-

Lyžování a ubytování Sterzing / Wipptal

Lyžování Sterzing / Wipptal - kde se lyžuje?

Ladurns

Náhled skimapy areálu Ladurns

Ve skiarálu Ladurns (Sterzing / Wipptal, Itálie) na vás čekají pečlivě upravované sjezdovky a moderní lanovky a vleky pro ty nejlepší zážitky nejen z lyžování, ale i ze snowboardingu nebo skialpinistických tůr

Ratschings

Náhled skimapy areálu Ratschings

Vydejte se na lyže do lyžařského areálu Ratschings a vychutnejte si v Sterzingu nebo ve Wipptalu v Itálii skvělé lyžování na udržovaných sjezdovkách všech stupňů obtížnosti, kde si užijí jak začínající, tak i pokročilí lyžaři

Rosskopf

Náhled skimapy areálu Rosskopf

Užijte si upravené a prostorné sjezdovky, vysokokapacitní lanovky a vleky a další lyžařskou infrastrukturu na vysoké úrovni v areálu Rosskopf v Sterzingu nebo ve Wipptalu, Itálie, jehož věhlas daleko přesahuje hranice samotné země

Lyžování Sterzing / Wipptal - informace

Na slunečné straně Alp, jen pár kilometrů jižně od Brenenru, na vás čeká ráj pro lyžování a zábava pro celou rodinu. Moderní vleky a lanovky vás pohodlně a rychle vyvezou z 960 metrů až do nadmořské výšky 2176 m na vrchol Rosskopf. Rozsáhlá síť sjezdovek všech úrovní obtížnosti je po celou zimu pokrytá sněhem díky moderním zasněžovacím zařízením.

Lyžařská oblast Sterzing / Wipptal - fotografie

Rosskopf, sluneční terasa nad Sterzingem, nabízí rodinám atraktivní nabídku příjemného lyžování v Itálii, kterou doplňují lyžařské a snowboardové školy, půjčovny lyží, krásné alpské stezky a 6 km dlouhá přírodní sáňkařská dráha. Upravené sjezdovky nabízejí všem lyžařům, od začátečníků až po profesionály, jistou lyžařskou zábavu. Rosskopf je nejen okouzlující lyžařskou a turistickou oblastí, ale také ideálním místem startu pro paraglidisty. Pomocí lanové dráhy se dostanete na vrchol bez větší námahy, odkud se už můžete rozeběhnout a vzlétnout směrem ke Sterzingu.

V nabídce je vedle lyžování také několik sáňkařských drah, kromě té nejdelší z Rosskopfu (6,5 km), také přírodní dráhy Birchwald (1 km), Egg (2 km), Grube (1,4 km) nebo Schmuders (3,5 km). Pro běžkaře je připraveno několik běžkařských tras. Například 6,5 km dlouhá na Rosskopfu z horní stanice lanovky (nadmořská výška 1 900 m) nebo okružní trasa Pfitschtal, dlouhá 20 km z Kematenu (1 400 m).

Lyžařská oblast Sterzing / Wipptal - fotografie

Na lyžování je připraveno je cca 16 km sjezdových tratí, z toho jsou 2 km značeny modře, 13 km červeně a 1 km černě. Nejdelší sjezdovka je Favorit s délkou 1,9 km, nejtěžší Internationale I o délce 1,1 km. Na svahy vás vyvezou 3 sedačkové a 1 kabinková lanovka s celkovou kapacitou přibližně 4 osob za hodinu. Téměř většina sjezdovek (asi 80 %) je také v případě nepříznivého počasí uměle zasněžována.

Městečko Sterzing leží v nadmořské výšce 948 metrů a žije zde asi 5 700 obyvatel. Je hlavním místem jihotyrolského údolí Wipptal a patří k němu další části - Thuins, Tschöfs a Ried. Alpská obec si dosud zachovala svojí středověkou podobu s typickými štíty a arkýři, a nabízí celou řadu architektonických a kulturně-historických památek a muzeí. Toto malé alpské městečko, kdysi ubytovna pro císaře a krále, je dnes malým „klenotem“. Sterzing ukrývá mezi krásnými fasádami nákupní ulice s elegantními obchody, které jsou otevřeny po celý rok. 46 metrů vysoká věž Zwölferturm, symbol města, odděluje nové město od starého. V muzeu se nachází výstava historických map, městských pohlednic a dokumentů. Středověká atmosféra a moderní šarm, tak se prezentuje Sterzing dnešním návštěvníkům.

Lyžařská oblast Sterzing / Wipptal - fotografie

Místní informační středisko ve spolupráci s hotely a mléčnými farmami, které vyrábějí převážně jogurty a máslo, pořádá „Jogurtové dny“. Každý podnik svým způsobem prezentuje zvláštní jogurtové pokrmy. Tak máte každoročně příležitost ochutnat speciální druhy jogurtů. Další lyžařské oblasti Ladurns a Ratschings se nacházejí 20 minut jízdy autem od Sterzingu.

Sterzing / Wipptal - lyžařské informace

Hodnocení

Celkové hodnocení oblasti Sterzing / Wipptal: ***

 • Velikost skiareálů v oblasti: **
 • Sjezdovky: ***
 • Lanovky / vleky: ****
 • Jistota sněhu: ****
 • Úprava sjezdovek: *****
 • Lyžaři začátečníci: ***
 • Pokročilí lyžaři: ***
 • Snowpark / funpark: **
 • Běh na lyžích: **
 • Rodinná dovolená: ****

Výškové členění

 • Nejvyšší kóta / vrchol: 2.176 m.n.m.
 • Nejnižší kóta / údolí: 948 m.n.m.

Sjezdovky v Sterzingu nebo ve Wipptalu

 • Lehké: 16 km
 • Středně těžké: 38 km
 • Těžké: 2 km

Z těchto sjezdovek v Sterzingu nebo ve Wipptalu je 88 % s možností umělého zasněžování v případě nedostatku přírodního sněhu.

Přepravní zařízení (lanovky a vleky) v Sterzingu nebo ve Wipptalu

 • Kabinových lanovek: 0
 • Kabinkových lanovek: 2
 • Sedačkových lanovek: 9
 • Lyžařských vleků: 2

Celkový počet lanovek a vleků v Sterzingu nebo ve Wipptalu je 14 o celkové délce 17.1 km s přepravní kapacitou 25.697 osob za hodinu.

Sterzing / Wipptal - poloha

GPS koordináty pro navigace: 46.8935, 11.4313 (46°53'37'', 11°25'53'')