Ve spodních pasážích skiareálu Saas - Fee, v nadmořské výšce 1.800 m.n.m., je aktuálně 0 cm sněhu. V jeho horní části, ve výšce 3.573 metrů nad mořem, pak momentálně leží 0 cm silná vrstva sněhu.
V současnosti je v Saas - Fee v provozu celkem 23 kilometrů sjezových tratí a dopravu lyžařů na sjezdovky zajišťují 0 lanovky a vleky.
| Den | Počasí | Údolí 1.800 m.n.m | Vrchol 3.573 m.n.m | Riziko | Objem | Hranice | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Teplota | Vítr | Teplota | Vítr | srážek | srážek | sněžení | ||
| F03.M. | jasno | 7 °C | 3 km/h | -6 °C | 8 km/h | 0 % | – l/m² | 2.196 m |
| F04.M. | jasno | 6 °C | 4 km/h | -7 °C | 4 km/h | 0 % | – l/m² | 2.220 m |
| F05.M. | polojasno | 3 °C | 10 km/h | -8 °C | 11 km/h | 15 % | 1 l/m² | 1.782 m |
| F06.M. | polojasno | 5 °C | 7 km/h | -5 °C | 7 km/h | 20 % | – l/m² | 1.909 m |
| F07.M. | sněžení | 5 °C | 4 km/h | -5 °C | 9 km/h | 85 % | 3 l/m² | 2.153 m |
| F08.M. | polojasno | 7 °C | 3 km/h | -6 °C | 7 km/h | 10 % | – l/m² | 2.245 m |
| F09.M. | polojasno | 6 °C | 3 km/h | -4 °C | 19 km/h | 15 % | – l/m² | 2.235 m |











































Z těchto sjezdovek v Saas - Fee je 45 % s možností umělého zasněžování v případě nedostatku přírodního sněhu.
| Název | Délka (km) | Převýšení (m) |
|---|---|---|
| Mittelallalin - Saas - Fee | 14 | 1.800 |
| Název | Délka (km) | Převýšení (m) |
|---|---|---|
| Galen (Plattjen) | 2 | 760 |
| Weltcup - Piste Plattjen | 2 | 760 |
Celkový počet lanovek a vleků v Saas - Fee je 23 o celkové délce 28.5 km s přepravní kapacitou 25.984 osob za hodinu.
| Název | Rok výroby | Délka (m) | Kapacita (os./h.) | Místo |
|---|---|---|---|---|
| Allalin 1 | 1986 | 746 | 1.000 | – |
| Allalin 2 | 1987 | 835 | 1.000 | – |
| Allalin 3 | 1987 | 835 | 1.000 | – |
| Allalin 4 | 2018 | 656 | 912 | – |
| Allalin 5 | 2018 | 656 | 912 | – |
| Alpin Express 1 | 1991 | 2.905 | 1.500 | – |
| Alpin Express 2 | 1994 | 1.478 | 1.500 | – |
| Bifig - Spielboden (Sektion 2) | 2016 | 1.895 | 2.000 | – |
| Bifig 1 | 1982 | 482 | 580 | – |
| Bifig 2 | 1972 | 482 | 580 | – |
| Egginerjoch | 1975 | 770 | 1.050 | – |
| Feechatz | 1994 | 2.370 | 1.200 | – |
| Felskinn | 1969 | 3.635 | 650 | – |
| Hannig | 1969 | 1.120 | 800 | – |
| Hannigbahn | 2024 | 1.104 | 800 | – |
| Kalbermatten - Bifig (Sektion 1) | 2016 | 486 | 2.000 | – |
| Längfluh | 1977 | 940 | 1.000 | – |
| Leeboden | 1976 | 670 | 700 | – |
| Metro Alpin | 1984 | 1.447 | 1.500 | – |
| Mittaghorn | 1993 | 940 | 900 | – |
| Morenia | 2006 | 1.466 | 2.500 | – |
| Plattjen | 1999 | 1.988 | 1.200 | – |
| Stafelwald 1 | 1981 | 675 | 1.200 | – |
| Stafelwald 2 | 1954 | 607 | 900 | – |