-

Lyžování a ubytování Megève / St. Gervais / Les Contamines

Ubytování v Megève / St.Gervais / Les Contamines - kde můžete bydlet?

Les Contamines

Pojeďte s námi strávit do Alp do Francie zimní dovolenou do některého z ubytování v lyžařském středisku Les Contamines (Megève / St. Gervais / Les Contamines, Francie) a užijte si skvělé sjezdové i běžecké lyžování na udržovaných tratích v blízkém i vzdálenějším okolí

Les Houches

Vydejte se na aktivní zimní dovolenou do Alp a prožijte v oblíbeném lyžařském středisku Les Houches v Megève / St.Gervais / Les Contamines, které je známé nejen ve Francii, ale i za hranicemi, a prožijte tady zasloužený čas odpočinku plný lyžování a dalších zimních sportů

Megeve

Zažijte během pobytu ve Francii nekonečný pocit svobody a nefalšovanou radost z jízdy na těch nejlepších svazích v Alpách a vydejte se do střediska Megeve (Megève / St. Gervais / Les Contamines) na svou zaslouženou zimní dovolenou, během níž můžete trávit celé dny na zdejších vyhlášených svazích

Saint Gervais

V lyžařském středisku Saint Gervais v Megève / St.Gervais / Les Contamines ve Francii budete mít od svého zvoleného ubytování skutečně nadosah špičkové lyžařské terény, jako stvořené pro to nejlepší lyžování a dokonalé zážitky z pobytu v bílým sněhem pokrytých horách

Lyžování Megève / St. Gervais / Les Contamines - kde se lyžuje?

Rochebrune / Côte 2000

Náhled skimapy areálu Rochebrune / Côte 2000

Ve skiarálu Rochebrune / Côte 2000 (Megève / St. Gervais / Les Contamines, Francie) na vás čekají pečlivě upravované sjezdovky a moderní lanovky a vleky pro ty nejlepší zážitky nejen z lyžování, ale i ze snowboardingu nebo skialpinistických tůr

Lyžování Megève / St. Gervais / Les Contamines - informace

Megéve / St. Gervais / Les Contamines, je lyžařská oblast známá spíše pod názvem Evasion Mont Blanc. Nachází se v regionu Rhône-Alpes v blízkosti majestátního horského masivu Mont Blanc. Tvoří ji areály Cordon, Combloux, La Giettaz, Les Contamines, Megéve, Saint Gervais Mont Blanc a Saint Nicolas de Veroce. Je to velmi významná oblast nabízející skvělé možnosti lyžování a snowboardingu za příznivé ceny, díky tomu je velmi oblíbená u francouzské smetánky.

Lyžařská oblast Megève / St. Gervais / Les Contamines - fotografie

Najdeme zde celkem 445 km dobře udržovaných lyžařských sjezdovek všech stupňů obtížnosti obsluhovaných 110 lanovkami a vleky. Jako menší nevýhodou může být vzájemná nepropojenost lyžařských areálů, ale díky široké nabídce sportovního vyžití to většinou nikomu nevadí. Ze všech stran tu na vás bude dýchat příjemná atmosféra a klid.

Lyžařská sezóna zde začíná v polovině prosince a končí v polovině dubna. Dokonalý systém umělého dosněžování zajistí také perfektní sněhové podmínky po celou sezónu. Celá oblast Megéve / St. Gervais / Les Contamines se také pyšní členstvím v asociaci "Best od the Alps", což je žebříček nejoblíbenějších alpských míst v zimě i v létě.

Lyžařská oblast Megève / St. Gervais / Les Contamines - fotografie

Zdejší lyžařská nabídka je opravdu vyjíměčná a je jen na vás, co od své zimní dovolené očekáváte. Vzájemně propojený lyžařský kotel okolo střediska Megéveje vhodným místem pro všechny lyžaře, prvotřídní a obtížné závodní lyžařské sjezdovy jsou u střediska Cote 2000. Pokud máte rádi freestylové terény vydejte se na Emile Allaisu a pohodové carvingové tratě naleznete na severních svazích Saint Arborisu. Nejvýše se můžete dostat do výšky 2350 m.n.m., pod vrcholek hory Mont Joly, kde se nacházejí ty nejlepší carvingové louky.

Pro milovníky snowboardingu jsou připraveny krásné terény ve středisku Les Contamines a dále snowpark v lyžařském areálu Combloux - Mont Joux. Ze sportovní nabídky nejsou vynecháni ani vyznavači severského lyžování. 112 km tratí vedoucích zdejší překrásnou přírodou je zcela jistě ohromí.

Lyžařská oblast Megève / St. Gervais / Les Contamines - fotografie

Z dalších ativit můžeme nabídnout paragliding, heliski, video couching, snow mountain biking, let horkovzdušným balonem a nebo relaxaci po namáhavém dni v bazéně. Pokud chcete ještě rozšířit své zážitky z oblasti Megéve / St. Gervais / Les Contamines vydejte se na jízdu zubačkou do střediska Les Houches.

Doplňující informace k lyžování v Megève / St.Gervais / Les Contamines

Spoustu zajímavých sportů můžete zažít ve francouzské oblasti Megève / St.Gervais / Les Contamines. Ráda přivítá na svých sjezdovkách lyžaře všech věkových skupin a zkušeností.

Megève / St. Gervais / Les Contamines - lyžařské informace

Hodnocení

Celkové hodnocení oblasti Megève / St. Gervais / Les Contamines: ****

 • Velikost skiareálů v oblasti: *****
 • Sjezdovky: *****
 • Lanovky / vleky: ***
 • Jistota sněhu: ****
 • Úprava sjezdovek: ****
 • Lyžaři začátečníci: *****
 • Pokročilí lyžaři: *****
 • Snowpark / funpark: *****
 • Běh na lyžích: ***
 • Rodinná dovolená: *****

Výškové členění

 • Nejvyšší kóta / vrchol: 2.353 m.n.m.
 • Nejnižší kóta / údolí: 850 m.n.m.

Sjezdovky v Megève / St.Gervais / Les Contamines

 • Lehké: 98 km
 • Středně těžké: 134 km
 • Těžké: 31 km

Z těchto sjezdovek v Megève / St.Gervais / Les Contamines je 20 % s možností umělého zasněžování v případě nedostatku přírodního sněhu.

Přepravní zařízení (lanovky a vleky) v Megève / St.Gervais / Les Contamines

 • Kabinových lanovek: 2
 • Kabinkových lanovek: 7
 • Sedačkových lanovek: 27
 • Lyžařských vleků: 39

Celkový počet lanovek a vleků v Megève / St.Gervais / Les Contamines je 80 o celkové délce 72.4 km s přepravní kapacitou 106.312 osob za hodinu.

Megève / St. Gervais / Les Contamines - poloha

GPS koordináty pro navigace: 45.8555, 6.61772 (45°51'20'', 6°37'4'')