Česká reprezentace v severském lyžování

Sezóna 2012 / 2013

Reprezentační družstvo mužůLetošní podzimní soustředění reprezentačních družstev v Ramsau am Dachstein probíhá na konci září a první 3 týdny měsíce října.

Jako první se ve středisku pod masivem Dachstein objevili běžci na lyžích. Soustředění reprezentačního družstva se protáhlo do prvního říjnového týdne.

Reprezentační družstvo ženNa začátku října se k běžcům a běžkyním připojilo družstvo severské kombinace. V polovině října pak do Ramsau zamíří biatlonisté a opět, tentokrát v širším pojetí, reprezentace v běhu na lyžích.

Na konec soustředění jsou opět, stejně jako loni, pozvána média.

Sezóna 2011 / 2012

V srpnu letošního roku jsme přivítali v penzionu Royer Pois v obci Ramsau am Dachstein sportovce ze Spojených států amerických. Doprovázel je náš bývalý reprezentant a v současnosti asistent trenéra juniorského reprezentačního družstva severské kombinace Bc. Marek Šablatura a úspěšný orientační běžec Martin Baier (1. místo na MS v radiovém orientačním běhu, 1. a 3. místo na MS v družstvech a mistr ČR ve štafetách).

Sportovci z USA byli našimi hosty vůbec poprvé. Jsme rádi, že se jim příprava na zimní sezónu vydařila a doufáme, že jejich pobyt v Ramsau nebyl posledním. V penzionu Royer byli ubytováni v termínu 13.08.2011 - 18.08.2011.

Reprezentační družstvoVýborné podmínky v Ramsau letos opět využilo i naše družstvo úspěšných běžců na lyžích ve složení Lukáš Bauer, Jiří Magál, Martin Jakš a Dušan Kožíšek. A i letos s našimi sportovci přijel jejich trenér, bývalý reprezentant Miroslav Petrásek, který s sebou přivezl i další posily.

Ubytováni byli v penzionu Royer – Pois ve dnech 18.9. - 29.9.2011.

Jediným, kdo se letošního soustředění nezúčastnil, byl Martin Koukal. Ten se rozhodl si na rok od reprezentace odpočinout.

Reprezentační družstvo ve společenské místnostiDo Ramsau am Dachstein zavítaly také naše běžkyně Eva Nývltová, Iva Janečková a ostatní závodnice. Ty se na nadcházející sezónu připravovaly opravdu důkladně, protože v Ramsau pobývaly hned ve dvou termínech. 26.9.- 7.10. 2011 a 14.10. - 25.10.2011., kdy už se ke družstvu připojil i trenér Jiří Šimůnek.

Všem našim sportovcům přejeme v nadcházející sezóně hodně úspěchů!

Sezóna 2010 / 2011

I tento rok jsme v našich objektech v rakouském Ramsau hostili členy reprezetačních týmu v severském lyžování a biatlonu.

Bronzová štafeta na 4 x 10 km, Vancouver 2010 Největší osobností byl již poněkolikáté dvojnásobný medailista ze Zimních olympijských her ve Vancouveru Lukáš Bauer a nechyběli ani další členové bronzové olympijské štafety na 4 x 10 km Martin Jakš, Jiří Magál a Martin Koukal. Běžci na lyžích strávili v Ramsau přípravou na nadcházející zimní sezónu více než týden v září a další týden v říjnu. Ubytováni byli, stejně jako každý rok, v objektu Alpenkrone, který je mezi našimi špičkovými sportovci oblíben. Konec konců si jej i pro svou soukromou dovolenou vybírají nejen aktivní reprezentanti, ale třeba i kajakářka a dvojnásobná olympijská vítězka Štěpánka Hilgertová.

Roman Dostál Je nám líto, že letos již (alespoň coby člena reprezentačního týmu) nepřivítáme dlouholetého hosta, mistra světa z Hochfilzenu ve vytrvalostním závodě na 20 km z roku 2005, biatlonistu Romana Dostála, který po loňské sezóně ukončil kariéru. Mezi další Romanovy úspěchy patří určitě 2. místo na evropském šampionátu v roce 1999, 5. místo se štafetou na ZOH v Salt Lake City v roce 2002 a 6. místo se štafetou na ZOH v Turíně v roce 2006.

Pozdrav z Vancouveru Nicméně i nastupující generace biatlonistů na nás myslí a pevně věříme, že i jejich úspěchy na evropské a světové scéně na sebe nenechají dlouho čekat :-)

A aby byl výčet pro tuto sezónu úplný, na přelomu září a října byli v našich objektech ubytovány i členky slovenské biatlonové reprezentace. Jana Gereková na Alpenkrone a držitelka historicky první slovenské zlaté medaile ze Zimních olympijských her Anastasia Kuzminová na Helvetii.