Aprica

Lyžování Aprica - kde se lyžuje?

Aprica nabízí lyžování v následujících lyžařských areálech.

  Ubytování Aprica - kde můžete bydlet?

  Právě teď nabízíme v Aprice ubytování v těchto střediscích. Všechna jsou součástí lyžařské oblasti Aprica a jsou v dojezdové vzdálenosti od všech výše uvedených lyžařských areálů.

   Lyžování Aprica - mapa sjezdovek

   Lyžařská mapa sjezdovek oblasti Aprica
   Kliknutím na obrázek zobrazíte lyžařskou mapu sjezdovek (skimapu) v plném rozlišení

   Poloha lyžařské oblasti Aprica

   Praha ? km
   Brno ? km
   GPS: 46.153675, 10.15274

   Aprica - další informace o lyžování

   Lyžařská oblast Aprica se nalézá v lombardské provincii Sondrio v severní Itálii, jen pár kilometrů od hranic se Švýcarskem. I když patří mezi menší oblasti pro alpské lyžování v Itálii a v porovnání například s Dolomiti Superski nebo Adamello Brenta, má svým návštěvníkům určitě co nabídnout. Aprica patří mezi vůbec nejstarší italské lyžařské oblasti a první vlek zde začal fungovat již v roce 1942. Je pozoruzhodné, že pan Bozzi, který stál u vzniku tohoto lyžařského areálu, stále patří mezi její majitele. V roce 1975 se v Aprice konal závod Světového poháru žen ve sjezdu a slalomu a v roce 1981 zde probíhal závod mužů ve slalomu obřím.

   Poté se turistický rozvoj oblasti poněkud zastavil a teprve v posledních letech se začalo opět investovat do modernizace tak, aby lyžařský areál Aprica mohl konkurovat ostatním lyžařským oblastem v Itálii. I když má vesnice pouze asi 1.500 stálých obyvatel, pro návštěvníky je zde k dispozici okolo 40.000 lůžek v nejrůznějších ubytovacích zařízeních buď přímo ve vesnici Aprica, nebo v okolních obcích. Celá oblast disponuje 40 kilometry lyžařských sjezdovek a nově k ní přibylo dalších 15 kilometrů sjezdovek, vytvořených ve středisku Baradello. Najdeme zde 2 hlavní kabinové lanovky, na které navazuje dalších 7 lanovek a 12 vleků a celková přepravní kapacita je 24.000 osob za hodinu. Hlavním plusem celé oblasti je perfektní propojenost všech středisek.

   Sjezdovky ve skiareálu Aprica jsou všech stupňů obtížnosti a vždy skvěle upravené. Ti nejnáročnější lyžaři jistě ocení několik vynikajících černých sjezdovek. Na začátečníky a pokročilé zde čeká široké spektrum červených a modrých sjezdovek a zároveň je tento lyžařský areál ideálním místem pro lyžování rodin s dětmi, neboť ty zde mají k dispozici několik krátkých lanovek a pojízdných koberců. Velice oblíbenou tratí se stala nově vytvořená sjezdovka Superpanoramica, která měří přes 6 kilometrů a vede až do vesnice. V celé oblasti jsou velkým lákadlem také volné sjezdy pro milovníky skialpinismu. Snowboardisté se mohou těšit na pěkný snowpark a konečně asi 15 kilometrů dobře upravených běžeckých stop tu čeká na vyznavače severského lyžování. K dalším kladům střediska patří umělé dosněžování, které zajišťuje vysokou garanci a kvalitu sněhu zpravidla až do 2. poloviny dubna.

   K menším negativům této lyžařské oblasti patří praktická absence volných terénů pro milovníky freestylu a stále ještě zde funguje, v porovnání s ostatními italskými lyžařskými oblastmi, poměrně zastaralý přepravní systém. Ubytování je skromnějšího typu, takže nečekejte žádné luxusní hotely, ale zato vás mile překvapí ceny. Ty jsou v Aprice podstatně nížší než jinde v Itálii. Večer po lyžování pak můžete zakončit na návštěvu do některého ze zdejších barů nebo restaurací.

   Aprica - užitečné odkazy

   V provincii Lombardie, leží známá lyžařská oblast Aprica. Již mnoho let patří mezi nejprodávanější střediska k lyžování v Itálii. Lyžařské zájezdy jsou příjemným zpestřením zimní dovolené každého návštěvníka.

   Střediska leží v nadmořské výšce od 1181 do 2300 metrů. A i když se zde hodně uměle dosněžuje, nemusíte se obávat o nedostatek sněhu. Pokud by vám sjezdovky oblasti Aprica nestačili k vašemu lyžování, můžete se díky přepravovacímu systému a propojenosti blízkých lyžařských areálů vydat třeba do Bormia, Livigna nebo St. Moritzu. Zimní dovolená v Aprice vás určitě nezklame.

   Po náročném dni, stráveném lyžováním, je zde bohatá nabídka aprés-ski při které můžete zajít do některého z barů a nebo se vydat na kluziště či relaxovat v bazénu. Jaké jsou další možnosti vyžití v tomto oblíbeném zimním středisku, naleznete na stránkách zaměřených na Apricu.

   Hodnocení

   2/5
   Sjezdové lyžování: **
   Snowboarding: ?
   Běžky: *
   Rodinná dovolená: ?
   Turistika: *
   Zábava / Aprés ski: *

   Sjezdovky

   Lehké: 30 km
   Středně těžké: 12 km
   Těžké: 6 km

   Přepravní zařízení

   Kabiny: 0
   Kabinky: 2
   Lanovky: 6
   Vleky: 5

   Novinky

   23.8.2016
   Itálie v lednu s polopenzí 8.890,-

   Týdenní pobyt v Itálii, Marilleva s polopenzí za 8.890,-. Termín 8.1. – 14.1.2016. Útulný menší… [více]

   20.7.2016
   Nabídka zimní dovolené 2016/2017

   Zima již v prodeji! Kompletní nabídku ubytování na zimní období 2016/2017 naleznete zde.

   18.5.2016
   Rakousko dítě do 12 let zdarma

   Letní dovolená v Rakousku, Kaprun / Zell am See s all inclusive za 6.048,-. Dítě… [více]

   8% dolů, děti zdarma

   Slevy na pobyty v Alpách Nabízíme slevu 8%.
   Každému a po celou zimu.
   K tomu děti do 12 let ZDARMA.
   Plus další mimořádné akce.
   Potřebujete s něčím poradit? Jste skupina a požadujete individuální přístup? Kontakty Zavolejte nám na
   222 745 417
   jsme na

   nebo pište na
   vlna@vlna.cz

   Reprezentace jezdí s námi

   Zimní olympijské hry 2010 - Vancouver Nejen členové bronzové štafety ze ZOH 2010 byli opět během své zimní přípavy v rakouském Ramsau ubytováni se svým realizačním týmem v našich objektech.

   Spolupracujeme

   kurzy prodej bazar