-

Lyžování a ubytování La Clusaz

Ubytování v La Clusaz - kde můžete bydlet?

La Clusaz

Pojeďte s námi strávit do Alp do Francie zimní dovolenou do některého z ubytování v lyžařském středisku La Clusaz (La Clusaz, Francie) a užijte si skvělé sjezdové i běžecké lyžování na udržovaných tratích v blízkém i vzdálenějším okolí

Lyžování La Clusaz - kde se lyžuje?

La Clusaz - Manigod

Náhled skimapy areálu La Clusaz - Manigod

Ve skiarálu La Clusaz - Manigod (La Clusaz, Francie) na vás čekají pečlivě upravované sjezdovky a moderní lanovky a vleky pro ty nejlepší zážitky nejen z lyžování, ale i ze snowboardingu nebo skialpinistických tůr

Massif de l'Aiguille

Náhled skimapy areálu Massif de l'Aiguille

Vydejte se na lyže do lyžařského areálu Massif de l'Aiguille a vychutnejte si v La Clusaz ve Francii skvělé lyžování na udržovaných sjezdovkách všech stupňů obtížnosti, kde si užijí jak začínající, tak i pokročilí lyžaři

Lyžování La Clusaz - informace

Lyžařskou oblat La Crusaz nalezneme ve sluncem zalitém údolí mezi horskými vrcholky Araviských hor, v regionu Hautes-Alpes. Je to místo klidu, ale i s příjemnou živou atmosférou. Je to oblast nabízející vynikající podmínky zimním sportovcům a o tom svědčí také fakt, že je jedním z kandidátů na pořádání Zimních Olympijských her, které se budou konat roku 2018.

Lyžařská oblast La Clusaz - fotografie

La Crusaz patří mezi nejlepší francouzské oblasti, což garantuje velmi vysokou kvalitu služeb pro většinu náročných klientů. Najdeme zde asi 132 m dobře upravovaných lyžařských sjezdovek všech stupňů obtížnosti obsluhovaných 55 přepravními zařízeními. Tři obrovská jezera obklopující Araviské hory v kombinaci s příznivou geografickou polohou přispívají k zajištění skvělých sněhových srážek v celé oblasti. Zdejší 4 horské masivy zaručují možnost lyžování od prosince až do konce dubna. Už jste někdy zkoušeli jízdu na svahu skrz borovicový les zatímco padal čerstvý sníh nad vámi? Přijeďte sem a zažijte to na vlastní kůži!

Oblast La Crusaz je jednou z nejlepších, také co se týče freestylové a freeridové nabídky. Ať už jste začátečníci či zkušení lyžaři podlehněte volání přírody. La Crusaz se pyšní nejrozlehlejší lyžařskou oblastí pro nordic walking v celém regionu Hautes-Alpes. Naleznete zde Confins Plateau, což je oficiální místo konání Světového poháru v nordickém lyžování. Sluneční svit na vaší tváři, vaše tělo koupající se v horké lázni a překrásný výhled do okolí, co víc si přát? Přijeďte dýchat čerstvý horský vzduch při jízdě na saních se psím spřežením či během výletu na sněžnicích. Jak úžasné uvolnění může být po masáži horkými kameny zde máte možnost zkusit také.

Lyžařská oblast La Clusaz - fotografie

Zdejší život nekončí s uzavřením lyžařských sjezdovek. Ba naopak! Budete velmi příjemně překvapeni bohatou nabídkou nočního života. Můžete například strávit večer v příjemném baru nad sklenkou vína, poslechnout si vystoupení DJ na terase restaurace, zajít si zaplavat do bazénu či se pobavit v nočním klubu.

Velkou událostí jsou zde Vánoce, kdy zde probíhá "Pestacles du Père noël". Je to vánoční představení, při kterém můžete zažít sněhovou bitvu, dát si závod v sáňkování či ochutnat horkou čokoládu. Kouzelo krajiny uchvátí i vaše děti, které si zde budou připadat jako v pohádce. Místní lidé se snaží udělat téměř cokoliv, aby se zde hosté cítili co nejlépe. Tak si užívejte kvalitních a krásných hotelů, horských chat a apartmánů, kde se mísí moderna s tradicí.

Doplňující informace k lyžování v La Clusaz

Velmi příjemná lyžařská oblast La Crusaz, je vhodným místem pro milovníky zimních sportů a radovánek na sněhu. Usiluje o pořadatelství ZOH v roce 2018, kterému odpovídají kvalitní sjezdovky, perfektní služby a luxusní ubytování. La Crusaz je zárukou příjemně strávené zimní dovolené.

La Clusaz - lyžařské informace

Hodnocení

Celkové hodnocení oblasti La Clusaz: ***

 • Velikost skiareálů v oblasti: ***
 • Sjezdovky: ***
 • Lanovky / vleky: **
 • Jistota sněhu: ?
 • Úprava sjezdovek: ?
 • Lyžaři začátečníci: ?
 • Pokročilí lyžaři: ?
 • Snowpark / funpark: ?
 • Běh na lyžích: ?
 • Rodinná dovolená: ?

Výškové členění

 • Nejvyšší kóta / vrchol: 2.477 m.n.m.
 • Nejnižší kóta / údolí: 1.040 m.n.m.

Sjezdovky v La Clusaz

 • Lehké: 64 km
 • Středně těžké: 40 km
 • Těžké: 23 km

Z těchto sjezdovek v La Clusaz je 55 % s možností umělého zasněžování v případě nedostatku přírodního sněhu.

Přepravní zařízení (lanovky a vleky) v La Clusaz

 • Kabinových lanovek: 1
 • Kabinkových lanovek: 4
 • Sedačkových lanovek: 14
 • Lyžařských vleků: 30

Celkový počet lanovek a vleků v La Clusaz je 53 o celkové délce 37.6 km s přepravní kapacitou 61.051 osob za hodinu.

La Clusaz - poloha

GPS koordináty pro navigace: 45.9045, 6.4234 (45°54'16'', 6°25'24'')