Corviglia je rozlehlý lyžařský areál. Jeho součástí je také velice známý St.Moritz, kde se konají i závody Světového poháru. Je považován za jeden z nejznámějších lyžařských rájů zimních sportů na světě.
Na místních svazích se vyřádí lyžaři, snowboardisté a milovníci freestylu. Lákadlem pro snowboardisty je Corviglia Snow Park. A pokud nebudete ještě z denního lyžování unaveni, vydejte se na Snow Corvatsch Night. Což je 4,5 km dlouhá osvětlená sjezdovka s převýšením 700 m.
Celkem je zde 350 km upravovaných sjezdovek a tratí různých obtížností (z toho 70 km modrých, 245 km červených a 53 km černých). Tento areál je vhodný jak pro začátečníky, tak i pro zdatné lyžaře. Po náročním lyžařském dni můžete relaxovat jedné z několika restaurací a barů v okolí.
Nyní si v Corviglii nezalyžujete, neboť skiareál je momentálně pro lyžování uzavřen.
| Den | Počasí | Údolí 1.772 m.n.m | Vrchol 3.057 m.n.m | Riziko | Objem | Hranice | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Teplota | Vítr | Teplota | Vítr | srážek | srážek | sněžení | ||
| F02.M. | jasno | 5 °C | 7 km/h | -2 °C | 7 km/h | 0 % | – l/m² | 2.157 m |
| F03.M. | jasno | 5 °C | 5 km/h | 0 °C | 5 km/h | 5 % | – l/m² | 2.141 m |
| F04.M. | skorojasno | 3 °C | 10 km/h | -1 °C | 10 km/h | 5 % | – l/m² | 1.979 m |
| F05.M. | skorojasno | 3 °C | 11 km/h | -2 °C | 11 km/h | 10 % | – l/m² | 2.059 m |
| F06.M. | polojasno | 6 °C | 7 km/h | 1 °C | 7 km/h | 15 % | – l/m² | 2.291 m |
| F07.M. | skorojasno | 6 °C | 6 km/h | 0 °C | 6 km/h | 5 % | – l/m² | 2.273 m |
| F08.M. | polojasno | 5 °C | 6 km/h | -1 °C | 7 km/h | 15 % | – l/m² | 2.126 m |




















































Z těchto sjezdovek v Corviglii je 80 % s možností umělého zasněžování v případě nedostatku přírodního sněhu.
| Název | Délka (km) | Převýšení (m) |
|---|---|---|
| Fuorcula Grischa - Celerina | 6 | 1.200 |
| Fuorcula Grischa - Celerina Nr. 17, 21, 25 | 6 | 1.200 |
| Fuorcla Grischa - Celerina Nr. 17, 21, 25 | 6 | 1.200 |
| Název | Délka (km) | Převýšení (m) |
|---|---|---|
| Abfahrt 24 Selin | 1.7 | 477 |
| Selin Nr. 24 | 1.7 | 477 |
Celkový počet lanovek a vleků v Corviglii je 23 o celkové délce 26 km s přepravní kapacitou 33.245 osob za hodinu.
| Název | Rok výroby | Délka (m) | Kapacita (os./h.) | Místo |
|---|---|---|---|---|
| Alp Giop (Signal–Munt da San Murezzan) | 1991 | 2.020 | 1.500 | – |
| Celerina–Marguns | 1991 | 2.281 | 1.200 | – |
| Corviglia–Piz Nair | 2002 | 2.418 | 720 | – |
| FIS (Corviglia–Plateau Nair) | 2002 | 922 | 3.000 | – |
| Förderband Marguns | 2024 | 170 | 1.600 | – |
| Förderband Runzöl (Corviglia) | 2023 | 105 | 1.600 | – |
| Fuorcla Grischa | 1987 | 1.199 | 1.500 | – |
| Glüna | 1991 | 1.526 | 2.000 | – |
| Chantarella–Corviglia | 1985 | 1.660 | 1.600 | – |
| Lej da la Pêsch | 1994 | 1.087 | 1.500 | – |
| Marguns–Corviglia | 2001 | 1.018 | 1.800 | – |
| Marguns–Plateau Nair | 2001 | 1.584 | 2.000 | – |
| Marguns–Trais Flours | 1995 | 1.548 | 2.800 | – |
| Pony Marguns | – | 220 | 500 | – |
| Pony Paradiso | – | 100 | 500 | – |
| Pony Runzöl (Corviglia) | 1974 | 100 | 500 | – |
| Pony Suvretta | – | 80 | 500 | – |
| Quartas | 1968 | 330 | 300 | – |
| Randolins–Munt da San Murezzan | 1994 | 1.741 | 1.500 | – |
| Salastrains–Munt da San Murezzan | 1994 | 2.355 | 1.500 | – |
| Sass Runzöl | 1974 | 480 | 1.000 | – |
| St. Moritz Bad - Signal | 1972 | 1.460 | 1.000 | – |
| St. Moritz Bad–Signal | 1972 | 1.460 | 1.000 | – |
| St. Moritz Dorf–Chantarella | 1913 | 445 | 2.000 | – |
| Suvretta | – | 230 | 1.000 | – |
| Suvretta–Randolins | 1982 | 823 | 800 | – |
| Tschainas | 2005 | 588 | 500 | – |