-

Lyžování a ubytování Arabba / Marmolada

Ubytování v Arabbě nebo na Marmoladě - kde můžete bydlet?

Arabba

Ilustrační foto

Pojeďte s námi strávit do Alp do Itálie zimní dovolenou do některého z ubytování v lyžařském středisku Arabba (Arabba / Marmolada, Itálie) a užijte si skvělé sjezdové i běžecké lyžování na udržovaných tratích v blízkém i vzdálenějším okolí

Rocca Pietore

Ilustrační foto

Vydejte se na aktivní zimní dovolenou do Alp a prožijte v oblíbeném lyžařském středisku Rocca Pietore v Arabbě nebo na Marmoladě, které je známé nejen v Itálii, ale i za hranicemi, a prožijte tady zasloužený čas odpočinku plný lyžování a dalších zimních sportů

Lyžování Arabba / Marmolada - kde se lyžuje?

Arabba

Náhled skimapy areálu Arabba

Ve skiarálu Arabba (Arabba / Marmolada, Itálie) na vás čekají pečlivě upravované sjezdovky a moderní lanovky a vleky pro ty nejlepší zážitky nejen z lyžování, ale i ze snowboardingu nebo skialpinistických tůr

Marmolada

Náhled skimapy areálu Marmolada

Vydejte se na lyže do lyžařského areálu Marmolada a vychutnejte si v Arabbě nebo na Marmoladě v Itálii skvělé lyžování na udržovaných sjezdovkách všech stupňů obtížnosti, kde si užijí jak začínající, tak i pokročilí lyžaři

Lyžování Arabba / Marmolada - informace

Arabba je sice nejmenší, ale se vší pravděpodobností také nejsilnější, článek řetězce středisek alpského lyžování, sdružených do jedinečného okruhu s názvem Sella Ronda. S majestátným masivem Marmolada, kterému se také přezdívá Královna Dolomit, v pozadí a typickou atmosférou italského lyžařského střediska na jeho úpatí, nabízí Arabba tratě a terény jak pro lyžařské začátečníky, tak i nejnáročnější lyžaře. Arabba je malá obec, která společně s vesničkou Malga Ciapela přímo na úpatí Marmolady, tvoří základ tohoto lyžařského střediska. Téměř všechny ubytovací kapacity se nacházejí přímo u sjezdovek nebo v blízkosti některého z lyžařských vleků, protože se zde drží hesla Z hotelu přímo na lyžařskou sjezdovku. Lákadlem ke strávení zimní dovolené v Arabbě přímo pod masivem Marmolada nejsou jen dokonale upravené svahy a dobře značené sjezdovky, ale také jedinečná a těžko popsatelná krajina spolu s úchvatnými výhledy na okolní horské masivy.

Lyžařská oblast Arabba / Marmolada - fotografie

Lyžování v Itálii ve středisku Arabba si užijí především zkušení jezdci, neboť většina místních sjezdovek se svou náročností řadí ke středně těžkým až těžkým tratím. Začátečníci a méně zkušení lyžaři se však rozhodně nemusejí obávat, že by si v Arabbě nezajezdili. Díky propojení s ostatními středisky lyžařského kolotoče Sella Ronda se mohou bez problémů dostat do některého z okolních středisek a užít si jízdu na jejich schopnostem odpovídajících svazích kousek od Arabby. Severně od Arabby se nachází známá Alta Badia, které je pověstné svými pohodovými a technicky nenáročnými svahy, západně zase leží údolí Val di Fassa, kde je také k dispozici několik nenáročných svahů. Okruh Sella Ronda uzavírá na severozápadě od Arabby zimní středisko Val Gardena.

Oblast Arabba / Marmolada je také členem největší italské skupiny skiareálů Dolomiti Superski, kam patří i Alta Badia, Alta Pusteria / Hochpustertal, Civetta, Cortina d'Ampezzo, Plan de Corones / Kronplatz, San Martino di Castrozza / Primiero, Tre Valli, Val di Fassa / Fassatal, Val di Fiemme / Obereggen, Val Gardena / Alpe di Siusi a Valle Isarco / Eisacktal. Členy Dolomiti Superski je 12 lyžařských středisek v provincii Trentino a na jeden skipas Dolomiti Superski si jeho majitel může užívat jedinečné lyžování na téměř 1.200 kilometrech sjezdovek a 420 lyžařských lanovkách a vlecích. Příznivci běžeckého lyžování mají v rámci Dolomiti Superski k dispozici téměř 1.200 kilometrů udržovaných běžeckých tratí.

