-

Ubytování Balderschwang, Hörnerdörfer

Ubytování Balderschwang - informace

Balderschwang je hlavně díky své bphaté nadílce sněhů známý daleko za hranicemi Německa. Není divu, že mnoha hostů a dokonce i místní obyvatelé místo také láskyplně nazývají "Bavorská Sibiř". Není divu, průměrně se zde totiž lyžuje 120 dní za sezónu a sněhová pokrývka dosahuje výšky i 6 - 8 metrů. a4-sedačková lanovka s ochrannými kryty, 2-sedačková lanovka stejně jako dalších 9 lyžařských vleků ve vysloveně rodinné lyžařské oblasti pro lyžaře a snowboardisty, a více než 70 km dlouhé běžkařské stopy dělají z Balderschwangu velmi populární zimní středisko pro všechny věkové kategorie.

Snem každého lyžaře a snowboardisty je spousta sněhu a prašanu, a v Balderschwangu to je skutečnost. Celkem je k dispozici 11 vleků a lanovek spolu s 30 km sjezdovek. Vzhledem k různým úrovním sjezdové lyžařské oblasti je oblast velmi oblíbená u rodin s dětmi, protože každý má možnost najít si ten správný sjezd pro svoji úroveň dovedností.

Stejně tak je velkým plusem lyžařské oblasti možnost přejíždět meji jednotlivými vleky tak, abyste nemuseli odepínat lyže a pokračovat pěšky. To je důležitým kritériem zejména pro rodiny nebo lyžařské skupiny při výběru správné lyžařské oblasti. V areálu Hochselpen spojuje 4-sedačková lanovka, 3 lyžařské vleky a 2 cvičné vleky 25 km sjezdových tratí, od lehkých až po značené jako FIS tratě. Parkování je k dispozici zdarma u dolní stanice lanovky Schelpenbahn.

Skiareál Riedbergerhorn je ideální pro celou rodinu. Dva lyžařské vleky a sedačková lanovka, dobrý servis a sluneční terasa se postarají o nerušenou lyžařskou zábavu. Parkování je zdarma u lanovky Riedbergerhornbahn. Menší cvičný vlek Höfle-Lift (délka cca 300 m) je ideální pro všechny začátečníky a děti. Nachází se přímo vedle dolní stanice Hochschelpenlifte, nedaleko od lyžařské sportovní školy Balderschwang Hochallgäu (nabízí lyžařské kurzy a hlídání dětí) a od Planet B. Wintersportu (půjčovna lyžařského vybavení). Bezplatné parkování je možné u dolní stanice lanovky Schelpenbahn.

Spojovací vlek Schwabenhof (300 m dlouhý) propojuje dohromady lyžařské oblasti Hochschelpen a Riedbergerhorn. Parkování je zdarma k dispozici u dolní stanice lanovky Riedbergerhornbahn. Lyžařská a snowboardová škola v Balderschwangu.

Mnohé studie prokázaly, že běh na lyžích je ideální sport, aby se tělo dostalo do tempa a vybudovalo si odolnost a vytrvalost. Po krátké rozcvičce je běh na lyžích pro děti i dospělé jednoduchým tréninkovým způsobem, který lze provozovat bez větší námahy. U téměř všech ubytovacích zařízeních můžete nasadit běžky přímo před dveřmi a hned vyrazit. Velmi důležité je ale zvládnout správnou techniku. Speciálně vyškolení instruktoři vás to naučí za několik hodin. 40 km denně upravovaných běžkařských tratí vede přímo přes krásné údolí Balderschwanger Tal. S kompletní trasou Allgäuer-Latschenkiefer-Grenzlandloipe máte k dispozici ještě přes 30 km stop do Hittisau a v Sibratsgfällu. Nabízí se běžkařské stopy pro každou úroveň - od začátečníků až po pokročilé bruslaře.

Na sněžnicích můžete téměř bez ohledu na terén provozovat turistiku jako v létě. Na sněhu si můžete „vybudovat“ vlastní cestu přes sněhová pole, zamrzlé potoky nebo jen tak křížem krážem korzovat přes údolí. Užívat si při tom budete kouzelné ticho zimní krajiny, čistý vzduch, nádherné slunce, hru světel a stínů na lesknoucích se sněhových polích.

Ubytování Balderschwang - kde se v okolí lyžuje?

Balderschwang

Náhled skimapy areálu Balderschwang

Na příznivce lyžování čekají ve skiarálu Balderschwang v Hörnerdörferu, Německo dokonale upravené sjezdové tratě a moderní vysokokapacitní lanovky a vleky pro skvělé zážitky z Alp

Bolsterlang

Náhled skimapy areálu Bolsterlang

Vydejte se zalyžovat si do lyžařského areálu Bolsterlang a užijte si v Hörnerdörferu, v Německu takové lyžování a zimní dovolenou, jaká má v Alpách být

Ofterschwang

Náhled skimapy areálu Ofterschwang

Sjezdové lyžování si v lyžařském areálu Ofterschwang v Hörnerdörferu v Německu užijí jak začátečníci, tak i zkušení lyžaři, neboť svým návštěvníkům nabízí sjezdovky všech stupňů obtížnosti

Poloha lyžařského střediska Balderschwang

GPS koordináty pro navigace: 47.4657, 10.104 (47°27'57'', 10°6'14'')