strávit procházkami městem nebo místních obchodů.

Lyžařská oblast Livigno - fotografie

Vzhledem ke své poloze a přístupu přes Švýcarsko je Livigno bezcelní zónou. Návštěvníkům se tak během dovolené nabízejí výhodné možnosti nákupů. Za velmi atraktivní ceny je tu možné pořídit například pohonné hmoty, kosmetiku, módní zboží nebo alkohol.

Livigno - lyžařské informace

Hodnocení

Celkové hodnocení oblasti Livigno: ****

 • Velikost skiareálů v oblasti: ****
 • Sjezdovky: *****
 • Lanovky / vleky: ****
 • Jistota sněhu: *****
 • Úprava sjezdovek: *****
 • Lyžaři začátečníci: ****
 • Pokročilí lyžaři: *****
 • Snowpark / funpark: *****
 • Běh na lyžích: ***
 • Rodinná dovolená: *****

Výškové členění

 • Nejvyšší kóta / vrchol: 2.798 m.n.m.
 • Nejnižší kóta / údolí: 1.816 m.n.m.

Sjezdovky v Livignu

 • Lehké: 30 km
 • Středně těžké: 65 km
 • Těžké: 20 km

Z těchto sjezdovek v Livignu je 80 % s možností umělého zasněžování v případě nedostatku přírodního sněhu.

Přepravní zařízení (lanovky a vleky) v Livignu

 • Kabinových lanovek: 0
 • Kabinkových lanovek: 6
 • Sedačkových lanovek: 13
 • Lyžařských vleků: 11

Celkový počet lanovek a vleků v Livignu je 31 o celkové délce 25.5 km s přepravní kapacitou 55.550 osob za hodinu.

Livigno - poloha

GPS koordináty pro navigace: 46.523, 10.1404 (46°31'23'', 10°8'25'')