Lyžařská oblast Arabba / Marmolada - fotografie

Takřka všechny skiareály střediska Arabba / Marmolada jsou mezi sebou dobře propojeny, jen na některých místech je potřeba jít kousek pěšky. Na odvážlivce zde čeká několik náročných černých sjezdovek, které sestupují z výšky téměř 2.500 metrů vysokého vrcholku Portavescovo až do vesničky Arabba ve výšce 1.600 metrů. Další trasa, která zaujme svou délkou 12 kilometrů, je středně těžká a vine se z vrcholku hory Punta Rocca. Lyžařská sjezdovka, vedoucí z vrcholku Marmolady, je unikátním dobrodružstvím, které se jednoduše musí zažít. Sjez je možné zakončit buď v Malga Ciapela, nebo se dá využít lyžařskéh vleku a po krátkém přejezdu je možné sjet až do Arabby. Příznivci freeridingu a vyznavači jízdy v čerstvém prašanu by určitě neměli vynechat cestu z vrcholku Marmolady vlevo, do Passo Fedaia. Tady se totiž před lyžaři otevírají široké pláně, které lákají k jízdě ve volném terénu.

Lyžařské středisko Marmolada se stalo součástí největší italské lyžařské oblasti Dolomiti Superski až teprve roku 2001. Do té doby bylo okolí Arabby tajným lyžařským tipem, vyhrazeným pouze pro dobré znalce italského lyžování. Jakmile se však oblast stala jeho součásti, návštěvnost prudce stoupla a začaly se objevovat kapacitní problémy se starou lanovkou, vedoucí na vrchol Marmolady. Proto byla lanová dráha v roce 2004 kompletně renovována a v současnosti se tady mohou lyžaři nechat vyvézt na Marmoladu bez zbytečného čekání a dlouhých front.

Lyžařská oblast Arabba / Marmolada - fotografie

K ubytování zve celá řada hotelů v Arabbě nebo Malze Ciapele, stejně tak jako v nedalekých obcích Rocca Pietore a Renaz. Kdo si chce během pobytu v Arabbě užít aprés-ski či chce okusit noční život ve víru zábavy, bude muset skočit do auta a vyrazit do nedalekých oblastí Alta Badia či Val di Fassa.

Arabba / Marmolada - lyžařské informace

Hodnocení

Celkové hodnocení oblasti Arabba / Marmolada: ***

 • Velikost skiareálů v oblasti: ***
 • Sjezdovky: ***
 • Lanovky / vleky: ***
 • Jistota sněhu: ****
 • Úprava sjezdovek: *****
 • Lyžaři začátečníci: ***
 • Pokročilí lyžaři: ****
 • Snowpark / funpark: **
 • Běh na lyžích: *
 • Rodinná dovolená: ***

Výškové členění

 • Nejvyšší kóta / vrchol: 2.650 m.n.m.
 • Nejnižší kóta / údolí: 1.602 m.n.m.

Sjezdovky v Arabbě nebo na Marmoladě

 • Lehké: 32 km
 • Středně těžké: 27 km
 • Těžké: 8 km

Z těchto sjezdovek v Arabbě nebo na Marmoladě je 54 % s možností umělého zasněžování v případě nedostatku přírodního sněhu.

Přepravní zařízení (lanovky a vleky) v Arabbě nebo na Marmoladě

 • Kabinových lanovek: 1
 • Kabinkových lanovek: 5
 • Sedačkových lanovek: 15
 • Lyžařských vleků: 1

Celkový počet lanovek a vleků v Arabbě nebo na Marmoladě je 22 o celkové délce 28.1 km s přepravní kapacitou 45.378 osob za hodinu.

Arabba / Marmolada - poloha

GPS koordináty pro navigace: 46.4978, 11.8748 (46°29'52'', 11°52'29'')